חמש דרכים להרוג את הזוגיות שלך שלא כדאי לך להשתמש בהן

22
11

בדרך כלל את בן אדם חברותי, שמח, אנשים אוהבים אותך. את מרגישה את האהבה מההורים והאחים, מהחברים, מהסביבה בעבודה, מהילדים שלך המון… ורק על בעלך את כבר לא יודעת להגיד שום דבר בוודאות.
זה היה פעם, ועוד איך היה. הייתם ביחד, רק את והוא, זוגיות מושלמת. צחקתם, דיברתם, נהניתם מכל רגע ומכל דבר שעשיתם, כל עוד הייתם ביחד. ואת הרגשת יפה, נחשקת, מיוחדת. ברור שענית כן כשהוא הציע לך נישואין!
אבל עם הזמן באו אתגרים חדשים שיצרו זוגיות אחרת. ההורות הפכה אתכם לשני מחנות – אחד רוצה מהר, שני רוצה לאט, אחד רוצה מסגרת והשני רוצה לזרום, אחד רוצה ים והשני רוצה טלוויזיה… פתאום אתם לא מסכימים על איך הבית אמור להיראות ומי עושה קניות ואיך עושים כביסות ומה מבשלים ואת מי מבקרים וכל דבר הופך להיות מתוח. ואת?
את לא מבינה איך בכל מקום אחר הכל הולך מעולה ורק עם האדם שאמור להיות היסוד לכל השאר, עם האדם הכי קרוב אלייך, עם בן זוגך, שום דבר לא מסתדר.
הדבר היחיד שאת יודעת זה שזה לא אמור להיות ככה ושאת לא מסוגלת להמשיך.
אבל להתגרש ? את לא באמת רוצה. זה כל כך מפחיד, ואיך אפשר לעשות את זה לילדים, ואת בסך הכל רוצה שהדברים יחזרו להיות כמו פעם.
זה נראה כמו מבוי סתום שמכלה את האנרגיות שלך ומכבה את השמחה שלך.
כמי שמתעסקים הרבה עם הדרכת זוגות ובניהול קורסים בהם יוצרים זוגיות מנצחת, כמגשרים וגם מאמנים לזוגיות, עבדנו כבר עם מאות זוגות, וברוב המקרים שורש הבעיה היה תקשורת לקויה.
כדי לבדוק מה המצב אצלכם והאם התקשורת שלכם לקויה ולכן פוגעת בקשר בלי שאתם מתכוונים לרע, אנחנו מזמינים אותך לענות על השאלות הבאות. אנחנו מבטיחים שיש שם גם פתרון לכל בעיה.
1. האם אתם נוהגים לדבר ולברר דברים מראש או שבזמן אמת כל אחד מכן פועל כמו שמבין או כמו שרגיל?
גם כשמדובר במשהו מהותי כמו חינוך ילדים וגם בדברים קטנים יותר כמו ההתנהלות שלכם בבית, כדאי ואפילו חובה לערוך תיאום ציפיות ולברר מראש איך כל אחד מכם רואה את הדברים ומה הסיבה לכך, מהי התוצאה שאתם מצפים לקבל מכך, מהו המצב האידיאלי בסיטואציה הזו בעיניכם ומה אתם מוכנים לעשות כדי להגיע למצב הזה.
אחרי שתשימו את כל הדברים על השולחן יהיה לכם קל הרבה יותר למצוא את דרך האמצע שמקובלת על שניכם או למצוא פתרונות אחרים בצורה משותפת.
2. האם כל אחד מכם מתעקש על שלו?
ברור שאת מתעקשת כשאת יודעת שאת צודקת. אבל גם הוא. ואם לא תיאמתם ציפיות מראש (וגם אם כן), ברגע שמגיעים לחילוקי דעות וויכוח, להתעקש על שלי לא מביא לשום דבר טוב. כשצד אחד מתעקש על דעתו וצדקתו מה שבן הזוג קולט זה שדעתו לא חשובה ושלא מכבדים אותו או את דעתו.
המלצה שלנו היא לתת למצב הזה לעבור ולברר את הדברים אחרי המקרה, כשהכעס חולף, ולתת מקום אמיתי לדעה של בן הזוג.

3. האם אתם מגלים אמפתיה אחד כלפי השני?
מאוד קל לנו לעמוד על שלנו וקשה לנו להתאמץ להבין מה עומד מאחורי דעה או מעשה של בן הזוג. הבחירה האוטומטית שלנו היא בפתרון הקל, גם אם הוא פוגע בקשר בינינו.
כדי להתמודד עם זה כדאי לשנן עובדה אחת פשוטה: אדם אחר הוא אדם אחר. הוא דומה לי, אבל שונה ממני, ויש לו זכות מלאה לדעה משלו, לרצון משלו ולהשקפת עולם משלו. חשוב שכל אחד יבין ויכבד את העובדה הזו.
4. האם אתם מוותרים זה לזה?
מבחינת התפיסה האגואיסטית הפשוטה, לוותר = להפסיד. אבל כמה באמת אנחנו צריכים את הניצחונות האלו על בן הזוג? בהסתכלות לאחור אפשר לראות ולהבין עד כמה חוסר הוויתור שלנו מיותר וגורם רק לריחוק בינינו. האמת היא שוויתור אינו הפסד או ביטוי לחולשה אלא התחשבות אמיתית והשקעה בקשר, ובעצם רק החזקים מוותרים.
5. האם אתם נותנים חיזוקים חיוביים אחד לשני?
רוב האנשים נוטים לשים דגש על הצד השלישי ושוכחים לתת מספיק חיזוקים על דברים חיוביים. הבעיה מתחילה כשאנחנו לוקחים דברים כמובן מאליו. "מגיע לי" ו"ככה צריך". יכול להיות שזה באמת נכון אבל אף אחד לא רוצה לעשות דברים "כי ככה צריך" וכולנו רוצים להרגיש מוערכים על מה שאנחנו עושים.
אם את רוצה שיהיה לך יותר טוב, חזקי באופן קבוע כל מעשה או אמירה חיובית של בן הזוג. אל תפספסי שום דבר שאת רוצה ממנו עוד, וכמה שהדבר יותר חשוב עבורך, כך התגובה שלך צריכה להיות נדיבה יותר.
במקביל, אפשר פשוט להתעלם מדברים שליליים, והתגובה הכי טובה לדברים כאלה היא חוסר תגובה.
תגובה שלילית לדברים שליליים מחזקת את ההתנהגות השלילית, ולכן עדיף פשוט לקרר את היחס, בלי להגיד כלום ובלי להסביר. חוסר היחס הוא התגובה הנכונה למה שאת לא רוצה שיחזור על עצמו.

רוצה לקבל עוד טיפים להתנהלות זוגית שתחזק את הקשר שלכם?
רוצה לדבר ולהעלות בעיות נוספות בזוגיות שלך שאינך מוצאת להן פתרון?
את מוזמנת לשלוח וואטסאפ לאחד מאתנו ונחזור אלייך בהקדם.

דנה ודוד גרו – מאמנים אישיים לזוגיות, מתמחים בליווי יחידים, זוגות וקבוצות ליצירת זוגיות מאושרת
דנה גרו – 054-5492504
דוד גרו – 054-5606768