המדינה הזאת היא בדיוק מה שאתה צריך לעצמך

הודו הודו הודו. מה לא אומרים על הודו. יש כאלו שנשבים בקסם שלה עם נינוח צ'אי מסאלה משגע, ויש כאלה שרק מלחשוב על להגיע לשם כבר רוכשים חבילת מלרון. חלק קוראים לה "שוויץ הקטנה" וחלק קוראים לה "איכס-אני-לא-מאמינה-שאת-טסה-למקום-המגעיל-הזה". מה שבטוח, הודו היא לא עוד מדינה רגילה.

הכל מהכל
בין אם רוצים ובין אם לא, הודו מצליחה לסקרן את החייל המשוחרר הטרי, גם את הסטודנט בחופשה ואפילו את הנשוי המאושר. היא פשוט מצליחה לענות על הכל. יש בה את כל מה שכל תייר שמגיע אליה לא חלם אפילו לקבל. היא מרגיעה, רועשת, נעימה וקשה לעיכול (תרתי משמע). אם זה הרחובות העמוסים באנשים וריקשות, או הכפרים השקטים והפסטורלים בצפון הקריר. אם זה החופים המבודדים בדרום, או המסיבות לתוך הלילה בגואה. הכל קורה שם וכל הזמן. השאלה של התייר שמגיע היא רק "לאן אני רוצה ללכת עכשיו?".

זולה ומשתלמת
היופי האמיתי בתת היבשת, שהיא יכולה לענות על כל הרצונות בכלום מאמץ ועם מעט מאוד הוצאות. זוהי הסיבה שהודו מתאימה בדיוק לכל אותם האנשים שרוצים את החופשה המושלמת, אך מסתפקים בחלק. הוצאות הטיול בהודו הן כה זניחות, כך שהיא יכולה לענות על כל הצרכים של התייר המומוצע למשך תקופה ארוכה. לא סתם רוב המטיילים שוהים בה כחצי שנה לפחות, וגם חוזרים פעמים נוספות לאחר מכן.

גם לומדים כאן, חבר'ה
מעבר למטיילים, יש אנשים המגיעים ללמוד בהודו למטרות תעסוקה. רוב הלומדים שם למעשה לומדים במסגרת קורסים שלרוב נמשכים כמה חודשים, בהם ממתחים בתחום שבחרו. רוב הישראלים בוחרים ללמוד מקצועות כמו נטורופתיה או הילינג. חלק גם בוחרים ללמוד יוגה ואקרויוגה.

אני רוצה להודו. מה עכשיו?
הודו מצליחה לשים את החותם בחייהם של חלק ניכר מהישראלים. לא סתם. כל מי שחזר מהודו רק הרעיף עליה מחמאות. איך אפשר שלא? קל להתאהב בה וקל להתמכר לתחושת ה"בלתי מנוצח" כשאתה שם, כיוון שבהודו אתה יכול להיות הכל מהכל ולהינות כמעט כל הזמן (חוץ מהטיסה חזרה הביתה). אז החלטתם שהודו מתאימה לכם, אתר "הודו" עשוי לעשות קצת סדר בראש לפני שסוגרים כרטיס. אלפי טיפים ועצות מגולשים שביקרו, מפות מדינות הודו, תמונות, בלוגים ועוד. כל אלו יכוונו אתכם בדיוק למקומות שאתם רוצים להגיע, כך יהפכו את הטיול שלכם לבלתי נשכח.

אתר הודו: http://www.hodu.co.il
thomas-young-634092-unsplash