ניצב זיגל האיום נגד שי ניצן פרשת זאדורוב

zigelShinui

כששאלת חפותו של זאדורוב  תיחשף ב-"60 דקות" -מה יגידו  הגויים ? הישראלים הביאו עולה חדש מאוקריאנה רק כדי לסדר לו להיות  The  Fall  Guy ?–  ג'ון  גרישם  יכול  לשכתב  את ספריו  ולהתאימם לפרשה שלפנינו – הטרילוגיה:  "חף מפשע", "הסחטן", "התא ", "ההודאה" –"השותפה", "הפירמה"  "הערעור"  "המייצגים ",  The- Wistler -שחושף שופטים מושחתים. נמאסת שי ניצן ! מספיק להתראיין שהסידרה  " צל של אמת " מחבלת בדמוקרטיה בישראל ! –יותר מ-300,000 איש, (לא כולל אנשי מקצוע) מאמינים שהתיק תפור-  והם לא הולכים לשום מקום- או שתרים את הכפפה ותורה לפתוח את התיק מחדש או ששרת המשפטים תקריב קודם  את הראש שלך. ( גילוי נאות: לכותבת מאמר זה, הגר גבריאלי- היה הכבוד לעבוד כמתרגמת בשנת 1999 לצד ניצב בנימין זיגל ז"ל, למדתי ממנו כמה דברים..)

1 התהייה הראשונה- "הפסיכולוגית" של בית הספר שבו נרצחה תאיר ראדה ז"ל היא זו שהצביעה על החשוד הראשון שנחקר ושוחרר כי היה לו אליבי, הוא דמה בחיצוניותו לרומן זאדורוב, יסתבר בדיעבד
"שהיא הפסיכולוגית הכי פחות סקרנית והכי עצלנית בעולם" ועליה, נדבר יותר מאוחר. הרצח של תאיר ראדה ז"ל בשפה המקצועית הוא- שילוב של sang froid-sang chaud-רצח שתוכנן מראש  ב"דם קר" ובוצע "בדם חם" – זירת הרצח המדממת מעידה על כך..- הנרצחת ז"ל הייתה מלכת הכיתה, ילדה בת 13, יפה, בטוחה בעצמה, רקדנית מוחצנת, ולמרות גילה הצעיר הרבתה להפגין באמצעות הריקוד את הסקס אפיל שלה..מדובר בגיל ההתבגרות בביה"ס, בינה לבין חברותיה לכיתה הייתה מעין מלחמה בפייסבוק  של האשמות הדדיות – מלווה בקנאה ובשנאה הדדית, ביטויים של איומים, מאגיה שחורה, וודו, דםוזה נמשך  תאיר ז"ל בעצמה התבטאה באותו היום ש "יש לה הרגשה שתמות היום"- א.ק.  למדה באותו בית הספר– לא באותה שכבה. ילד מביה"ס שראה את תאיר עולה במדרגות אל מותה..  ונתן עדות בשחזור-  "לא ראה את  זאדורוב  עולה אחריה.." נערות מהשכבה של תאיר ז"ל הן בנות לשוטרים, א.ק. היא בת של קצין משטרה א.ק. עוזבת לחו"ל לפני "בדיקת השערה" האם תשוב לארץ ותעמוד לחקירה במידה וחיות תחליט על משפט חוזר ? עוד מעט יכנס לתמונה החוקר דן רונן שתיכנן ביחד עם המדובב והפרקליטה איך לתפור את רומן זאדורוב-על לא עוול בכפו – התקשורת במשך כמה ימים מפמפמת "אין כרגע חשוד" ההורים מסרבים להרשות לילדיהם להגיע לביה"ס- החוקר דן רונן, עוקב אחרי המלצותיה של הפסיכולוגית-רומן דומה חיצונית לחשוד הראשון..   מתבטא "היה ברור לי שתפרוץ שערוריה ציבורית וצורך להגיע לאמת-אני רוצה את הרוצח ביד שלי תוך 24 שעות..-אין פה בכלל שאלה אחרת"- גם לא שאלת "החפות" ?

2תא השרותים הוא בגודל 1 מטר על 70 ס"מ- ולא נמצאה ראייה פורנזית הקושרת את זאדורוב  לזירה ! אצל הספר- יש שיער על הרצפה? אצל הנגר יש עץ על הרצפה? אצל התופרת יש חוטים על הרצפה? האם הגיע הרצף המגושם,  שרק עתה נולד לו בן לביה"ס באותו יום כדי לרצוח (דם קר?) איבד את עשתונותיו ("בגלל סיגריה שכביכול ביקשה ממנו תאיר וקיללה אותו (דם חם?) ? איך קורה שאין ראייה פורנזית  שלו בזירה? האם כשרונותיו  מלבד "ריצוף" עוברות גם את גמישותו של ספיידרמן? למה טרחו חוקריו בשחזור "לשכנע אותו לטפס לתא השכן- במיןshow-off " –איפה חוקר בסדר גודל של דקסטר מורגן שינתח הזירה?

3 רוצח סדרתי מיומן וגם גמיש גם אם היה נזהר- היה באמת לא משאיר שום סימן מזהה ושום דנא? אלא אם כן היו לרוצח/רוצחת כפפות על היד (רצח בדם קר) אז רומן הרצף הלא מתוחכם הוא גם מומחה בניקוי זירת הרצח מכל דנא ומכל בחינה פורנזית  והגיע לעבודה עם כפפות עבות כדי לרצוח -לא לרצף ?- איפה הכפפות שלו – נמצאו? לא ! א.ח. שלא ידע את פרטי החקירה מספר בעדותו ש- א.ק. יצאה להרוג עם כפפות ופיאה.. לדבריו היא הודיעה לו מראש "איזה בלאגן עומד לפרוץ? איפה איכון שיחות של א.ק. מ2006 ועד סוף 2015 כולל הזמן ששהתה במוסד הפסיכיאטרי  – כולל גם איכון שיחות של 2 המתאבדות במוסד?

4-האם בדק צמד העו"דים ה1-  לפני המשפט אצל השופט יצחק כהן, לו נקדיש לו פיסקה משלו, את האפשרות שנשתלו במחשבו של זאדורוב אתרים פורנוגרפיים  שכונו "קטינות"? גם על זה נדבר מאוחר יותר..

5- הסצינה המחרידה בשרותים עם הדלת הסגורה למחצה שהתגלתה לעיני כל – הייתה ספוגה בדם דם, דם בכל התא– וכל מי שעיניו בראשו היה מבין ש"דם לכל עבר" שכיסה את כל התא הייתה בכוונת המכוון– א.ק. –(עדיין לא "החשודה ברצח")–  מתבטאת לאחר מכן "באוזני 5-6 אנשים" (בלי שום מדובב בתא בית סוהר!) כולל פסיכיאטרית וחוקרי משטרה- ש- " ד ם " – הוא חלק מהעניין- "שלוליות של דם לעטוף את עצמה -זה- מה שעושה לה טוב.. ובני אדם הם המבורגרים מהלכים נוטפי דם.." – למה התאבדו 2 נערות במוסד לחולי נפש שחלקו איתה חדר לאחר שסיפרה להם? "למה סיפרה א.ק. לשותפות לחדר "שהיא רצחה את תאיר ראדה?"  איזה מין מוסד זההראשונה התאבדה- ולא חקרו? ואז השניה, התאבדה וגם לא חקרו?- "לא התאבדו  כי שיערו מה מחכה להן.. והעדיפו – להתאבד ? כל היום מתאבדים שם במוסד הזה- למה לא מדברים על זה בתקשורת ?

6– האם רומן זאדורוב נחקר במשטרה בפעם ה-1 בלי נוכחות עו"ד (ברור שכן!) האם שיקרו החוקרים
 לזוג העו"דים הראשונים– "שיש דנא של רומן בזירה?" והם אלו שייעצו לרומן להודות מבלי שהוכיחו  להם החוקרים קודם? – איך קרה שרומן נכנס לכלא והם הפכו לסלבריטאים- קיבלו פרס והופיעו ב"אח הגדול "?

7-האם -על פי העדויות," זאדורוב חוזר למקלט וממשיך לעבוד בנון שלנטיות אחרי הרצח עד השעה 17.00?"-איך זה מתיישב? אם הוא הרוצח ידיו ונעליו לא היו טבולים בדם ומשאירים עקבות? הוא יורד מהקומה ה-2 למקלט מזמזם שיר על עורבים, עובד שם בלי להשאיר עקבות, יוצא מהמקלט, הולך לביתו מבלי שאף אחד יראה אותו עד השעה 17.00 כשעדיין יש אור יום, כולו מרוח בדם ונשאר עם הבגדים האלו עוד יומיים? הרי המחפשים את תאיר כבר היו שם בשעת היציאה- אף אחד לא ראה אותו ? האם זאדורוב היה האחרון שסגר את בית הספר – מי סגר את בית הספר? לא היה שם שום אחראי שווידא  שזאדורוב  סיים את עבודתו ויצא החוצה-במיוחד ..שמחפשים ילדה שלא חזרה הביתה -הרי בית הספר לא נשאר פתוח אחרי סיום הפעילות –מישהו ראה אותו?- התשובה – ל א !

8למה שר רומן שיר על עורבים ברוסית.. כשהיה לבד בחדר החקירות ולא ידע שמצלמים אותו אחרי עוד חקירה מתישה ומשפילה ואחרי שצעק עליו החוקר "שאשתו תתגרש ממנו" ? "עורב שחור מה אתה מסתובב מעל הראש שלי- לא תזכה היום לטרף, עורב שחור אני לא השלל שלך" – קטע שלא הובן ועדיין הוגחך עי כמה עיתונאי צמרת מהברנג'ה..".

9 – למה לפרקליט המדינה של אוסף שלם של ינשופים בביתו, בו הוא מתגאה עד מאד- אך אין בו הסקרנות "מהן דרכי הפעולה והצייד של ציפורי הטרף ?"

10-למה סרטון המדובב הוגש לביהמ"ש ש-בחלקו "לא היה  sound ?"- למה לביהמ"ש הוגשו חלקי חקירה גם הם –ללא פסקול דווקא ברגעים הקריטיים של החקירהאיפה היו צמד העו"דים ה-1-מה הם הפרשי הזמן בין התחלת שבירתו של רומן ע"י החוקרים – להכנסת המדובב לתא כתהליך שבירתו המתוכנן-  למה לא הראו העו"דים לביהמ"ש בסרט משלהם גזור מהחקירות וההודאה למדובב לביהמ"ש? תשובה- זה לא היה עוזר כי לשופט יצחק כהן.. היו גם "עיסוקים אחרים"…גם על זה, נדבר מאוחר יותר..

11 מלבד ההודאה של זאדורוב יש משהו נוסף שקושר אותו לרצח.. כש- ההודאה שתורגמה  לביהמ"ש ע"י המדובב שקיבל כסף נוסף עבור התרגום ממדינת ישראל ? למה אפ-אחד לא מדבר על "הטיפוס הנכלולי"- השופט  במשפט ה-1 מסוג השופטים "נעשיתי שופט כדי לשפוט אחרים –לא את עצמי"- שחרץ את גורלו של רומן, סירב לאפשר להגנה להביא עדויות פורנזיות ממעבדה בחו"ל- שהיה קופץ על המתמחות שלו בהפסקות במשפט מטריד אותן מינית, כשבסוף הורשע ופוטר עי המערכת עם פנסיה מלאה! אבלרק לאחר שכתב את "פס"ד שהרשיע את זאדורוב?"

12– "שילה משהו"- תעלומת הפרקליטה שכיהנה בתיק— האם הציבור ושאר השופטים בתיק היו מודעים לעובדה שהפרקליטה כבר פישלה בגדול בתיק אחר כשהביאה להרשעתם של 2 ערבים שזוכו לאחר מכן במשפט חוזר-עוד זיכוי שעלה למדינת ישראל כסף רב בפיצויים מתי יוזמנו גם מומחים לשפת הגוף שינתחו את תנועות אצבעות הידיים המתעגלות פנימה של הפרקליטה ולא לכיוון החוצה בפתיחות (כי אין עוול בכפה?) כשהיא הסבירה "איך סגרה על זאדורוב " כשתיארה אותו  "האיש הזה מאד חזק, מאד קר רוח מניפולטיבי – הכל אצלו מחושב, סוג כזה של אנשים שהם קרי רוח באו מרקע.. יכולים לבצע אקט.. "-         "על מי  ב א מ ת  דיברת בראיון ב-"צל של אמת",  שילה ?"

13– עברו כבר שנים טובות מאז שחקרו במשטרה את -א.ח. (שעונה הושפל אויים ונאזק למיטה במעצר, שיחזור בו מטענותיו לגבי א.ק.)-   ו- א.ק. ? לא בדקו או שאלו חוקרי המשטרה- "הסכין המשוננת שהייתה ברשותה (נקנתה איפשהו לא?)  משוננת או לא משוננת?  ו- א.ק. בעצמה?  תחת איום של "משפט חוזר" התחזור לארץ מאז שהפכה ל-פרסונה נון גרטה  והאם היא כטיפוס חושב שמתבטא  ברהיטות (בניגוד לרומן) אינה מבינה זאת- ולכן גם לא תחזור?  מה פשר ה- coincidence – של מסעה לחו"ל לפני תוצאת הגילוי של השערה של א.ח.? הרי לא ידעה מראש גם אם חששה- איזה עוד מימצאים ימצאו נגדה-  היא אינה מטופלת כרגע, ויוצאת- לחו"ל -היא לא כשירה לעמוד לדין ?

בחזרה "לפסיכולוגית" של בית הספר א.ק. למדה באותו בית הספר שבו נרצחה תאיר ראדה ז"ל,
(האם חקרה עם תאיר וחברותיה "על המסרים האלימים בפייסבוק?") – "הפסיכולוגית"- לא הייתה בתמונה כל השנים? לא היה קל יותר להצביע  על העובד הזר – לחוקרים.. "העולה החדש כבד השפה" שכניראה לא החליפה איתו מילה אף פעם –האם הצביעה עליו- כדי שלא ישאלו אותה שאלות ? "איזה טיפול או שיחות או דו"חות העבירה במשך כל השנים ?"- או שמא היא לא פסיכולוגית אלא קוסמטיקאית? ואולי היא מזכירה לקוראים עוד פסיכולוגים ישנוניים? מהמוסד של א.ק. ?  בסיפור הזה ישנן 3 גופות- לא אחת ! איפה איכון שיחות של המטופלות לפני שהתאבדו ? דיברו עם פסיכולוגית במוסד לפני התאבדות ? למה התאבדו אחרי שא.ק. התוודתה בפניהן ? למה סיפרה להם? האם התאבדו מחשש שגורלן יהיה דומה לתאיר ראדה? מזל ! שאחת מהן דיברה  עם צוות הסידרה – "צל של אמת" -לפני מותה- ועל כך תיזכר- לברכה!

הווי ידוע ש- לרומן זאדורוב היה אליבי, המעסיק המתין לזאדורוב בשער ביה"ס שיקחהו הביתה ועפי עדויות השומרים וגם עפ"יתדפיסי הטלפונים שלהם-אלא, שרומן לא ידע על "האליבי" (שלא כמו החשוד הקודם שהוכיח אליבי, ולא עשה דבר בחקירה, מלבד להתחנן"בעברית טובה"- על בדיקת האליבי שלו שאומת ולכן-שוחרר) חוקרי המשטרה המאוכזבים ידעו זאת היטב . שאלת השאלות- "החוקרים לא הזיזו את שעת הרצח כדי שתבטל את האליבי של זאדורוב – "אם זה רצח ספונטני sang chaud  שלא תוכנן- אז איפה הדנא?", "אם היה נכנס לתא מישהו שתאיר לא מכירה– לא הייתה צורחת?"-
"מצאו דנא של טיוח וריצוף בזירה- אדם שנולד לו תינוק  באותו שבוע ירצח ילדה ? "

  חקרה וכתבה
הגר גבריאלי