נעים מאוד, ד"ר רון שינמן

בחורה עם מחשב נייד
ד"ר רון שינמן
ד"ר רון שינמן

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!

בחרתי לפתוח בלוג כי אני  שלפעמים זה ממש לא פשוט להתמודד עם בעיות גניקולוגיות. בנוסף לפחדים המלווים כל בעיה רפואית, למקרים האלו מתווספת גם תחושה של מבוכה ואי נעימות. מרבית הנשים שמגיעות אלי מספרות על הקושי לשתף את הבעיה שלהן.

מתוך הבנה למצב הקיים החלטתי להקים את הבלוג הזה בסלונה בו אשתדל לרכז כמב שיותר מידע בנושאים גניקולוגים רבים ומגוונים.

בבלוג אני אדאג לעלות מאמרים בנושאים הבאים : אנדומטריוזיס, לפרסקופיה, היסטרוסקופיה, כאבי מחזור, אנדומיוזיס, כריתת רחם ועוד..

מוזמנות לעקוב וכמובן לפנות אלי בכל שאלה .

אז ראשית אני אציג את עצמי .

אני בן 44 עם התמחות במיילדות וגינקולוגיה, מומחה בניתוחים גינקולוגים אנדוסקופיים מתקדמים, בניתוחים לפרוסקופיים והיסטרוסקופים ובטיפול באנדומטריוזיס.

בימים אלו אני מנהל את מרפאת האנדומטריוזיס בבי״ח מאיר בכפר סבא, משמש כרופא מנתח בכיר בבי״ח הרצליה מדיקל סנטר ובבי״ח אסותא רמת החייל בתל אביב. כמו כן אני מקבל נשים במרפאתי הפרטית לייעוץ וטיפול.

אני נשוי בשנית, אב לשניים, בן ובת ומתגורר עם אישתי האהובה ביפו.

השכלה

אני בוגר אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, סיימתי את לימודי הרפואה בשנת 1998. עברתי התמחות במיילדות וגניקולוגיה בחטיבת הנשים בבית החולים מאיר והוסמכתי כרופא מומחה בינואר 2006. במהלך השנים 2007 – 2008 עברתי התמחות על בכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת וטיפול באנדומטריוזיס, במרכז האוניברסיטאי KU Leuven שבבלגיה, תחת הנחייתו של של פרופ׳ פיליפ קונינקס (Phillipe Koninckx).

ניסיון קליני

היתי שותף בהקמת המרכז לטיפול באנדומטריוזיס בבית החולים שיבא-תל השומר, בו שימשתי כרופא בכיר והובילתי את תחום הטיפול באנדומטריוזיס והכירורגיה הגינקולוגית האנדוסקופית.

מתחילת שנת 2012 אני מנהל את “המרפאה הרב-תחומית לטיפול באנדומטריוזיס” בבי”ח מאיר, משמש כרופא בכיר במחלקת נשים, ומוביל את תחום הניתוחים האנדוסקופיים המתקדמים.

בנוסף הנני מעורב במחקר רפואי ומעבדתי, בעיקר בתחום הכירורגיה האנדוסקופית ומניעת הדבקויות, ועומד מאחורי פרסומים אקדמיים רבים בעיתונים רפואיים מובילים בעולם, הן כשותף והן כעצמאי. אני משתייך למספר איגודים מקצועיים, ביניהם “האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה” ו”החברה הישראלית לגינקולוגיה אנדוסקופיה”.

החל בפברואר 2014 אני חבר בועד הישראלי לאנדוסקופיה גינקולוגית ומשמש כגזבר החברה.

אני מבצע מגוון רחב של טיפולים וניתוחים, לרבות:

 • אבחון, הערכה וטיפול באנדומטריוזיס
 • לפרוסקופיה אבחנתית
 • לפרוסקופיה לטיפול באנדומטריוזיס
 • לפרסקופיה ניתוחית לכל האינדיקציות לרבות כריתת ציסטה שחלתית, שחלות, רחם, שרירנים, חצוצרות
 • כריתת רחם ביטנית / וגינלית
 • תיקון צניחות נרתיק
 • היסטרוסקופיה אבחנתית (ללא כאבים וללא צורך בהרדמה)
 • היסטרוסקופיה ניתוחית לצורך טיפול בפוליפ רחמי, שרירן, שארית הריונית, מחיצה רחמית, טיפול בהידבקויות רחמיות / תסמונת אשרמן
 • היסטרוסקופיה בגישת ׳ראה וטפל׳ – ‘see and treat’
 • גרידה עקב הריון לא תקין
 • הפסקת היריון
 • מיילדות וניתוחים קיסריים
 • אבחון והערכה במקרים של בעיות פריון
 • ייעוץ והתאמת אמצעי מניעה
 • אבחון וטיפול בבעיות גינקולוגיות אחרות

ועוד קצת עלי

נולדתי וגדלתי באילת. שרתתי בנח״ל שירות קרבי וסיימתי מסלול בגדוד 50 של הנח״ל מוצנח. לאחר השחרור התקבלתי ללמודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון שבנגב.
אני מאוד אוהב טיולים. בעיקר טיולים במדינות מהעולם השלישי וטיולי שטח רכובים – אופנועים, וג’יפים. במהלך הקריירה שלי התנדבתי מס׳ פעמים ללמד כירורגיה אנדוסקופית בחו״ל, בארצות עולם שלישי.

אני מאד אוהב את העשייה הזאת בשל תחושת השליחות, הראשוניות והאתגר. 

ניתוחים גינקולוגים אנדוסקופיים מתקדמים

מזה 12 שנים אני עוסק בכירורגיה אנדוסקופית מתקדמת. במהלך תקופה זו עברתי הכשרה במרכז מוביל לאנדוסקופיה בבלגיה. צברתי נסיון רב בביצוע ניתוחים גינקולוגית אנדוסקופיים, לפרוסקופיות מתקדמות והיסטרוסקופיות מתקדמות.

הניתוחים הלפרוסקופיים מאפשרים ביצוע ניתוחים גינקולוגים מורכבים בגישה זעיר פולשנית. הניתוחים שאני מבצע כוללים: כריתת רחם לפרוסקופית, כריתת שרירנים בלפרוסקופיה, כריתת ציסטות שחלתיות וכריתת שחלות, וכן טיפול ניתוחי מתקדם באנדומטריוזיס. יתרונות הלפרוסקופיה הם החלמה מהירה, חזרה מהירה לשיגרה ושימוש בחתכים קטנים ואסתטיֿים. לפרוסקופיה מהווה השיטה המועדפת לביצוע ניתוחים גינקולוגים כיום.

הניתוחים ההיסטרוסקופיים מאפשרים טיפול פשוט וקצר בבעיות רחמיות שונות עם החלמה מהירה מאד. הניתוחים שאני מבצע כוללים: טיפול בשרירנים ברחם, טיפול במחיצה רחמית, הדבקויות רחמיות, פוליפים רחמיים, טיפול בשארית הריון וכן בדיקות אבחנתיות של חלל הרחם.

כל הטיפולים הניתוחים מבוצעים אך ורק על ידי, עם זמינות מלאה לכל בעיה ומעקב צמוד לאורך כל הטיפול, החל מהבירור לפני הניתוח, ועד לשובך הביתה.

טיפול באנדומטריוזיס

מזה כעשור אני מתמחה בטיפול באנדומטריוזיס וכעת משמש כמנהל “מרפאת האנדומטריוזיס” במרכז הרפואי מאיר. נשים עם אנדומטריוזיס סובלת מכאבים בזמן הווסת, במגע מיני וכן מהפרעות פריון. כמו כן הן עלולות לסבול מהפרעות בתפקוד מערכת השתן או העיכול. אנדומטריוזיס הינה מחלה מורכבת הדורשת התייחסות רב מערכתית.

נשים שפונות אלי עוברות הערכה מלאה של כל תלונותיהן. הן עוברות בירור מלא כולל בדיקות אולטרא סאונד ובדיקות נלוות, במטרה לזהות האם קיימים אצלן ממצאי אנדומטריוזיס. לאחר האיבחון כל מטופלת מקבלת תוכנית טיפולית המותאמת ספציפית עבורה.

הטיפולים מתחלקים לטיפולים תרופתים, טיפולים ניתוחיים וטיפולים משלימים. כאשר יש צורך בטיפול ניתוחי אני מבצע לפרוסקופיה מתקדמת להסרת מוקדי האנדומטריוזיס השונים כולל הסרה של נגעים ממערכת השתן והממערכת העיכול. ניתוחים אלו מורכבים מאוד ודורשים מהמנח מיומנות רב והקפדה יתרה.

אנדומטריוזיס הינה מחלה כרונית וחשוב לי מאד לעקוב באופן צמוד אחר כל מטופלת על מנת לאפשר לה איכות חיים טובה לאורך זמן, תוך שמירה על תפקוד תקין.