גלית דובין מתמודדת למועצה

מה גורם לאישה שמנהלת חיים מלאים ועמוסים להחליט להתמודד למועצת העיר ומה הם שני הנושאים שגלית דובין מתכוונת לקדם כחברת מועצה בכפר סבא?

מה גורם לאישה עם עבודה מסודרת, תפקיד מדהים ומרתק בחברה גדולה כשופרסל, שעות תובעניות, בעל עצמאי שצריך תמיכה ושלושה בנים, האחד חייל, השני עולה לי"ב והשלישי ילד מאתגר העולה לכיתה ג', להחליט בוקר אחד להתנדב למועצת העיר, ללא שכר, בשעות לא שעות? מה מניע את מי שלא היתה מעורבת בפעילות הציבורית בעיר ואף לא הכירה את המועמדים לראשות העיר, להחליט לתת מעצמה לטובת הקהילה והציבור?

 קצת על עצמי:

שמי גלית דובין, בת 46, נשואה ליוסי ואימא של עידו, רועי ונועם. בוגרת תואר ראשון במדעים מדויקים, תואר שני במנהל עסקים וקורס דירקטורים.

ב-11 השנים האחרונות אני עובדת בשופרסל כמנהלת תחום מועדון לקוחות ובמסגרת תפקידי אחראית על הקשר וההטבות האישיות הניתנות ללקוחות המועדון וזאת לאחר שורה של תפקידים ברשת, בעברי כיהנתי 14 שנים במספר תפקידים ניהוליים בכירים בניהם מנהלת מכירות ארצית של ידיעות אחרונות מינויים. בצבא שירתי כקצינה בתפקידים פיקודיים.

גלית דובין: אשת קריירה, אימא, בת זוג ומתמודדת למועצה (צילום: שירן כרמל)

 שני טריגרים הביאו אותי לכדי החלטה לרצות להשפיע ולקחת חלק בפעילות הקהילה בה אני חיה.

האחד: אני אימא לשלושה בנים מדהימים שהשניים הגדולים הם נורמטיביים (אחד כבר תורם למדינה והשני בדרך) והשלישי והקטן בהם הינו ילד משולב. להיות אמא לילד משולב זה לא פשוט. לא פשוט בלשון המעטה. להפתעתי, גיליתי שעל מנת לקבל את מכלול הסל המגיע לי אני צריכה להתאמץ מאוד ואף להפעיל קשרים. גיליתי שכאשר בני יגדל ואחפש לו חינוך אלטרנטיבי זה לא יהיה פשוט כי בעיר בה אני מגדלת את ילדיי, כפר סבא, יש בית ספר דמוקרטי אחד עם כיתה אחת בכל שכבה ואין לדעת אם הילד שלי יתקבל לשם ועל בית ספר אנתרופוסופי אין בכלל על מה לדבר.

כפר סבא היתה בעבר עיר מובילת חינוך אך בשנים האחרונות היא איבדה את המובילות. החינוך חייב להיות בראש סדר העדיפויות שלנו, החל מהרחבת ההשקעה בכלל מוסדות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, הרחבת מספר מוסדות החינוך וההשקעה בשיפוץ מוסדות ותיקים, מתן מענה הולם לילדים על פני כל רצף השונות כאשר "רגישות לנגישות " אינה עוד סיסמה והקמת פורומים משותפים להנהגות הורים, לתלמידים ולמנהיגות החינוכית.

הטריגר השני הוא שוויון מגדרי, האם יתכן ששליש בלבד מחברי המועצה הן נשים, כאשר נשים מהוות לפחות 50% מהאוכלוסייה? אנחנו חייבות לדאוג לכך שיהיה שוויון בן גברים ונשים, לדאוג למועצת נשים חזקה שמעודדת את בנות הדור הצעיר לקחת חלק בעשייה העירונית, למודעות טכנולוגיות על מנת להגדיל את מספר הנשים בהיי טק בעתיד ובחינוך להשמיע את קולנו ולעמוד על כל במה אפשרית.

ראש הרשימה שלי, יוסי סדבון, הצהיר על כל במה אפשרית כי החינוך יהיה בראש סדר העדיפויות שלו ושבמערכת הבחירות הזו יצרף נשים שותפות לדרך בידיעה כי קול נשי הכרחי בייצוג אמיתי ונכון של הציבור, מספר 2 ברשימה תהיה אישה וברשימה ישובצו גברים ונשים לסירוגין, כמו כן ימנה לאשה אחת לפחות לתפקיד סגן ראש העיר.

כמובן אוכל להשפיע בכל הקשור למנהל תקין ושקיפות מוניציפלית, תכנון וחידש פני העיר, צעירי וגמלאי העיר ותחומים נוספים רבים.

בבחירות המוניציפליות 2018 החלטתי לקחת חלק ולהשפיע במסגרת רשימת "כפר סבא בראש" בראשותו של יוסי סדבון ולהיות מועמדת ברשימה.