"את לא מבינה איך הוא התרגש!”

כשקיבלתי את השיחה הזאת באנגלית מאשתו של פסנתרן ג'אז עם שם עולמי, הפסקתי לנשום. "He was happy like 5th years old boy!”

זה קרה ב-2013. “Hello. Annushka?” מי זה? אנחנו בדרך לטיול בצפון עם 4 ילדים משתוללים באוטו, לא שומעת כלום.
"I’m Gloria, Junior’s wife. It was amazing, thank you dear".
אני עדיין לא מבינה כלום ועושה עיניים מפחידות לילדים שישתקו מיד. האישה ממשיכה לספר לי איך ג'וניור התרגש שהביאו לו את העוגה. התלהב כמו ילד קטן ואמר שבחיים לא חלם לקבל כזאת עוגה מדהימה. "אני מתקשרת בשביל להודות לך. איך אפשר לשמור את הדמות?  ג'וניור לא מרשה לנו לגעת בעוגה." מההתרגשות מילים מתבלבלות לי בפה אבל איכשהו מצליחה להסביר לה איך להוציא את הדמות. "וואו, אמא, את ממש סלב! למי הכנת את העוגה ולמה הוא לא אוכל אותה?". נושמת, מנסה לעכל, הלב עדיין דופק מההתרגשות.

Junior Mance
55803393_10157350678307859_5014287740129247232_n

ג'וניור מאנס הוא אגדת ג'אז אמיתית שחגג יום הולדת 85 בארץ והזמינו עבורו עוגה מיוחדת. זה איש והאגדה, אגדה שכבר לא שומעים יותר. הוא ניגן עם האומנים הכי גדולים בעולם המוסיקה (הוא ניגן עם צ'ארלי פרקר, אבל ילדים בכלל לא מתרגשים מהעובדה כמוני). כל כך פחדתי שלא יצא לי מדוייק או שזה יהיה ילדותי ולא תואם את האירוע. התרגשתי לפסל את הדמות שלו. את העוגה הביאו לו בהפתעה בסוף המופע על הבמה בתל אביב. אני פותחת תמונות שגלוריה שולחת לי ולא מפסיקה לחייך. איש קטן יושב על כיסא גבוה מול אלפי מעריצים ששרים לו שיר "!Happy Birthday to you". הוא מחבק את העוגה ומחייך. חיוך של אושר והתרגשות הכי אמיתית. יש משהו קסום בתמונות האלה, זה נוגע לי בלב ואני בקושי מחזיקה את הדמעות של התרגשות.

עוגה מעוצבת לכבוד יום ההולדת 85 של ג'וניור מאנס. עיצוב וצילום: אנה מינביץ'

עוגה מעוצבת לכבוד יום הולדת 85 של ג'וניור מאנס. צילום: אנה מינביץ

111

 

'"אמא, נו ומה היה אחרי זה? אם הוא אהב את העוגה למה הוא לא אוכל אותה?". -"הוא רוצה לשמור על הדמות ולקחת אותה למוזיאון הביתי שלהם בניו יורק. מכאן הוא ממשיך עם המופע שלו ליפן. הלוואי שהבובה תשרוד טיול כזה". למחרת אני מקבלת עוד תמונות.  הוא יושב בפיג'מה בבוקר בבית מלון. מסתכל על הבובה שלו ומחייך. הנה גלוריה מוציאה את הדמות בעדינות ורואים שהוא לא מזיז את המבט מהעוגה. בתמונה אחרונה רואים את המגש עם פירורים. "תראי, הוא חיסל את כל העוגה!". הטלפון מצלצל שוב. ילדים כבר יושבים בשקט ומקשיבים לשיחה באנגלית. "אנוקשה, ג'וניור כל כך אהב את יצירה אומנות שלך ומשאיר לך דיסק ופוסטר חתום למזכרת. ארזנו את הבובה והיא טסה איתנו. את אומנית אמיתית".ג'וניורה עלה את התמונה של העוגה לדף שלו וכתב על ההפתעה שהכינו לו בארץ. שמחתי לקחת חלק במשימה מרגשת הזו ולא תיארתי לעצמי, שהסיפור בעצם רק התחיל. כל שנה ביום ההולדת שלו הוא נזכר בעוגה שלי. את התמונה שלה ראיתי שוב ושוב ופרגון שקיבלתי ממנו הדהים אותי כל פעם מחדש.

עוגה מעוצבת לג'וניור מאנס שהוזמנה ע"י ג'אז חם, צילום: מור בן

2013

11111

ספטמבר 2015. יום הולדת 87. העוגה מככבת שוב בדף של ג'יניור ומציפה אותי בזכרונות. הכנתי מאות עוגות ודמויות שאנשים אהבו, אבל אף אחד לא פרגן לי ככה. זה מפתיע ומרגש.
2018. ממש במקרה מגיעה לפוסט בדף שלו שמארגנים לו מסיבת יום ההולדת 90! גלוריה מחפשת "אומן שיוכל לשחזר את הבובה בקיבל שישראל ושומר עדיין". הם חיפשו את האומן בניו יורק ובתגובות הציעו לפנות לבאדי וולאסטרו מ"קייק בוס". אני קוראת ולא מאמינה. איך פיספסתי את הפוסט הזה? הייתי מכינה לו דמות חדשה במתנה ושולחת לניו יורק.

2015

 

2018 2019

 

עוד שנה חלפה והגיע יום הולדת 91. בירכתי אותו והתכתבות עם גלוריה שימחה אותי במיוחד. היא צילמה את הדמות שמורה עד היום (עם רגליים וידים שבורות כבר). עברו 6 שנים מאז שהסיפור הזה התחיל. 6 שנים של התרגשות, פרגון ואהבה. הגיע הזמן להכין לו את הבובה החדשה, מה דעתכם?

יש לי עוד כל כך הרבה סיפורים מרגשים, תעקבו אחריי:

https://www.instagram.com/annushka.polymerclayart/

https://www.facebook.com/annushka.sculptureart/

http://www.annushka.co.il/