הכנסת היא לא עיר מקלט לעבריינים!

המשא ומתן הקואליציוני בשיאו והחקיקה האנטי דמוקרטית צוברת תאוצה. זוהי חקיקה הפוגעת בשומרי הסף, בערכי הדמוקרטיה, במערכת המשפט ובאיזון בין הרשויות וחייבים לעצור אותה

[youtube 1w_RvgtW1Dc nolink]
רגע אחרי שהושבעה הכנסת ה-21, כאשר המו”מ הקואליציוני בשיאו, נראה שהחקיקה האנטי דמוקרטית לא עומדת להיעלם, אלא רק להחמיר ולהחריף. שותפים אופציונליים לקואליציה הבאה החלו לצאת בשלל קריאות להעביר חוקים שמהווים איום חריף על העקרונות הדמוקרטיים בחברה שלנו; תיקון חוק החסינות, העברת החוק הצרפתי, פסקת ההתגברות, וזה רק קצה הקרחון.

זהו המשכו הישיר של תהליך חקיקה אנטי דמוקרטית שהחל כבר במהלך הכנסת ה-20. חקיקה הפוגעת בשומרי הסף, בערכי הדמוקרטיה ובשירות הציבור. חקיקה שפוגעת במערכת המשפט שלנו, עצמאותה, כבודה והאיזון שבין כלל רשויות השלטון. חקיקה פרסונאלית ששמה את טובתם האישית של נבחרי הציבור מעל טובת הציבור הרחב.

בימים אלו ממש מתגבש מסמך עליו עובדות מפלגות “הליכוד ו”איחוד מפלגות הימין” כחלק מהמו”מ הקואליציוני לממשלה הבאה. מסמך “משילות ומשפט”, שכל מטרתו היא ריסון ודיכוי בג”ץ, באמצעות שלל חוקים אנטי דמוקרטים.

קיים חשש כי זו רק טעימה ראשונית מחקיקה אפשרית בקדנציה הבאה של כנסת ישראל.

אסור לנו להתפשר על ערכי הדמוקרטיה וזה כלל לא משנה איזו ממשלה תקום בסופו של דבר. עלינו להילחם בכל הכוח כנגד כל חקיקה פרסונאלית או אנטי דמוקרטית.

התנועה לאיכות השלטון בישראל ניסחה עצומה הקוראת לעצור את החקיקה ההרסנית. כל חתימה עליה חשובה במאבק על דמותה של מדינת ישראל. הצטרפו למאבק וחתמו על העצומה – הציבור אומר לא לחקיקה אנטי דמוקרטית!

>>> חתמו על העצומה <<<

לא הופכים את הכנסת לעיר מקלט לעבריינים (צילום מסך)