שוטף + לחסוך – זה היעד שלכם!

בעלי משקי בית רבים שואלים את עצמם איך מקטינים את הוצאות הבית השוטפות, אך עדיין ממשיכים לספק למשפחה את כל הנדרש? בכתבה זו ניתן טיפים להתנהלות חכמה ויעילה עם ההוצאות וההכנסות

קופת חזיר

כאשר חושבים על זה לעומק, מגלים שבעצם הדרך לחיסכון בהוצאות די פשוט: מכניסים יותר כסף מהסכום שאותו מבזבזים. במשוואה כזו אין מקום לטעויות והתוצאה תמיד תהיה סכום כסף נוסף כל חודש מחדש. הבעיה היא שמה שעובד בתאוריה לא תמיד מצליח במציאות, בטח כאשר מדובר על משק בית שמשותף להורים וילדים.

כיום בעלי משקי בית רבים שואלים את עצמם איך מקטינים את הוצאות הבית השוטפות. זו כמובן לא שאלה חדשה, אך נדמה שהקורונה עוד יותר מחדדת אותה ואף דורשת חשיבה יצירתית מחוץ לקופסא. אם מוסיפים לזה את הירידה בהכנסות, מגלים שאין ברירה אלא לבצע פעולות אקטיביות.

 

בדקו כמה אתם מוציאים על חינוך ולימודים

חלוקה של ההוצאות לקטגוריות תאפשר לכם לדעת לאן הולך כל הכסף. זו פעולה שבה הראשונה שתבצעו אותה היא תיראה מאוד דידקטית ואולי אפילו מיותרת, אבל עם הזמן תתרגלו להישאר עם אצבע על הדופק.

המטרה היא לספק למשפחה את כל שנדרש ועדיין לחסוך בהוצאות מיותרות. לכן, מתחילים עם הבסיס שהוא הוצאות על חינוך וילדים. דווקא עכשיו כאשר הילדים בבית, אתם צריכים לבדוק כמה כסף אתם מוציאים בחודש על גן פרטי, מהן ההוצאות הנלוות לגן עירייה או בית ספר גם תחת חוק חינוך חינם וכמה עולים לכם החוגים. כך תדעו בעתיד כמה עולה לכם לממן את סגנון החיים הנוכחי ואיפה יש מקום להדק את החגורה.

 

מה לגבי הוצאות על דלק ותחזוקת רכב?

רכב פרטי הוא פתרון התחבורה הנפוץ בישראל, אך דווקא סביבו אנחנו לא תמיד עושים את ההתאמות הנדרשות. זה מתחיל בבחירת תחנת דלק זולה יותר באזור שבו אנו גרים, ממשיך במשא ומתן עם חברת הביטוח על גובה הפרמיה של הפוליסה וכולל אולי גם ביצוע של חלק מטיפולי האחזקה בבית במקום במוסך כדי לחסוך בהוצאות.

כמו כן, יכול להיות שנגלה שמשתלם לקחת עכשיו הלוואה או להשיג מימון ולהחליף את הרכב – מאשר להמשיך לבקר במוסך חדשות לבקרים או לספוג את עלויות צריכת הדלק הגבוהות. כמו תמיד, צריך לבחון את הדברים בטווח הארוך ולא רק הקצר.

 

כל מה שצריך לדעת על הוצאות הבית

היעד הוא להגיע לפחות למשך מספר חודשים למצב שבו ההכנסות עולות על ההוצאות. לכן, אפשרות אחת היא לנסות להגדיל הכנסות עם עבודות זמניות. מנגד, אפשרות שנייה היא לצמצם הוצאות על הבית ומה שמסביב.

לסיכום, צמצום הוצאות לא בהכרח פוגע באיכות החיים. מבחינת משק הבית שלכם, זה רק דורש סדר עדיפויות ברור.

 

קופת חזיר