all you need is an angel

השארתי אותה ערומה ושקופה, אני ככה כמו שאני. עם ההתמודדויות וקצת אומץ על הרבה פחדים.

Angel To Business
Angel To Business

זה שמעון פרס שאמר " אנשים שאין להם פנטזיה, לא עושים דברים פנטסטיים " מה שנראה לאחרים כמדע בדיוני אני הופכת למציאות, כמו במטה קסמים מלאך שמגיע לעסק עם פתרונות יצירתיים החל מבניית כנסים, הפקות ועד שיווק פרסום.

מי אני ואיך התחלתי ?

שמי אנג'ליקה אגבייב, 41, מנכ"ל ובעלים בחברת Angel To Business, בלוגרית ובעלת טור בעיתון בתל אביב, יועצת דיגיטל ומדיה שיווקית במט״י. מכורה לכושר, סאפ וסלסה.

לפני ארבע עשרה שנים התחלתי כשכירה ברשת המתנ"סים, ניהלתי פרוייקטים גדולים ומגוונים, ובינהם ניהול, ייעוץ, ארגון וליווי צוותי עובדים ומנהלים.

מהר מאד הבנתי שתכנון מוקפד כולל לא רק מטרות ויעדים, אלא גם ליווי שיווקי. החשיבה היצירתית שלי עשתה את שלה כך שמהר מאוד הפכתי למנהלת שיווק ויח"צ של הרשת. חשיבותה הגוברת של הניו מדיה והרשתות החברתיות דחפה אותי להתמקצע בניהול דפים עסקיים בפייסבוק.

במקביל, ניצלתי כל הזדמנות לרכוש ניסיון בארגונים מגוונים מתעשיות שונות, בניהול מדיה דיגיטלית עסקית, ארועי חברה, הפקות, טקסים ופסטיבלים עשירים ומגוונים.

 

אנג'ליקה  Angel To Business
אנג'ליקה Angel To Business

מה לא יודעים מספיק על נשים עצמאיות ? 

שהן אוהבות לאכול בחוץ וגברים מהמאה הקודמת , אני צוחקת. האהבה הגדולה שלי היא בישול  אבל רב שעות היום אני בחוץ, לרב לא אוכלת נכון, כי פשוט לא יוצא. הכי אני מעריכה גברים ג'נטלמנים וכריזמטיים כאלה שלא מפחדים מאישה כמוני .

תקרת זכוכית  – שלוש שנים אחורה 

כשכירה הרווחתי מספיק כדי לחיות, לשלם הוצאות בקושי אבל זה לא רק הכסף, ביקשתי להתקדם. עם השנים הבנתי שבגלל ריבוי התפקידים שלי או כי אין לי גב פוליטי חזק אני אשאר באותו מקום ללא קידום וללא העלאה בשכר. למרות מכתבי התודה ותעודות ההצטיינות שקיבלתי בעבר ממנהלים שונים, לא הייתה לי דרך לשבור את תקרת הזכוכית.

לפני שלוש שנים בפעם הראשונה שהגשתי מכתב התפטרות. הידיעה הגיעה לראש העיר והוא הציע לי להישאר בכדי שילמד את כל הנתונים. אני חוזרת בי ונשארת.

אני פותחת עסק זעיר במקביל ומנהלת אותו בזמני הפנוי, אך אז מגיע המנכ"ל וטוען כי "כעובדת בכירה ובתפקיד ציבורי זה עניין שאסור " מציע לי לגשת לוועדת כח אדם, אולי יאשרו .

בוועדת כח אדם , אני שופכת בפניהם את נשמתי ובמקביל מציעה אופציות, העלאה בשכר של עוד אלף חמש מאות ש"ח, בקשה ללימודים נוספים על חשבון החברה  ו/או להמשיך לעבוד בעסק הזעיר.

התשובות הן ברורות, קבלי שלוש פעמים לא ומשפטים גאונים כגון " מה פתאום היא מפרנסת שני ילדים , אחד חייל מקבל כסף מהצבא, אוכל וישן בבסיס " אהה והכי חשוב " אף אחד לא נופל כאן מהרגלים " . מה גם שאם את רוצה עבודה נוספת, תרדי לחצי משרה.

למרות האהבה הגדולה שלי לעשייה הקהילתית לקחתי את ההחלטה הכי קשה ואמיצה שיש. לעזוב את אזור הנוחות כשכירה ולהתמקד אך ורק בבניית העסק שלי. כיום עובדת כעצמאית גם עם מתנ"סים ברחבי הארץ ובקשר מעולה עם החברה למתנ"סים .

רגעי שבירה 

קיבלתי המון הצעות כשכירה בתפקידים מאוד בכירים והמון אנשים דאגו לייעץ למה לא להיות עצמאית: " את חד הורית, השוק חלש, מוסר התשלומים בחוץ לא משהו" אך יש מושגים כמו וויתור לעצמי או חולשה שאני לא מאפשרת שיחדרו לתודעה שלי והיה רגע שבו נשברתי, התרסקתי לרסיסים .

הבן שלי מפקד קורס בצבא והבת רק התגייסה לקרבי אבל אף אחד מאיתנו לא ציפה לבאות. במהלך תרגיל היא נפלה, פרקה כתף וריסקה את המרפק . הטיפולים, הריצות, האשפוזים לקחו חודש שלם והיו רגעים שאמרתי "לו רק הייתי שכירה לפחות הייתי מקבלת חופשת מחלה " אבל הייתי מוכנה לשלם את המחירים כדי להצליח בכל זאת , בפחות שעות שינה, פחות מפגשי חברות אספתי את עצמי ותפקדתי, הייתי חייבת מול הלקוחות.

מה החלום 

אני מאמינה באנשים, בהבנה שקשרים איכותיים למען מטרות טובות, עשייה מאהבה ויצירתיות משפיעים ויוצרים חיים טובים יותר למעננו ולמען הסביבה שלנו.

כל אחד צריך מלאך לעסק, מישהו לרוץ איתו ולהיוועץ בו, המלווה אותו בצעדים הקטנים והגדולים. אני יודעת שאני אהיה שם עבורו לאורך כל הדרך . החלום הוא להשפיע ולהוביל עשייה רווחית יחד עם ערכים חברתיים . זו העצמאות שלי . 

לדף העסקי בפייסבוק לחצו כאן

אם אהבתם לחצו   like  למטה או למעלה

רוצים לעקוב ולקבל עדכונים וטיפים או סתם לקרוא רומן בהמשכים  לחצו מהמחשב בלבד על הכפתור  מצד שמאל למעלה  עקבו אחרי

אנג'ליקה אגבייב
האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי.על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.