9 סימנים שהצלחת בראיון העבודה

איך תדעי אם שיחקת אותה או שלא עברת את ראיון העבודה? כנראה רק אם הבוחן יעדכן אותך אבל עד אז, קבלי ממיטב המומחים את הסימנים החיוביים שהג'וב בדרך אליך

להתראיין למקום עבודה זה לא פשוט. הלחץ, החרדה, האי נוחות מול המראיין יכול לחרפן כל מועמד הממתין לתשובה. לפעמים אנחנו יוצאים מראיון ובטוחים שהרשמנו את הבוחן עד הגג ואז הוא נעלם לנו או מבשר לנו שזה לא מתאים. רוב האנשים יוצאים מראיון באחת מהתחושות הבאות: או שהצליחו בענק או שנכשלו בגדול. לפעמים עובד פוטנציאלי ממתין יובלות עד שהוא שומע ממקום העבודה אליו רצה להתקבל. אז איך תדעי ששיחקת אותה והתקבלת? את לא תדעי מהאייטם הזה אבל תוכלי לפחות לקרוא מהם הסימנים החיוביים, מפי מומחים, שיכולים לעודד אותך:

1. המראיין נראה כמי שנהנה מהראיון

אם הבוחן נראה סקרן, מתעניין בשיחה ונלהב באופן כללי – זה סימן טוב. כדי לדעת טוב יותר הביטו על שפת גופו. אם הוא מביט לתוך עיניכם, גופו מופנה לעברכם והוא מחייך, זה יכול בהחלט להרגיע אתכן. שימו לב אם החיוך אותנטי ולא מאולץ. כלומר, שיש קמטוטים קטנים בזווית החיצונית של העיניים, זה יעיד שהוא מחייך מכל הלב.

2. אם המראיין עושה לך סיבוב במשרד לפני שאת עוזבת

אם הבוחן משקיע בלהראות לך את מקום העבודה, עושה לך סבב כל החדרים ומכיר לך את העבדים זה סימן חיובי שהוא בונה על זה שתקבלי את הג'וב. אם הוא ממש מציג לך את הצוות אז יש מצב שהוא כבר מתכנן לתת לך את התפקיד. זה בטוח סימן שהרשמת אותו.

3. אם הראיון נגרר אחרי הזמן הקצוב שלו

כן, זה מעיד שכיף לו בשיחה איתך והוא רוצה לדעת עוד. זה סימן טוב כי בדרך כלל מראיינים הם די נוקשים עם הזמנים שלהם ולא מחפשים להתעכב היכן שאין תקווה. אל תשכחו את כלל ה-"5 שניות" בהן אדם כבר מגבש את דעתו עליך. זמנו יקר וזה יכול להעיד שאת בדרך לתפקיד.

4. אם המראיין דוהר על החברה שלו

בדרך כלל המרואיין הוא זה שמנסה למכור את עצמו למראיין ולספר על עצמו, חלומותיו ושאיפותיו. אם הבוחן הוא זה שמרחיב על החברה, מספר לך על היתרונות ועל החזון זה סימן חיובי והוא חש צורך לשכנע אותך לעבוד שם.

בחורה עובדת

5. המראיין אומר את שמך בתכיפות לאורך הראיון

אם לא היית מוצאת חן בעיני המראיין, הוא לא היה מנסה להימנע מיצירת קשר אישי. להגיד את שמך כמה פעמים אומר שהוא מרגיש נוח מיצירת אינטימיות כלשהי. הוא כבר יוצר קשר ורואה בך חלק מהצוות. זה בהחלט סימן חיובי. בהנחה והשם שלכם לא מצחיק אותו והוא סתם רוצה לרדת עליך.

6. המראיין מדבר הרבה על משכורת, בונוסים וביטוחים

זה אומר שהוא באמת רוצה להרשים אותך ולהשביע את רצונך. בדרך כלל לא מגיעים ממש לשלב הזה אם מאבדים עניין כבר בהתחלה אז תוכלו לשמוח מזה. נכון, "מהן ציפיות השכר שלך?" זו שאלה שזורקים לאוויר אבל בטח לא מתחילים לגלוש לבונוסים, אופציות וכל מה שיכול לשכנע אותך שזה המקום עבורך. זה סימן שהם מתכננים לבוא אליך עם הצעה.

7. אם המראיין מעדכן אותך על השלב הבא

אם מצאת את עצמך מקבלת עדכון על השלב הבא מבלי ששאלת בכלל זה חיובי. מראיין לא היה טורח אם הוא כבר ויתר עליך. זה מראה שאת עדיין מתחרה על הג'וב הזה ולא נפלת. המראיין גם ירצה לדעת עד מתי ניתן לעדכן אותך כדי שחלילה לא יאבדו אותך.

8. אם המראיין מבקש המלצות

בדרך כלל המראיין לא יטרח לבקש ממך לשלוח רשימה של ממליצים ופרטי ההתקשרות איתם כשאת יוצאת מהדלת אלא אם הוא התרשם ממך ורוצה לראות אותך בחברה. זה בהחלט סימן לאופטימיות. הוא לא יבקש את הפרטים האלה אלא אם הוא רוצה לצור קשר איתם.

9. אם המראיין מוכר את עצמו ואת החברה בזמן שנפרד ממך בדלת

אם מצאת את עצמך עומדת ונפרדת מהמראיין לזמן ממושך והוא ממשיך לדבר על נפלאות החברה תוך כדי שהוא מלווה אותך החוצה זה סימן חיובי. זה אומר שהוא באמת רוצה לראות אותך כנראה שם. או שהוא הפך לסטוקר-נודניק. נלך על האופציה הראשונה.

צילום: שאטרסטוק