9 טיפים לפיתוח הסגנון האישי שלך ולסטיילינג אישי מנצח

סטיילינג אישי

b5p3wwinpgwwbmvl79p

דמייני עולם שבו כולם לבושים אותו דבר – איזה צ'יעמום. מה שעושה את ההבדל באופנה הוא סגנון אישי –  אחד הדברים החשובים ביצירה של סטיילינג אישי, ייחודי ומנצח. אך נשים רבות שפונות אלי מתלוננות כי אין להן את הזה, אין להן "סגנון" .אז דבר ראשון אני רוצה להרגיע – אין דבר כזה שאין לך סגנון, מעצם היותך בת אנוש, יש לך אופי, העדפות סגנוניות ואסתטיות שאת מתחברת יותר או פחות – אז סגנון יש, כל מה שנשאר זה רק לפתח אותו ולהביא אותו לידי ביטוי בדרך בה את מתלבשת.

איך מפתחים את הסגנון האישי? הנה 9 טיפים יעילים שיצרו לך סגנון וסטיילינג אישי ונפלא

1. מה המסר שלך ואיזה בן אדם את?
הבגדים שלך והדרך בה את מתלבשת תמיד משדרים לעולם מסר: מי את, מה את, מה את חושבת על עצמך, איזה אדם את וכו.
אם בכל מקרה את משדרת מסר  – מה את רוצה שהמסר הזה יהיה? מה את רוצה להגיד לעולם בלי מילים – שאת מתוחכמת? אוהבת אתגרים? שונה מכולן? נשית? וכו – ברגע שתדעי מה את רוצה להגיד, מה המסר שלך, כל מה שצריך זה להטמיע זאת במלתחה ובלבוש שלך בכל עת ובכל מראה. זהו למעשה ראשיתו של סגנון אישי ושלב חשוב ומהותי בפיתוחו.
אני לדוגמא מעולם לא הייתי מאלו שעושות מה שכולם עושים וזה בא לגמרי לידי ביטוי בדרך בה אני מתלבשת, תמיד אחפש את הפריטים שאין לאף אחד, את המיוחדים ושונים, כי זה הכי מתחבר למי שאני.

2. לאיזה סגנון אופנתי את מתחברת?
האם את אוהבת פריטים קלאסיים בגזרות נקיות ובצבעים כהים? או אולי ג'ינס וטי שירט הם המדים שלך? או אולי מתחברת לשמלות רומנטיות עם מלמלה בצבעי פסטל רכים? ובקיצור לאיזה סגנון אופנתי את הכי מתחברת? האם הסגנון שלך קלאסי, אורבן שיק, אוונטגארד וכו? כשאת יודעת לאיזה סגנון אופנתי את הכי מתחברת, קל יותר למצוא את הבגדים, לעשות את השילובים הנכונים לך.  (בהחלט יכול להיות שתאהבי גם שמלות מלמלה וגם ג'ינס וטי שירט – זה רק מגדיל את האופציות)

סגנונות אופנה
סגנונות אופנה


3. צאי מאזור הנוחות

כשמאד נוח לנו – שום דבר מעניין לא קורה, זה נכון לגבי כל תחום בחיים וגם באופנה. על מנת לפתח סגנון אישי וייחודי, צריך לוותר על הרגיל, בנאלי, ידוע ומוכר וליצור משהו משלך שהוא קצת אחר מכולן.

4. היי מוכנה לתהות ולטעות
עם כמה שאני יכולה ליצור מראות שונים בצ'יק, עדיין יש מקרים בהם אני עומדת דקות ארוכות מול הראי תוהה ומתלבטת מה ללבוש, מנסה פריטים שונים ומשונים עד שאני מרוצה. וגם אז קורה שלמרות הזמן הרב שביליתי מול הראי אני מרגישה שהמראה שיצרתי לא קלע ולא צלח. אין מה לעשות תהייה (מה ללבוש) וטעייה (הרגשה לא נוחה מהמראה שיצרתי) הם חלק בלתי נפרד מפיתוח סגנון. זכרי – מי שלא תוהה טועה – לא תוכל לעולם לפתח סגנון אישי נפלא.

דניאל לוזון סטיילינג

5. קבלי השראה  
אין סוף למראות שאפשר ליצור בכל סגנון, ולקבל השראה תמיד מפתח את הדמיון והיצירתיות. אני משוטטת המון ברשת PINTEREST ומחפשת מראות מעניינים ופעמים רבות מאמצת (ושישאר ביננו – אני די מעתיקה) מראות שראיתי שם. ממליצה מאד להצטרף לרשת הזאת וליצור לך לוחות בהן תוכלי להוסיף מראות שאהבת.
ומעבר,  יש היום אין ספור אתרי אופנה, בלוגים, מגזינים שיכולים להוות מקור להשראה. אם את רוצה סגנון אישי נפלא ומפותח – קבלת השראה חייבת להיות חלק מזה.

6. דעי מה להדגיש ומה לא
האסטרטגיה לסטיילינג מנצח היא תמיד להבליט ולהדגיש יתרונות ולהסוות איזורים מאתגרים. הכירי את מבנה גופך ומה יחמיא לו ומה לא. גם אם תשקיעי המון בהתאמת הפריטים השונים, אם הם לא יחמיאו לך ולגופך – זה לא יראה טוב.

7. הכירי את המלתחה שלך
המלתחה היא המקור לבגדים שלך ועל מנת ליצור מראות מסוגננים ואישיים בכל פעם, עלייך להכירה היטב ולדעת בדיוק מה היא מכילה. אם חסרים לך פריטים – זה הזמן לקניות (ולסעיף הבא).

8. קני נכון
אחרי שאת יודעת מה את רוצה לשדר, קיבלת השראה, יש לך בראש הרבה רעיונות למראות שונות ואת כבר יודעת מה יש לך במלתחה ומה לא – צאי להשלים את החסר. כשאת מסתובבות בחנויות, אל תהיי על "טייס אוטומטי" כי אז יתכן ותקני את הפריטים שאת רגילה ולא את הפריטים שיעזרו לך ליצור את המראה המסוגנן, האישי והרצוי.

9. קבלי יעוץ אם נחוץ
כשהתחלתי את לימודי הסטיילינג שלי ב – 2006 אנשים עוד לא ידעו מה זה בדיוק. כיום התייעצות עם סטייליסטית הפך למשהו רגיל שרבים עושים. כך שאם את מרגישה שקשה לך לבד, רוצה לפתח את הסגנון האישי שלך, אך לא יודעת איך לעשות זה – פני לסטייליסטית.

סטיילינג אישי

 

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

*  רוצה קבל עוד המלצות סטיילינג, טיפים ועדכונים על פעילויות שונות שאני עושה – לחצי כאן להצטרפות לרשימה שלי

*  להצטרפות לפייסבוק  שלי  לחצי כאן (לייק יתקבל בברכה :->)

דניאל לוזון, סטייליסטית :-)

http://onlystyling.co.il/

סטיילינג אישי 054-2474255