#77 – אמא יקרה לי

בחורה עם מחשב נייד

iStock_000004176241XSmall_c

התקופה האחרונה מאוד מאתגרת אותי.
הילדה הגדולה שלי החלה להראות ניצנים ראשונים של גיל ההתבגרות. בנוסף באופיה היא ילדה מהממת ומיוחדת במינה ש… ירשה את כל הדברים המעצבנים מאבא שלה! לא ממני חס וחלילה 🙂
אומנם אני לא אם חד-הורית אבל קצת יותר מחצי שבוע אני מתפקדת כזאת. זה לא שונה הרבה מהתקופה שהייתי בה נשואה, כי גם אז עשיתי  כמעט הכל לבדי … ובכל זאת יש הבדל. עכשיו יש לי הרבה יותר נקיפות מצפון ולה "אובייקטיבית" יש יותר סיבות להיות מרגיזה ולהתמרד על כל דבר כי היא "בת להורים גרושים". איך פתאום הכל מתגמד להגדרה הזאת.

לאחרונה אני מוצאת את עצמי מתעצבנת על שתיהן ביתר קלות. כל הדברים שקיוויתי שיחלפו מן הלקסיקון, מהעולם שהיה שלנו ברגע שנגור בבית אחר, שאני רחוקה ממנו, חוזרים וצפים לי.
לדוגמה, אני עדין לא מצליחה לייצר ארוחת צהריים יום שישי רגועה ומשפחתית. יש אוכל על השולחן ובזמן אבל "זה לא טעים לי", "אני לא אוהבת את זה", "אמא, X בעטה בי מתחת לשולחן", "X ליקקה לי את האוכל" וזה ממשיך למסע הצקות, הכפשות והלשנות מסועף.
כן, אני לא ממציאה פה את אמריקה ואני בטוחה שמריבות בין אחים/יות מהסוג הזה ואף גרועים יותר קורים בכל משפחה, נורמטיבית ככל שתהיה, אבל השונה פה שאני הייתי בעבר הרבה יותר רגועה ואמפתית ועכשיו הרבה פחות. אני תוהה, האם הן שמשתנות לי או שמא אני? ומדוע? הרי אני היא האמא, המבוגר האחראי, האוהבת, החמה, המכילה … איך זה שאני לא מצליחה להתמודד לשביעות רצוני עם ההתנהגות הזאת שלהן?
לקחת נשימה עמוקה ולעבור התקופה הזאת בצורה הכי טובה שאפשר ? ועכשיו שאנחנו חיים בנפרד ואין לי יכולת להאשים אותו בכל תחלאות העולם, איך זה שהפנטזיה על משפחתיות קצת אחרת ומאושרת יותר מתחילה להתפורר לי מול העיניים?

מעולם לא הייתי האמא הכי מושלמת וטוב שכך.
הבנות שלי מכירות אותי אוהבת, מחבקת, מדברת, צוחקת, משתטה, מייעצת, כועסת, מתנצלת, מתפייסת, כל מכלול הרגשות האנושיים. אני רק רוצה שהן ילכו לישון כל לילה בידיעה שיש להן אותי, זאת שאוהבת אותן הכי בעולם, שמוכנה לעשות ועושה עבורן כל דבר ומעבר.
לאחרונה אני נשארת יותר מדיי פעמים עם תחושות אשם, נקיפות מצפון. למה לא הצלחתי לספור עד 10? בסוף זה תמיד מסתיים בטקס סליחה, נשיקות וחיבוקים, אנחנו מדברות ואומרות אחת לשנייה מה הפריע לנו ולמה ואיך כדאי לנהוג בפעם הבאה… עד הפעם הבאה. אנחנו כנראה סולחות אבל לי הרבה פעמים נשארת תחושת מועקה. למה לאחרונה אני מרגישה שאני לא מצליחה להיות האמא שאני רוצה להיות?

[youtube oHZ835lPXDI nolink]

 

restart
++++++++++++++++++ הגיגים ומחשבות של גרושה טרייה +++++++++++++++++++++++ רוצים לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש? מוזמנים ללחוץ על כפתור "עקוב אחרי" מצד שמאל למעלה או בפייסבוק: https://www.facebook.com/Restart-Blog-502876029895543/