2020 מבט אל העתיד אם את לא יכולה לנצח אותם תלמדי איתם

הרשתות החברתיות הפכו לחלק בלתי נפרד מהיום-יום שלנו ובעיקר של ילדינו הן משמשות כלי לחיבור בין אישי וגם לא פחות חשוב הן משמשות כמקום להבלטת האנדוודואל שלנו

אני אישה מאוד טכנולוגית שנים אני מחוברת לתחום הטכנולוגי והמחשבים וכבעלת עסק עצמאי אני מחוברת גם לכל הרשתות החברתיות, איסטגרם/פייסבוק/טוויטר/יוטיוב ועכשיו אפילו מתחילה להבין את הטיקטוק,לפעמים אפילו אם תישאלו את ילדיי אני יותר מידי מחוברת והרשתות החברתיות מעסיקות אותי לא מעט .

בפיתחה של שנת 2020 אני מוצאת שלצד תופעות שליליות כגון בריונות רשת ושיימינג יש  ברשתות החברתיות כח גדול מאוד ואפילו חיובי לחולל שינויים ותיקונים חברתיים בסדרי גודל עולמיים – בידיוק אתמול ראיתי בחדשות שסירטון לייב אחד עצר מהפכה צבאית בתורכיה.

אז כמו שחכמינו ז״ל אמרו ״if you can't beat them join them״

לא כמו הורים רבים אני לא מציקה לילדים שלי שהם משוטטים מרבית שעות היום ביוטיוב ועוקבים אחרי יוטיוברים שהם אוהבים מצחיקים אותם או מלמדים אותם כל מיני דברים. אני שמה דגשים ברורים על זהירות ברשת ובודקת שילדיי לא נחשפים לתכנים לא ראויים אלימים ובוטים אבל אני נותנת להם יד חופשית.לפני מספר חודשים מיקה ביתי בת ה12.5 הייתה חולה ושכבה כמעט שבעיים במיטה , מחוברת לטלפון עם אוזניות ובמעט הכח שהיה לה מידי פעם אפילו שמעתי ציחקוקים מחדרה.

76185917_2803267779707153_4203356034418343936_o

בנתיים יצא משהו טוב מכל הרביצה הזו , היא ניתקלה בקורס אונליין ליוטיוב ועריכת וידאו של חברת Mindplay , בדקתי שוחחתי עם האחראית וזה נשמע מבטיח מאוד.
פעם בשבוע שעה מול המחשב הביתי .
רשמתי אותה כמובן, מיקה התחילה את הקורס לפני כחודש , כל יום ראשון בשעה קבוע נפתח להם חדר דיון במחשב, והמדריכה עדי מעבירה להם שיעור מפורט עם הסברים והדגמות ליווי צמוד על פתיחת ערוץ משלהם, עריכה והעלאת סירטונים לערוץ, הילדים מקבלים  כלים להפעלת ערוץ יוטיוב מצליח משלהם .
כמו שעון שוויצרי כל יום ראשון מיד בתום ארוחת הצהריים מיקה מתיישבת לה מול המחשב עם אוזניות ולומדת בהנאה רבה יש לציין.

 

אז אני לא יודעת אם היא תהפוך לכוכבת יוטיוב ענקית והערוץ שלה יפרנס אותנו לעולמי עד אבל אני כן יודעת שהפכנו את הלימון ללימונדה ובמקום סתם רביצה מול מסכים וסרטונים מיקה גם לומדת לעשות עם זה משהו.

Digital start of the day

אני חושבת שמיקה עוד תפתיע אותנו  יש לה את הכישרון זה אנחנו יודעים כבר מזמן ועכשיו גם את הכלים .

באחד מימי הראשון אריאל נעמד וצפה במיקה והתלהב מאוד גם הוא, מיד ניכנס לאתר שלהם וראה שיש שם חוגי תכנות בשפת Python, תכנות בסקראץ, פיתוח אתרים ופיתוח אפליקציות אז ברור לכם שגם הוא כבר בעניין ואני מחכה שיחזור אלי עם תשובה איזה מבין הקורסים הוא מעוניין לעשות .

כל הפרטים על הקורסים השונים של חברת Mindplay  נמצאים באתר שלהם אני ממליצה לכם לבדוק אותם גם כי הם איכותיים וממש אטרקטיבים לילדים שלנו ובמחיר מעולה!

תיזכרו אהבה לא תציל את העולם אבל היא תעשה אותו מקום טוב יותר לחיות בו!
יעל טייץ
Chic&Comfy

 

יעל טייץ
אמא לחמישה ילדים ,נשואה בהרבה אושר ואהבה ,בעלת עסק לטקסטיל יחודי chic&comfy, רוכשת אהבה גדולה מאוד לבישול ואפיה , אוהבת ספורט במינונים נמוכים,פעילה בהתנדבות בעמותת מעגל נשים 911 הרצליה-כ.שמריהו.מכורה לדיגיטל.