פגישה עם יאיר

עם דבר אחד לא אוכל לחיות במדינה שלי יותר, ביום שיגאל עמיר יקבל חנינה, כי אם נמשיך לישון, אז סבא ביבי וסבתא שרה עדיין ינהלו לנו את המדינה, אם בכלל אפשר לקרוא לזה ניהול?!

הי,

מה שלומך?

אני רוצה לספר לך על הפגישה שהייתה לי עם יאיר לפיד, אני יחד עם בלוגריות וצוות נכבד ממערכת סלונה, נפגשנו לשיחה עם יאיר.

אמרתי ל ד' בבוקר שאני הולכת לפגוש את יאיר ושאם יש לו שאלה בשבילו אז זה הזמן, ישר עלתה לו שאלה, "תשאלי מה לגבי גנרלים, הוא מתכוון להכניס למפלגה שלו?"

למה איזה גנרלים אתה רוצה שיכניס? ד' ישר שלף כמה שמות אחד מהם היה אשכנזי.

רשמתי לעצמי את השאלה שלו וחשבתי על שאלה משלי, מה הכי בא לי לשאול אותו?

יאיר איש נעים ומזמין לדיאלוג, נראה עייף מעט, כמו מכונה שרצה ממקום למקום לדבר על הרצון לשנות, על המצב הקיים ועל מה שחייבים לשנות, אני בזמנו שגעתי אנשים להצביע ליאיר, כמו הרבה אנשים התאכזבתי, בעיקר היה לי קשה עם התרגיל שביבי עשה לו, אז הבנתי כמה ביבי לא ממש שם עלינו.

היום שאלו אותו שאלות נוקבות והוא ענה בפתיחות, אני שאלתי אותו למה הוא לא הגיע אתמול לכיכר, שזה היה ממש פספוס מבחינתי, כאזרחית פשוטה שלא מוצאת את עצמה לא במחנה הימיני, לא יכולה לגיד שאני שמאלנית נטו, מבחינתי הוא היה צריך לנאום על הבמה!

דרוש מנהיג שיקח אותנו קדימה, מוכנה במצבינו להתפשר על אקי אבני שהנחה את העצרת אתמול כאחד מגדולי הנהגת ישראל לדורותיה, העיקר שיוחלף השילטון.

אני בטוחה שכל משחקי הפוליטיקה מעייפים את  הטובים שבינהם, את אלו שבאמת באים ממקום של שליחות, פוליטיקה זה דבר מסריח, השחיתות חוגגת במשרדים, מי שצועק נערף, מי שקם נחבט.

יאיר אמר שבוז'י שאל אותו אם הוא מגיע לעצרת, הוא חשב שזאת עצרת של השמאל.

אני הגעתי בפגישה הזו לשתי מסקנות עיקריות-

1. יאיר- תחליף דחוף יח"צ, כל מה שהסברת היום בפגישה לא עובר לציבור.

2. בדבר אחד אני בטוחה לגבייך, אתה פועל מתוך שליחות לתרום למדינה ולשנות את פניה.

לגבי שאלתו של ד' יאיר ענה שהם פתוחים לקבל למפלגה אנשים חזקים, גם נשים כמובן, יאמר לזכותו, המפלגה מייצרת חברות כנסת ראויות ביותר.

אנחנו מדינה בפשיטת רגל, אם לא נתעורר, נאחד את כל המחאות למחאה אחת צועקת וצודקת, שכמה מנהיגים שמרגישים שהם בשליחות יאחדו כוחות ויפעלו יחד להחלפת השילטון, כי מהפגישה עם יאיר התחדד לי עד כמה הדמוקרטיה בסכנה, היא נסדקה ביום של הרצח המתועב ומאז היא רק הולכת ונחנקת.

עזבו אתכם רגע ימין ושמאל,

תראו כמה כסף מתבזבז לנו, כן לנו, כסף שלנו, האזרחית הפשוטה, על ביטול תכניות וחוקים שנחקקו והוקמו, אין תכנית ממשלתית אחת  לעשרים שנה, לא בחינוך לא כלכלה, רווחה וכו', מחזיקות כמה שעות אחרי שהוקמו, כי כל פעם שתכנית חדשה יוצאת, אותו שר מפוטר, אותה תכנית נזרקת לפח, ממש כמו התאגיד, אנחנו האזרחים מפסידים מליארדים של שקלים, אם התאגיד לא יקום בסופו של דבר נפסיד המון כסף שייזרק לפח.  כי הכל יוצא ממשלמי המיסים ומי משלם את המיסים? אנחנו!

עם דבר אחד לא אוכל לחיות במדינה שלי יותר, ביום הזה שיגאל עמיר יקבל חנינה, כי אם נמשיך לישון, אז סבא ביבי וסבתא שרה עדיין ינהלו לנו את המדינה, ואנחנו נהייה עם עני, הפערים רק ילכו ויגדלו ובטוח שהזוג המפואר יחנון את הרוצח, כי זה לא היה רצח פוליטי ויש אשכרה אנשים שמאמינים לזה.

אז תתעוררו, כי אין לנו עוד מדינה, לי בכל אופן אין עוד אזרחות ולא ניסיתי לארגן אחת כזאת, אמות כבר כאן, בארץ הקודש.

אבל כל עוד אני חיה אני אעשה כל מה שאזרחית אחת פשוטה יכולה עשות כדי לשנות אפילו אם זה רק לכתוב ולחפור לאנשים שדי, אי אפשר להמשיך ככה, אנחנו מדינה עם פוטנציאל כלכלי עצום, עם יכולות יצירה ופיתוח, גומרים אותנו לאט ובטוח…

 

15000748_10153804013811612_7973444148428698961_o

 

14915242_10210403166949614_2204542304143932711_n

בסוף נזכרתי בדודה שלי מ' שמאוד אוהבת אותו אז אמרתי לו, יאיר צחק ואמר "פעם אהבו אותי האחייניות היום הדודות".

פעם היינו ילדים, היום אין לנו זמן למשחקים, חייבים לעשות וחייבים לשנות את השילטון.

תודה,

מאיה.