האנרגיה זורמת לאן שתשומת הלב מופנית

כל דבר אשר נתמקד בו יגדל ויתרחב, זהו עיקרון נוסף ב NLP ובתורות נוספות תחת הגדרות שונות, ואחד מחוקי היקום הבסיסים. כשאנו נתמקד בדברים שאינם נעימים בחיינו הם יגדלו ויתעצמו. כך למשל, אם נתמקד במשבר הקורונה ניצמד לטלוויזיה, נספור חולים שמתווספים, וניתן לפחד והפאניקה לשלוט בחיינו, ובמערכות היחסים שלנו, נדבר בתדר של פחד וכעס – הסביבה שלנו תתכסה בתדר שנעביר- פחד, עצב, כעס, תרעומת, שנאה, אכזבה, מתח וכו', ומשם גם התגובה שתתקבל תהא באותו התדר.

לא בכדי אומרים כי מחשבה מייצרת מציאות. כך שאם נתמקד בפתרון ולא בבעיה – ותשומת הלב שלנו תופנה לאנרגיה של יצירה, גמישות מחשבתית, הבנה ונדיבות עצמית ולסביבה – זה יחזור אלינו חזרה.

גבולות הם דבר הכרחי בכל מערכת חיים אך הכל תלוי גישה, זוכרים? אנו אחראים לתקשורת שלנו, ולהיכן שתזרום האנרגיה שלנו.

כך אני פועלת באסטרטגיות משפטיות וכך גם כמגשרת, מתמקדת במה שאני רוצה לכוון אליו ומוצאת פתרונות ולא בעיות. בשיקול דעת ואיזונים.

אז.. רגע..

לנשום..

מרגישים לחץ, פחד מאי הוודאות – תתמקדו במה עושה טוב כי הרי כל מה שחשוב בעצם נמצא עימכם!! הילדים, המשפחה, חיוך של ילד, של בן הזוג …שימו מוסיקה טובה, ספר נעים, כוס יין, משחק עם הילדים, שיחה עם הפרטנר שלכם לחיים, יציאה לריצה, אימון, הכנת ארוחה טובה ומפנקת בבית. האווירה בבית תהייה אחרת לכולם, רגועה ונעימה יותר, ולשם תזרום האנרגיה.

מתי יצא לכם להתחבר כך לשקט? ממש לדבר?

אם נאמין שהילד/ה או בן הזוג נגדנו, נגיב בכעס, ונתמקד בתחושה הזו – זה מה שישתקף אלינו חזרה, שכן המציאות החיצונית היא שיקוף של העולם הפנימי. אז לחייך, לדבר בשיח חיובי במקום שיח שופט, מבקר ותוקפני – מי יודע…אולי תופתעו מהתגובה שתתקבל..

ההורה לא רוצה להעביר את הילד במסגרת הסדרי השהות, מחשש הידבקות, או כשההורה אחר בבידוד במקום אחר ולא ניתן להעביר את הילד אליו, תחשבו על פתרון ולא הבעיה – תגיעו לפתרונות מוסכמים, בלי אגו ומשחקי כוח, זה לא הזמן. רכות גמישות, הבנה, סבלנות – יביאו לתדר כזה מהצד השני. גם אם לא בהתחלה. שכן אתם רגילים לדפוס התנהגות מסוים, ובידכם הדרך להביא לשינוי בתקשורת ובהתנהגות ומשם בתדר שיחזור אליכם.

בהנחה וכל המשפחה בבידוד, וצריך להעסיק את הילדים – יש צורך בחלוקת האחריות וזה לא קל. להתמקד בפתרון ולא בבעיה – ולשם תזרום האנרגיה. המוח שלנו מונחה משימות והוראות. ובאופן טבעי פונה, כצורך הישרדותי קדום לשלילי כאקט הגנתי. (בכל זאת, היינו פעם טורפים..) אז למצוא פתרונות יצירתיים חיוביים למשחק, פעילות משפחתית, לצד זמן שקט של כל אחד, ביחד ולחוד. לתכנן את הזמן בבית שלכל אחד יהיה זמן לעצמו וזמן לביחד.

אם נאמין שאנו תמיד במקום הנכון לנו, אז שם נהייה. אם נאמין שהקשיים שמתחוללים באותו רגע נתון קורים על מנת שנלמד מהם, להיות אנשים טובים יותר לעצמנו קודם כל ולסביבה, הורים טובים יותר, בני זוג טובים יותר – כי אנו צומחים בחיינו לרוב בהורות וזוגיות – לשם תזרום האנרגיה.

מוזמנות לכתוב לי בפרטי, להתייעץ, לשאול שאלות איך ניתן לעבור את המשבר הזה במינימום פגיעה בכן ובילדים. ולמצוא פתרונות במקום בעיות – אני כאן בשבילכן, לעבור ממשבר לצמיחה.

שלכם
אירית ארז, עו"ד ומגשרת
052-5449291

IMG_20200320_085812

אירית ארז, עורכת דין ומגשרת משפחתית
עורכת דין ומגשרת בתחום דיני משפחה וירושה. מטפלת בסכסוכי גירושין, סכסוכי ירושה, צוואות והסכמים וכן מגשרת לגירושין הוגנים. משרד במגדל בסר 4 בבני ברק