7 טיפים ליישום המפתח ה-13 "מפחד לאהבה"

בחורה עם מחשב נייד

מאת אורלי בר-קימה

פחד ואהבה הם שני כוחות עצומים, הקיימים בתוכנו, שמניעים אותנו לפעולה בחיינו, בין שאנו מודעים לכך, ובין שלא. בכל רגע ורגע בחיינו, עם כל אדם ובכל סיטואציה, יש לנו את היכולת לבחור כיצד להתנהג:

האם מתוך גישה של פחד?
או מתוך גישה של אהבה?
הבחירה זו תשפיע על הדרך שבה נחווה את החיים, כמה שקט ושלווה נחוש, כמה נממש ונגשים את מי שאנחנו באמת, אישית, זוגית, משפחתית ומקצועית, ועד כמה נרגיש סיפוק וזרימה בחיינו.
כדי שתוכלו להתחיל ולתרגל את המפתח החשוב הזה יותר ויותר בחייכם, ותיפתחו לתדר של אהבה, שהיא מי שאנו באמת, מתחת לכל השכבות, המסכות והשריון שעטינו על עצמנו במשך השנים. ריכזתי כאן 7 טיפים, שאני מזמינה אתכם להתאמן עליהם, ולהטמיע אותם בחייכם, עד שזה יהיה לכם לטבעי.
1. דמיינו שיש לכל אחד מאיתנו חשבון חסכון קוסמי שעומד לרשותנו. אנו רוצים לצבור  כמה שיותר מעשי אהבה, חמלה ונדיבות. לשפוט אנשים לכף זכות. כי מה כל מה שאנו ניתן ייצבר לזכותנו, ואחד מחוקי הטבע של היקום "חוק סיבה ותוצאה" קובע – שכל מה שאנו שולחים – נקבל בחזרה, ובריבית דריבית.
2תרגול יום יומי של "הממלכה הפנימית" שלנו – הכוחות הסמויים מן העין, שאיננו חווים אותם דרך חמשת החושים, אך הם משפיעים מאוד על מי שאנו, איך אנו מרגישים, ועל התוצאות שאנו משיגים בחיינו. חיבור יומי דרך מדיטציה, תפילה, או דקות  של שקט פנימי וחיבור לאלוהי שבי.  
3להשרות יום יום במרינדה של אהבה את המחשבות ורגשות שלנו. בבוקר כשאנו מתעוררים , להוקיר תודה, על יום נוסף חדש שניתן לנו במתנה, ולשלוח אהבה לאנשים שאנו באים איתם במגע.  הכי  חשוב בחמש הדקות האחרונות לפני השינה. לסכם את היום בצורה חיובית ואוהבת עם מנטרת אהבה  לעצמי ולבריאה. בשום אופן לא ללכת לישון עם מחשבות שליליות/דאגות/דברים שהציקו לנו במשך היום!!!!
4. כדי לפתוח את הדלת לשקט ושלווה בחיינו באמצעות המפתח – זה אומר לקבל, לאהוב ולסלוח לאנשים שבחיינו. להפוך להיות גורם של שלווה ואהבה בחיי אחרים. להיות כלי של אהבה שמחה והעצמה לאחרים. במקום לחשוב  מה יוצא לי מזה? לשנות ל- איך אני יכולה לשרת /לתרום לך? כי את המסע שלנו לשלווה ולשקט אנו עושים ביחד אם אחרים ולא לבד.
5להתחבר לתדר של אהבה, בעיקר כשאני חווה קושי/אתגר – דרך שאלות איכותיות יותר. להתרגל לשאול את עצמנו שאלות שיחברו אותנו למקום מלא אהבה בתוכנו, במקום "שאלות מכשילות", שיגרמו למוח שלנו לתת לנו תשובות אוטומטיות ובדרך כלל שליליות, לשאול שאלות מעצימות . (למשל מה או מי משמח אותי? במה אני גאה היום? את מי אני אוהבת? מי אוהב אותי? על מה אני מוקירה תודה היום בחיי?)
כי שאלות גורמות למיקוד, כי הן מאלצות את המוח שלנו לתת לנו תשובות, ומשנות בכך את הפוקוס שלנו משלילי, לחיובי.
6הכרת תודה – מגבירה ומעצימה את תחושת האהבה : ההזמנה שלי אלייך היא להודות בשלשה מימדים של זמן: על כל דבר שקיבלתי בעבר, על כל מה שיש לי בהווה (כולל המובן מאליו) ועל כל מה שאני רוצה להגשים בחיי בעתיד – כאילו כבר התגשם. גם הכרת תודה זה משנה תדר באופן מיידי ובעיקר היא מגבירה שפע בחיינו.
7. אמרו את זה קודם לפני: כל התורה על רגל אחת "ואהבת לרעך כמוך" (בראשית רבה כ"ד פסוק ז') תרגלו אהבה לאחרים, כפי שאתם אוהבים את עצמכם. כי אנו לא יכולים לתת, משהו שלא קיים בנו. וזה אומר שכדי להרגיש ולחוות כמה שיותר אהבה כדי לנו לתת אותה, וכדי שיהיה לנו מה לתת, אנו צריכים להיות מלאי אהבה. (אם נסחט לימון…מה יצא ממנו? נכון, מיץ לימון. ואם מישהו יסחט/ילחיץ אותנו…מה ייצא מאיתנו?

אני יודעת מנסיוני, שכשתתרגלו  את הטיפים הללו מידי יום, מיד תחוו שינוי בתחושות שלכם, בתדר שלכם, ותגבירו את היכולת שלכם, ליצור ולמגנט ניסים לחייכם.
שלכם באהבה רבה,
אורלי בר-קימה
מורה ומלווה בתהליכי העצמה התפתחות אישית ושינוי בחיים. 
לפרטים והרשמה על סדנאות מפתחות לצמיחה ושינוי בחיים לשנת 2014-2015 לחצו כאן

 

אורלי בר-קימה- "השראה פרקטית"
מנכ"ל ובעלים של חברת "השראה פרקטית" עיתונאית, מרצה ומנחת טקסים, ואירועי טרנספורמציה, מודעות העצמה וריפוי . מאמנת הוליסטית לנשים להעצמה ושינוי בחיים מחברת הספר "להיפתח לשינוי" אתר הבית www.barkima.com פייסבוק אורלי בר-קימה השראה פרקטית נייד 050-8383904 obarkima@gmail.com.