7 הריבים הנפוצים של זוגות לפני פרידה

בכל קשר יש עליות וירידות אבל אם אתם מנהלים את הריבים האלה כנראה שהסוף קרב

אף פרידה אינה דומה לאחרת אבל ישנם כמה סממנים דומים בקרב זוגות שהתפרקו. כן, מתברר שאנחנו לא מקוריים כל כך בכל הנוגע לדינמיקות שלנו במערכות יחסים. בכתבה הזו לפניכן תוכלו לקרוא את מה שמומחי זוגית חשפו, בכל הנוגע לריבים הנפוצים בקרב בני זוג. עצוב לדעת שבסופו של דבר, הרמזים לסוף המוחץ בין שני אנשים שאהבו זה את זו כבר ניתנים לזיהוי לפני הפיצוץ הגדול.

מצד שני, אם תדעו שהסוף הרומנטי קרב, תוכלו להיערך לכך מבעוד מועד או לפחות להחליט לעשות הכל כדי לשנות את הקארמה הזוגית שלכן. הרבה פעמים ניתן למנוע פרידה

אלה 7 הריבים הנפוצים בקרב זוגות לפני שהם אומרים את ה"ביי בי" הרשמי.

1. "אני מרגישה שאנחנו רבים כמו שותפים לדירה"

רוב מערכות הנישואין לא יכולות לשרוד על סקס בלבד. אמנם זוגות רבים לא מייחסים חשיבות עליונה למין אבל רבים מהם מאמינים שסקס טוב הוא חובה בקשר כדי להרגיש מסופקים. כאשר הסקס נשכח ונעלם, אז הטענה "אני מרגישה שאנחנו שותפים לדירה" נזרקת לאוויר ויכולה להעיד על בעיה רצינית.

הצד שמקטר בעצם מיידע את הצד האחר שהמימד הארוטי ביניהם נעלם ושהיעדר המגע המיני כבר לא מקובל עליו. אם הצד האחר לא מוכן לעשות משהו בנדון, כדי להחזיר את הניצוץ לקשר, אז יש מצב שהזוג יהיה בדרכו לפרידה כואבת.

 

2. "אסור היה לנו להתחבר"

בני זוג הנמצאים בקשרים בריאים אוהבים להיזכר בתחילת דרכם כזוג בנוסטלגיה ובשמחה. אם השניים נוטים לזכור בעיקר את הרגעים השליליים ולזרוק משפטים כגון, "זוכר איך שכחת אותי בשדה התעופה?", זה לא סממן טוב בכל הנוגע לעתיד. כאשר הזיכרונות הטובים מתחילים להתאדות אז שני הצדדים מתחילים בעצם להתרחק נפשית זה מזו.

בני הזוג במצב כזה משכתבים את העבר ומנסים לשכנע את עצמם שהזוגיות שפרחה ביניהם הייתה בעצם, טעות אחת גדולה מההתחלה. כדי להציל את הקשר, עדיף ששניהם ינסו לזכור את הימים הטובים, גם אם זה יאלץ אותם לשוטט קצת באלבומי הפייסבוק שלהם. המהלך הזה עשוי לגרום להם לשנות פרספקטיבה ולהעריך את החיבור ביניהם.

 

3. "אני מצטערת שאתה מרגיש ככה"

כדי ש"סליחה" תהיה בעלת משמעות אמיתית היא חייבת להיות כנה ולבוא מכל הלב. כשאת אומרת לבן זוגך, "אני מצטערת שאתה מרגיש ככה", לאחר שנקלעתם לריב סוער, את בעצם מבטלת את תחושותיו וזורקת לו התנצלות מדומה. במקום להפחית מהמתח, התנצלות כזו מתפרשת כמתנשאת. להתנצל על התחושות של הצד השני לא יעזור לו להרגיש טוב יותר ובטח לא יגרום לו להרגיש שאת מבינה מהיכן הוא בא.

אם שני הצדדים חוו ניסיונות פיוס בעבר שלא צלחו אז קשה לבנות על עתיד מזהיר.

טום קרוז וקייטי

4. "אתה כל הזמן עושה את זה" או "אתה אף פעם לא עושה את זה"

עדיף להימנע מהצהרות גורפות ושנועדו רק לייאש את הצד השני. המילים "כל הזמן", "תמיד", לא מומלצות בזמן ריב כי הן מוציאות את כל החשק מלהמשיך את הדיון. מה שזה לא יהיה, האשמות עם המילים הללו יוצרות טינה, התגוננות, זעם ותחושת חוסר טעם לכל הקשר. ריבים כאלה יוצאים מפרופורציה ובדרך כלל משאירים צלקות לטווח ארוך.

לפעמים זוגות קולטים את עצמם בלהט הריב ועוצרים את עצמם מלהתדרדר לשם אבל הרבה פעמים זה פשוט מאוחר מדי. אלה שיורים טענות גורפות מסוג זה לא עוזרים לפתור את הסוגיות האמיתיות והם מתוסכלים מהבן אדם עצמו ומכל מהותו. במקרים כאלה, כאשר אדם כבר מיואש מהשני, זה עניין של זמן עד לפרידה הסופית.

 

5. "למה אתה בורח ממני כשאנחנו רבים?"

בריב מהסוג הזה, לפחות צד אחד מסתגר פנימה ולמעשה, הוא יוצר חומת ניכור בין שניהם. זה סימן גרוע כי הצד הנעלם כבר לא רוצה לפתור דבר ודי התנתק מהקשר. מצב כזה לא משאיר הרבה מקום לשיפור, תיקון או צמיחה. הוא בעיקר משאיר אדם אחד עם רצון לפתור את הקונפליקט ואת הצד השני חסר אכפתיות לגבי מה יהיה.

אדישות יכולה להרוג כל קשר כי כאשר צורחים או מדברים אז לפחות יש רצון הדדי לפתור דברים. לפעמים האדם שנטש את הריב פשוט רוצה להירגע ולנשום דקה אבל אם הוא לא חוזר ומנסה להגיע לפתרון אז יש סיכוי שהוא יעלם ולא יחזור בכלל.

6. "אני תמיד צריכה לעשות הכל בבית"

להשאיר את כל הכלים במטבח פעם אחר פעם יכול לפגוע בקשר שלכן יותר ממה שחשבת. רצוי להגיע עם בן הזוג לשיתוף פעולה ולתיאום ציפיות כדי לא לצבור טינה ותסכול בדרך. כאשר צד אחד מתאכזב כל הזמן אז חיי המין יהיו פחות מספקים ועם הזמן יגיע הפיצוץ הצפוי. בקרב זוגות, הקונפליקטים והאכזבות סביב מטלות בית בדרך כלל משקפות חוסר איזון והבדלי כוח בין השניים.

כאשר זוגות מרגישים שהם נמצאים בקשר מאוזן אז אין בעיה לאף צד לקחת על עצמו לבצע עוד מטלה או משימה. הסיבה לכך היא שהבסיס לכל קשר רומנטי הוא הצורך להיות מוערך ומובן ברמה הנפשית בעיני הצד השני. כאשר אדם אחד חולק את המטלות בבית, פירוש הדבר הוא שהאדם הזה דואג לפרטנר שלו ומעריך אותו.

7. "אני לא רוצה לריב יותר"

פרדוקסלי ככל שיהיה, כאשר זוג מפסיק לריב זה מעיד על תחילת הסוף. זה כמעט כמו גירושים נפשיים – אתם כבר יותר מדי מנותקים כדי שיהיה לכם אכפת אחד מהשני. כאשר אחד מהצדדים זורק שאין לו כבר כוח לריב הוא פשוט מסיק שהצד השני לא יקשיב לו. הבעיה היא שכאשר לא מדברים על מה שמפריע ועל הבעיות בקשר הקונפליקט רק ילך ויגבר. בשלב הזה זוגות יעדיפו לפרק את הבסטה.

צילום: גטי