מהדרה להאדרה – לפני שהלהבה תהפוך לאש

משהו חנק ועדיין חונק לי בגרון: איך הגענו למקום הזה שבו נצטרך למחות בשלהי 2012 על תופעות שאין להם מקום בעולם המודרני בכלל ובמדינת ישראל המדינה של כולנו בפרט………

בחורה עם מחשב נייד

 

היום יום רביעי ה28.12, השתתפתי בצעדה תחת הכותרת "מהדרה להאדרה"  נגד הדרת נשים, שהתקיימה בתל אביב.

ארגוני הנשים הגדולים ויצ"ו ואמונה- תנועת הנשים הדתית לאומית, אנשי אקדמיה ותקשורת   חברו למחות נגד התופעה של הדרת נשים והפרת זכויותיהן ולקרוא להכחדתה טרם תצבור תאוצה.

הרגשתי מחד גאווה להיות חלק מהעוצמה שעטפה את כל המשתתפים וסחפה איתה אנשים נוספים שנכחו במקום. מאידך משהו חנק ועדיין חונק לי בגרון: איך הגענו למקום הזה שבו נצטרך למחות  בשלהי 2012 על תופעות שאין להם מקום בעולם המודרני בכלל ובמדינת ישראל המדינה של כולנו בפרט.   איפה שגינו ואפשרנו לקיים תופעות הזויות המובלות על ידי קיצוניים הכופים רצונם על כלל החברה, כמו:

הדרת נשים מאוטובוסים, מדרכות, חבלה בתמונות נשים בשלטי חוצות, אפליה במקומות עבודה, איסור על נהיגת נשים….

במחשבה שנייה ,אולי היינו סלחנים, סבלנים  וותרנים. אבל היום הגענו לנקודה שבה צריך לעשות את חשבון הנפש לא מדובר חס ושלום בהסתה נגד דתיים או חרדים אלא בנידוי ושלילת זכויות של מי שמנסה לשלול את זכויותיהן של נשים בישראל ומסכן בכך את הדמוקרטיה הישראלית.

כשראיתי  ושמעתי את נשות ויצ"ו, נשות אמונה, האחראית על מעמד האשה בעיריית תל אביב, מנהלת תחום המגדר באוניברסיטת בר אילן,  יצאתי מחוזקת  שמשהו התעורר.

אני מאד מקווה שהמאבק הזה ימשך וכולנו נקבל בעוצמה  ובאור את השנה האזרחית החדשה.

נירה פרי
נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים