בואי לגלות את הצד הפוטוגני שלך

איילת שקדאיילת שקד צילום: תמר מצפי©

על צילום סטודיו לאנשי עסקים

צלם בשם אלפרד אייזנשטאט אמר פעם "אני אוהב לצלם אנשים לפני שהם יודעים מה הצד היפה שלהם". {זה הצלם שצילם את התמונה המפורסמת של המלח נושק לאחות בטיים סקוור}

היום זה לא קיים. היום כולנו יודעים איזה צד איזה שלהם יפה יותר. השתכללנו גם בצילומי הסלפי, מרחיקים את היד מצלמים קצת מלמעלה כדי שלא נצא מעוותים ומשתפים.

בעצם כולם צריכים תמונות פרופיל טובה. היכן שנפנה נדרשת תמונה שלנו, תמונה מייצגת יפה איכותית, שתחמיא ותראה אותנו במיטבנו. תמונה לאתרי היכרויות, לאתר האינטרנט ולמדיה החברתית. גם אנשי עסקים שמואשמים בבית משפט אכפת להם איזו תמונה תתפרסם בעיתון.

נוחי דנקנר בבית משפט

{בתמונה נוחי דנקנר ואני  בבית משפט בוחן את התמונה שצילמתי}

מה עושים? הולכים להצטלם.

בד"כ אין זמן והלוז צפוף. כשהמזכירה שואלת כמה זמן לפנות ביומן ואני עונה חצי שעה היא נשמעת מרוצה אך סקפטית. במציאות אני מצלמת בפחות זמן.

אני מגיעה למשרדו של המצולמ/ת מוציאים אותו מפגישה יש לי 10 דקות להפשיר אותו ליצור אוירה נינוחה שיסמוך עליי וישתף פעולה. כמה דק' של "אני אף לא יוצא יפה בתמונות" או "הפרצוף שלי יוצא עקום", "יש לי עין אחת קטנה" ועוד. כל זה נובע מהמבוכה שחש המצולם, לעמוד מולי כשאני מתבוננת בעיניים בוחנות, מרוכזת. כל מנכלית בנק או מנהל חברת השקעות מרגישים חשופים מאד. עומדת מולם אני והמצלמה שלא מסתירה כלום.

כאן הניסיון שצברתי במשך 20 שנה כצלמת עיתון "גלובס" בא לידי ביטוי. כשאני מגיעה למשרדו של המצולמ/ת אני מעיפה מבט מסתכלת התמונות התלויות על הקיר או על שולחן העבודה ומבינה פחות או יותר את הטיפוס, ומתחילה לדבר לשאול שאלות להתעניין. בזמן הזה אני מזהה את הצד היותר מחמיא. מכוונת את התאורה {כי הכל ענין של זוית ותאורה}. ומצלמת, בנתיים המצולם התרכך נעשה מחוייך. מצלמת כמה צילומים מראה לו/ה. בדרך כלל אני מקבלת תגובות, "בחיים לא צילמו אותי ככה", ואז אני אומרת בואו נשחזר את ההצלחה עוד כמה תמונות ותודה ולהתראות. המצולמים נשארים פעורי פה כשנגמר סשן הצילומים. גם תמונה יפה וגם בזמן קצר ביותר. לא יותר מ20 דק'. במקרים האלה  קשה לי להיות צנועה, אני יוצאת שמחה מרגישה שהנה כבשתי עוד מצולמ/ת. בעיקר שמחה לשמח. על כן זכיתי מאחד הלקוחות בכינוי "המתקתקת".

ומאז זה שמי השני #תמר_המתקתקת

דבר נוסף שאני עושה, ניתוח פלסטי ללא כאבים, כלומר טיפול בתמונה. אני תמיד אומרת אם לבר רפאלי מותר אז גם לי מותר. בעיקר נשים מוטרדות {אבל גם גברים מבקשים ממני טיפול בפוטושופ}

מהקמטים מסביב לעיניים, הקמטים בצוואר, חצ'קון שפתאום צץ עין אדומה וכדו' אני מטפלת בכל לפעמים זה גם חוסך מאפרת.

טיפ: איך מגלים את הצד היותר פוטוגני עמדו מול המראה וצלמו עצמכן פעם עם הטיה של הפנים לצד ימין ופעם עם הטיה לצד שמאל. לא פרופיל רק הטיה קלה. תופתעו לגלות שהפנים שלנו אינם סימטריים.

תעקבו אחריי וכל שבוע אתן טיפים איך להצטלם טוב.

מוזמנות להציץ באתר שלי http://tamar-matsafi.co.il/portfolio-item/portraits/

או חפשו אותי בפייסבוק תמר המתקתקת צלמת פורטרטים ומרצה

https://www.facebook.com/metakteket/?ref=bookmarks

#תמר_המתקתקת

#דיגיטליותֹ_בעסקים

#לאומי_עסקים

תמר מצפי 052-2595220

 

תמר מצפי
אני VISUAL STORYTELLER, מספרת סיפורים בתמונות. צלמת דוקומנטרית ומסעות. מתמחה בפורטרטים עיסקיים וצילומי תדמית. השתתפתי בתערוכות בארץ ובברזיל. תמונותי התפרסמו בעיתונים בארץ ובעולם, ספרים ואתרי אינטרנט. בוגרת לימודי "פוטותרפיה" מרצה ומעבירה סדנאות בארץ ובחו"ל בנושא "הצילום כראי הנפש".