6 סיבות למה כדאי ללמוד הנדסה

הגיע  הרגע שלכם לקבל החלטה חשובה ומשמעותית הנוגעת לשאלות כמו: מה אתם הולכים ללמוד בלימודי התואר שלכם?

הנדסת חומרים

אז הגיע  הרגע שלכם לקבל החלטה חשובה ומשמעותית הנוגעת לשאלות כמו: מה אתם הולכים ללמוד בלימודי התואר שלכם? מה מעניין אתכם? מה יספק לכם את הכלים הטובים ביותר בדרך לתחום העיסוק המבוקש על ידיכם? מה אתם רוצים לעשות בכלל כשתהיו גדולים? האם אתם רוצים ללמוד תואר ראשון או אולי לימודי הנדסה דווקא יהוו עבורכם כבחירה יותר מתאימה?
וזה בדיוק הנושא של המאמר הבא.. אם אתם שוקלים לימודי הנדסה אבל עדיין לא בטוחים במאת האחוזים שזאת ההחלטה הנכונה להלן 6 סיבות משכנעות שיגרמו לכם להבין בצורה מעמיקה אם אכן מדובר בהחלטה הנכונה:

הסיבה הראשונה – לימודי הנדסה מעניקים כלים לפתרון בעיות בעולם האמיתי
הנדסה מספקת את ההזדמנות להתמודד עם אתגרי העולם האמיתי ולהשפיע באופן מוחשי על החברה ועל החיים העתידיים של כולנו. מהנדסים אוחזים בכלים אשר מאפשרים להם לפתור בעיות שונות. הם מיישמים את הידע והכישורים שלהם בכדי לתכנן פתרונות חדשניים הנותנים מענה לצרכים חברתיים – בין אם מדובר בפיתוח מקורות אנרגיה ברי קיימא, תכנון תשתיות או יצירת טכנולוגיות מתקדמות.
ולכן, אם אתם מחפשים עתיד תעסוקתי אשר יטמון בחובו תחושת סיפוק ותרומה אין כל ספק כי לימודי הנדסה יכולים להוות כבחירה הנכונה.

הסיבה השנייה – אפשרויות קריירה מגוונות
הנדסה פותחת צוהר למגוון רחב של מסלולי קריירה בתעשיות ומגזרים שונים. בין אם אתם מתעניינים בתחומים כמו תעופה וחלל, ביו-רפואי, אזרחי, חשמל, מכאני, הנדסת חומרים או כל ענף אחר של הנדסה, אתם עתידים לגלות כי הזדמנויות רבות להתמחות ולצמיחה בקריירה.
למהנדסים יש ביקוש נרחב ברחבי העולם, וכישוריהם ניתנים להעברה בין תעשיות – מה שהופך את ההנדסה לתחום רב-תכליתי.
הנדסת חומרים

הסיבה השלישית – הדרך למקצוע עם יציבות פיננסית
הנדסה ידועה במתן פוטנציאל השתכרות גבוה ויציבות פיננסית. בשל הביקוש הרב למהנדסים מיומנים, אנשי מקצוע בתחום זה נהנים פעמים רבות ממשכורות והטבות תחרותיות ומפנקות (חדר כושר במקום העבודה, ארוחות במסעדות ועוד.. ועוד..). בנוסף, תפקידי הנדסה נוטים להיות פחות רגישים ומושפעים ממשברים כלכליים שונים, ומספקים מידה של ביטחון תעסוקתי – שזה דבר מאוד חשוב ומשמעותי ובעיקר בתקופה בה אנו חיים.

הסיבה הרביעית – בגלל האתגר האינטלקטואלי
אם אתם נהנים מפתרון בעיות, חשיבה ביקורתית ואתגרים אינטלקטואליים, ההנדסה מציעה מסלול קריירה מושך ומתגמל אשר יכול לספק מענה על מלוא הדרישות, הצרכים והציפיות שלכם ממנו. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי תחום דורש בסיס חזק במתמטיקה, מדע וחשיבה אנליטית ואם זה אכן הכיוון שלכם, אין כל ספק כי אתם עתידים ליהנות המספק הזדמנויות מתמשכות לצמיחה אישית ואינטלקטואלית.

הסיבה החמישית – בגלל שיתוף הפעולה ועבודת הצוות
פרויקטים הנדסיים כוללים לעתים קרובות שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מדיסציפלינות שונות, כולל אדריכלים, מדענים, מעצבים וטכנאים. עבודה בצוותים מטפחת סביבה של שיתוף פעולה, תקשורת ופתרון בעיות קולקטיבי. מהנדסים מפתחים מיומנויות בינאישיות יקרות ערך, לומדים לעבוד ולהתנהל בצורה יעילה בצוותים רב תחומיים כדי להשיג מטרות משותפות. ובמסגרת העבודה המשותפת ניתן גם לייצר חברויות ארוכות ומשמעותיות.

הסיבה השישית – קידום של טכנולוגיה וחדשנות
הנדסה נמצאת בחזית ההתקדמות והחדשנות הטכנולוגית. על ידי לימודי הנדסה, אתם יכולים לקחת חלק פעיל ביצירת ועיצוב העתיד באמצעות מחקר פורץ דרך, פיתוח מוצרים והתקדמות טכנולוגית. למהנדסים יש כידוע תפקיד מכריע בפריצת גבולות המדע והטכנולוגיה, הנעת התקדמות בתחומים שונים ושיפור איכות החיים – ועל פי כל התחזיות גם בשנים הבאות הם עתידים להוות חלק בלתי נפרד מחזית הטכנולוגיה העולמית.