6 סודות כושר שכולם חייבים לדעת

הכירו את אבי רייצמן, מאמן כושר צעיר, אשר פועל באופן פרטי ובוגר וינגייט. אני חושף בפנינו את כל הסודות לעולם הכושר שכמעט ואף אחד לא מודע להם והרבה מתעלמים מהם:

אימוני כושר הם אחד מהדברים אשר מרתיעים את רוב האנשים ולכן לא מרבים לעסוק בהם. ידוע כי כושר מגביר את תוחלת החיים שלנו, מעצב את גופנו בצורה נאה ועוזר לנו להרגיש בריאים. אבי מסביר לנו על החשיבות של אימון נכון אבל גם על תזונה נכונה לאורך חיים בריא למשך זמן ממושך ולא לתקופה. להלן חלק מהשיטות וההמלצות שיש לאבי להציע למתחילים החדשים:

 הכירו את אבי רייצמן, מאמן כושר צעיר, אשר פועל באופן פרטי ובוגר וינגייט.  אני חושף בפנינו את כל הסודות לעולם הכושר שכמעט ואף אחד לא מודע להם והרבה מתעלמים מהם:

  • אכילה נכונה היא אחראית לכ- 80% מההצלחה בחיי כושר מוצלחים. אבי מסביר, על הקושי הרב ביותר שעומד על המתאמנים. הרבה מזה נוגע למימד הפסיכולוגי של האכילה וחוזק פנימי שנדרש מהאדם בכדי לעמוד בפיתויים לבצע. נורא קל להיסחף עם כל האוכל הלא בריא, השומני והלרוב טעים.  המטרה היא לאכול מוצרי מזון בגיוון, ולא להמעיט בכמות המזון, אך גם לא להפריז . אכילה מגוונת ומרובה במידה הנכונה היא הדרך.

  • מאמן כושר שווה את המחיר חד משמעית. אנשים שמתחילים את דרכם במטרה לשנות את צורת חייהם לצורת אורח  חיים בריא, לעיתים חושבים שאולי לא צריך מאמן אישי ואפשר לקבל את התוצאות הרצויות לבד בחדר כושר, אבל אבי טוען שזה לא נכון. אם אדם באמת רוצה להגיע לתוצאות הרצויות העצה הכי נכונה  היא קבלת עזרה ממאמן כושר אשר יעזור ויתמוך בו כל הדרך אל היעד. המאמן מייעץ על תזונה נכונה, תרגילים נכונים, טיפים לחיים בריאים ועוד. דוגמא למצב בו מאמן כושר הוא הכרחי ניתן לראות במצב בו תרגיל אחד יכול לחשוף את הסיכונים לפציעה בעתיד , בשל הדרך שבא אתה . עם זאת, בהמשך לאחר ידע, תוכל גם לבקש מעמיתים בחדר כושר, לראות אם הנך מזיז את הגוף בצורה טובה, למניעת פציעות.

  • חייב לשאוף להזיע כל אימון, ולהביא את כל כולך. ככל שהאימון אינטנסיבי, ככה האימון יתקצר בשבילך ולהפך. אימון מושקע וחכם יביא לך תוצאות ממשיות ומספקות.

  • תלמד לראות תרגיל כושר כמו צ’ופר ולא כעונש.  הסוד הוא למצוא פעילות ספורטיבית שאתה אוהב. יש הרבה אופציות לספורט שבו ניתן גם להזיז את הגוף וגם להנות. חשבו על שחייה, קבוצת כדורגל, קרוספיט, טיפוס קירות…

Screen Shot 2019-02-22 at 2.13.04 PM

  • זכור! זוהי מערכת יחסים מקצועית ולא חברתית. לכן, אנחנו עשויים להתקרב בשל בקרבה שלנו בו אנו מבלים שעות בכל פעם אתך, קרוב לוודאי שנגמור לשמוע על החיים האישיים שלך . אנחנו דואגים שתצליח – אבל זה קשר מקצועי וזה צריך להישאר ככה.

  • אחד היתרונות המרכזיים של עשיית כושר , היא לא רק המראה החיצוני, או שיפור הבריאות , אלא תחושת השמחה והאופטימיות הפנימית. הגוף שלך מתמלא בטונות של אנרגיה במהלך היום והשינה משתפרת ללא היכר. אתה חזק. העור שלך זוהר. אה, וזה שחרור הלחץ הטוב ביותר אי פעם. וכל זה בזכות אנדורפינים שבגופך!