6 טיפים לריח טוב בארון

עוד מעט בגדי הקיץ נכנסים לשנת החורף ומועלים אחר כבוד למדפי הארון העליונים. איך גורמים להם להשאר ריחניים ואיך שומרים על ריח טוב בארון עד האביב הבא?

מי לא מכירה את הסיטואציה הבאה: רגע לפני יציאה חשובה מהבית, את מוציאה את החולצה (בדקה ה-90 כמובן) שתכננת ללבוש, אבל לה, מסתבר, יש תוכניות אחרות בשבילך. חודשים בארון השאירו בה ריח לא הכי טוב (בוודאי כזה שלא תרצי להגיע איתו לפגישה חשובה) ואת נאלצת לאלתר פתרון ברגע האחרון, לאחר שאת מבינה שגם כמויות של בושם לא יעזרו לך.

טיפים לריח טוב בארון הבגדים

בשביל למנוע רגעים כאלו, אפשר להיעזר בששת הטיפים הבאים:

סבונים

בין אם את מאלו שעברו להתקלח בסבון נוזלי, ובין אם את מעדיפה את הסבון המוצק, תשמחי לדעת שיש לסבונים האלו שימוש נוסף ומוצלח במיוחד. פזרי סבונים מוצקים במקומות שונים בארון, הריח יישאר לאורך זמן וכשתלבשי את החולצה, תרגישי שיצאת עכשיו מהמקלחת. אם את מעדיפה, אפשר גם להשתמש בשקיות מיוחדת עם פתיתי סבונים, שניתן להשיג בחנויות למכירת סבונים בעבודת יד.

בושם לבגדים

לא רק לך מגיע בושם: פנקי את הבגדים בתרסיס מיוחד המיועד לכך. אפשר להשתמש בו בעת הייבוש של הבגד (למשל, לרסס קצת כשהבגדים במייבש כביסה) או לרסס ישירות בארון. אם את מאלו שאוהבת את הריחות של הניקוי היבש, שווה לנסות לרכוש באחת מהחנויות המתמחות בניקוי יבש, תרסיס עם הריח שהם משתמשים בו.

שמנים

אפשר לטפטף מספר טיפות של שמן עם ריח שאת אוהבת על פיסת בד (לא על אחד הבגדים – זה מכתים!) ולהניח במקומות שונים בארון. הריח של השמן מרוכז ויישמר לאורך זמן.

שקיות בישום עם צמחים ריחניים

אם את מעדיפה להסתפק בדברים מוכנים, הרי שאפשר לרכוש שקיות בישום עם צמחים ריחניים שמיועדים לשימוש בארון הבגדים. אלו אמורים לשמור על הבגד ולפזר ריח טוב בארון.

טיפים לריח טוב בארון הבגדים

מרכך כביסה

שימוש במרכך כביסה איכותי יבטיח לך גם ריח טוב לאורך זמן, בעיקר בעת השימוש במייבש. אם את לא אוהבת להשתמש במייבש כביסה בכל עונות השנה, הכניסי את הבגדים (אפילו למספר דקות) למייבש עם דפים ריחניים. הריח הטוב של הבגדים יסייע לשמירה על ריח טוב בארון.

דפים ריחניים

הניחי מספר דפים ריחניים במקומות שונים בארון. הדפים הריחניים ישמרו על הריח הטוב בארון, והבגדים יריחו כאילו יצאו עכשיו מהכביסה.