6 טיפים לכביסה לבנה

רגע לפני שאנחנו מלבישים את הילדים בחולצות לבנות וחגיגיות לכבוד חג השבועות, רגע לפני ששלל הבגדים הלבנים נמרחים בתערובת כתמים ססגונית, כדאי ללמוד איך לשמור עליהם לאורך זמן

"לבן זה חגיגי", ואין אדם בעולם, לא כל שכן אמא, שיכולה לסתור את המשפט הזה. אירוע משפחתי, ארוחת ליל שישי וכמובן – חגיגת שבועות הקרבה ובאה, לא חסרות הזדמנויות בהן אנחנו מלבישות את הילדים בחולצה לבנה, שמלה לבנה ואפילו מכנסיים לבנים. יודעות שכמה שלא נבקש מהם לשמור על נקיונם, תמיד בסופו של האירוע  ימצא עליהם טיפטוף של מיץ או פרי או כתם של צבעי פנדה על הבגד הצחור.

אבל לא צריך להתרגש מאלה. בעזרת כמה פתרונות פרקטיים אפשר להסיר את הכתמים בקלות, להחזיר לבגדים את הלובן הצחור, עד האירוע הבא. בקיצור מהיום והלאה אמרו: לבן זה לא רק חגיגי, לבן זה פרקטי.

בעזרת המותג וניש קליה, מסיר הכתמים המוביל בישראל, אספנו 6 טיפים בעזרתם תוכלו גם להסיר כתמים וגם להלבין את הבגדים ב-3 דרגות ולשמור עליהם לבנים וצחים, בקלות וביעילות לאורך זמן.

1. חובה להפריד כביסה לבנה מכביסה צבעונית:

זה אמנם מסרבל קצת את העניינים, וכמעט כולם אוהבים לקצר תהליכים, אבל כששמים במכונה אחת, לדוגמא, חולצה אדומה עם חולצה לבנה, רוב הסיכויים שכשהמכונה תסיים את פעולתה תקבלו חולצה אחת ורודה ואחת אדומה. אם אתם אוהבים ורוד, לכו על זה. אבל אם בחולצה לבנה נקייה חשקם אין ברירה – להפריד.

2. במקרה של כתמים קשים מומלץ לשטוף את הבגד:

במקרה של כתמים קשים, מומלץ לשטוף מעט את הבגד לפני שמכניסים אותו למכונה. להכניס בגד מרוח בבננה זה אולי קל יותר, אבל מאוד ייתכן שתגלו שאריות של האוכל גם לאחר הכביסה.

3. כבסו בטמפרטורה גבוהה:

כביסה לבנה יש לכבס במים חמים עד רותחים.

4. להוסיף מסיר כתמים למכונה:

לתוצאות אופטימליות מומלץ להוסיף וניש קליה בכל פעם שמפעילים מכונת כביסה עם כביסה לבנה. שימוש במסיר הכתמים יסייע בשמירה על הבגדים הלבנים לאורך זמן. בזכות אפקט ייחודי של וניש קליה החומרים הפעילים מתחילים לעבוד מיד כשהם באים במגע עם הבגד ומסירים מגוון רחב של כתמים, במיוחד את הקשים ביותר. אלפי בועות חמצן חודרות לעומק הכתם, מפרידות את הכתם מהבד ומנתקות אותו החוצה. בנוסף, רכיב ייחודי מלבין את הצבע הלבן בשלוש דרגות.

5. מומלץ שלא לייבש בגדים לבנים בשמש ישירה:

ההמלצה הזו תקפה לכל בגד, לא רק לכביסה לבנה. שמש ישירה על הבגדים יכולה להרוס אותם לאורך זמן, בין אם מדובר בכביסה צבעונית אשר יכולה לדהות בשמש ובין אם מדובר בבגדים לבנים אשר עלולים להצהיב. העדיפו את שעות אחר הצהריים או מקום מוצל.

6. בגדים לבנים ובהירים רצוי לגהץ כשהם הפוכים:

גיהוץ הבגדים כשהם הפוכים ישמור על הלובן של הבגד. בנוסף, הקפידו להתאים את חום המייבש לסוג הבד.