6 דברים שכדאי שתעשו כל יום כדי להיות שמחים

שמחת תורה הוא החג הכי שמח שיש ביהדות . זה החג היחיד בו לא באו להתאכזר אלינו ובמקרה ניצחנו , אלא חג אמיתי משמחה עמוקה שבסיום ותחילת קריאת התורה מבראשית  . זהו אחד החגים הבודדים שזכורים לי מילדות , כשסבא היה בחיים , היתי בת אולי 8 , והייתי מגיעה לבית הכנסת לאסוף סוכריות , אכן החג הכי שמח, תמימות, מתוקים , ושירה .
התורה צוותה לנו להיות שמחים , ואני די בטוחה שבין אם אתם חילונים , או דתיים , אתם מבינים ומסכימים עם ההגיון שמאחורי המצווה הזו .
"מוכרחים להיות שמח " הפך היום לעוד משימה , וככל שאנחנו "מתקדמים " בעולם כך השמחה נשארת קצת מאחור .

חותמת של קסם שימושי
חותמת של קסם שימושי

אז איך בעצם להיות שמחים ?

למעשה זה מאוד פשוט , להיות נוכחים , ליהנות מהקסמים שקוראים ביום יום .
שמחה גדולה מגיעה ברגעים גדולים לדוגמא אירוע חתונה של הבן , זכיה בסכום כסף , אבל זו שמחה בפועל נורא קצרה . אירוע אולי אורך רק 3 שעות , וסכום כסף גדול יספיק להרבה זמן , אבל ההרגשה , היא לא תישאר והזכייה תהפוך לחלק מהשגרה . אנחנו נשכח מהשמחה כמעט מיד . השמחה כמו האדרנלין עולה ויורדת .

6 דברים שכדאי שתעשו כל יום כדי להיות שמחים

1. בחרו דקה להתרכז בטעם – אנחנו כל היום אוכלים , לפחות חלקנו נוהגים להכניס משהו לפה . בפעם הבאה שאתם לוקחים ביס , עצמו את העיניים , והרגישו את הטעם . איך תחילה הוא בקצה הלשון. מתגלגלת בתוך הפה . תרגישו אם הוא מעקצץ או מדגדג . תהיו איתו עם הביס הזה .
תתפלאו , זה נפלא גם באוכל מלוח או מתוק, גם בלגימת קפה במשרד, גם עם סתם כריך גבינה וחסה קראנצית .

2. שימו לב לדרך – הסתכלו מסביב . בכל פינה עורב לנו הפלא הבא. גם אם אתם נוסעים ברכב לעבודה , או באוטובוס , אפילו כשאתם צועדים רק כדי לקחת את העיתון ממדשאת הכניסה . משהו יפה עורב לכם בכל פינה .
זה יכול להיות ענן כחול ששט מולכם ברמזור , עלי שלכת, ילדה יפה מקפצת ברחוב , פרחים על השיח בכניסה או זרע שנבט בין חריצי המדרכה.

3. עשו משהו קטן שבא לכם – ממש על בסיס יומי , זה יכול להיות אפילו משהו פצפון כמו בא לי מסטיק אבטיח , ועד להיום אני שמה לק . השתדלו "לפנק" את עצמכם , בשיר שבא לכם פתאום , באיזה חטיף , או פרי . גם אם בא לכם לשרוץ חצי שעה בספה , תרשו לעצמכם . התועלת של זה אדירה .

4. תיקחו נשימה – אספו אוויר לגוף , הכניסו לריאות ושחררו לאט . היו שם ברגע הזה . ההבנה של המשמעות הזו תביא אליכם את השמחה שבלחיות . פעם אחת ביום . נשימה אחת עמוקה .

5. התחבקו – זה לא משנה עם מי , חיבוק מיצר אקסוטיצין שמיצר תחושת רוגע ,שלווה וביטחון  , לכן רצוי שהחיבוק יערך 20 שניות ויותר , ועם מישהו כמובן שאוהבים . זה יכול להיות בן הזוג , ההורה , חברה קרוב , או הילד/ה שלכם .

6. שמעו מוסיקה – רצוי כזו שעושה לכם טוב , עם מסרים חיובים , ועם אנרגיה זורמת .
מוסיקה כזו שגורמת לכם לתופף עם כף הרגל . שימו דיסק באוטו , הכינו בפסקול בנייד , שיהיי נגיש , והקשיבו , פעם ביום לפחות לשיר אחד . ואם זה גורם לכם לרקוד , אפילו טוב יותר .

אהבתם ? עשו לי לייק , התחברתם ? שתפו עכשיו !  

 

באתי ליהנות

 

לעוד תכנים ולמעקב, לחצי כאן  : דנדי תכשיטים עם חשיבה חיובית