מילת שלום

בחורה עם מחשב נייד

שלום

אני מצטרפת לעולם של הבלוג כדי לשתף אתכם בתכנים מענינים ויעילים מתחום הנפש. כל מה שמענין אותנו בדבר הכאבים שלנו אבל לא כדי להיות בכאב אלא כדי לדעת לשנות אותו. למצוא את הדרך לעשות שינוי ולברוא עבורינו עולם חיובי בריא יותר ונכון יותר לעצמינו.

אז, מי אני…

שמי עופרה רוזנפלד, אני פסיכותרפיסטית בעלת תואר שני בחינוך. העולם הטיפולי זה העולם שאני נמצאת בו ומאמינה בעוצמתו לברוא מציאות טובה יותר בזכות עצמינו.

המהות שלי היא הפסיכותרפיה והדרכות ההורים של אדלר, עולם תוכן שהוא הפילוסופיה המרכזית בבנית המודעות שאני מאמינה שצריך שיהיה לכל אחד מאתנו. עולם המדבר על חשיבות הבחירות הנכונות שנעשה בחיינו ומתוכם גם בחירת המטרות הראויות לנו בחיים מלאים ובריאים.

אני אדם של מילים ולכן התחום הנוסף שצרפתי לחיי היה בהכירי בעובדה שאין נפש שעובדת לבד, יש אכן את המושג גוף נפש, ומכך הוספתי לתחום הידע שלי את הפסיכותרפיה הגופנית. המקום שבו הגוף יודע לפעמים לפני שהנפש חושבת ומבינה. זה המקום שבו הילד קולט דברים המעצבים אותו עוד לפני שיש לו את השפה. אם אומרים שאדם בונה את עצמו בעיקר עד גיל שש ( היום יש הרחבות אך עדין כל ענפי הפסיכולוגיה מאמינים בשנים אלה כמרכזיות ביותר בעיצוב אישיותינו) הרי שעד גיל שנתיים שלוש אנחנו מעצבים את עצמינו סביב הקולות שאנחנו שומעים, תנועות מחוות גופניות ועוד ויש לתת לכך מקום בטיפול.

התחום האחרון שאותו דווקא הכרתי ראשונה אחרי לימודי והיכנסי לתחום הטיפול הוא NLP  ודמיון מודרך. זהו כלי עוקף קוגניציה מעולה מאד ישים ויעיל ביותר שנותן תוצאות טקטיות מוחשיות לאחר בניית אסטרטגיה מחשבתית נכונה. אחרי שאתה מבין ויודע מה אתה רוצה הכלי הזה עוזר ליישם ולהוציא מהכוח אל הפועל.

בדרך אני תמיד מוסיפה את הכשרתי גם באימון שהוא מגיע רק בקצה. לדעת להתאים את השינויי ללוח הזמנים של המטופל כדי שיצא לעולם.

אז, אכן גוף נפש זו לא מילה, והשלם יכול לעבוד רק כשהוא מורכב מסך כל חלקיו. רק כך אפשר להתאים לכל אדם ומאפייניו היחודיים את הטיפול הנכון. ורק כשיש את המכלול איש ואיש והמנעד המתאים לו בכמות ורק בהתאמה אישית אפשר לצאת לדרך.

וכמו שאומר ד"ד סוס

"עם רגליים בנעליים,

עם שכל בראש-

תימצא את הדרך שלך,

אל תחשוש.

אתה יכול ויודע, מוכן ומזומן,

ואתה הוא זה שיחליט לאן.

אם יוצאים

 מגיעים למקומות נפלאים!

  וכדי להפוך שיחה זו גם לחוויה. אני מצרפת את הקישור למדריך שלי שנותן חוויה והמחשה אישית של כלי הדמיון המודרך, מוזמנים להיכנס, להירשם ולהוריד להנאתכם.

http://www.milat.co.il/images/guide.pdf

שלכם

עופרה