5 רעיונות למתנות לילדים

מחפשים לקנות מתנות לילדים ולבני נוער ולא יודעים מה הם אוהבים? במיוחד בשבילכם 5 רעיונות למתנות שהם ישמחו לקבל

מכירים את הסיטואציה, שאתם שוברים את הראש מה לקנות מתנה לילדים? במהלך השנים צברנו כל כך הרבה משחקים, ספרים ויצירות בבית, שלא פעם אני מוצאת את עצמי אובדת עצות.
בתקופה האחרונה עם החגים וימי ההולדת הרבה מתנות זרמו אצלנו בבית. רכזתי עבורכם את המיטב :
promo_long

1. סדרת הספרים תיכון לילה

הסדרה מספרת על נערה, שההורים שלה שולחים אותה לפנימייה יוקרתית, אחרי שהמשטרה עוצרת אותה בפעם השלישית. עם הזמן היא מגלה שבאקדמייה בה היא לומדת יש כיתת לילה מסתורית ויש בה סודות. הסדרה משלבת מתח ורומנטיקה.

tichon layla

הגדולה קיבלה במתנה את הספר הראשון ופשוט שקעה בו. תוך כדי קריאת הספר, היא ביקשה שאקנה לה את הספר הבא. עוד לפני שסיימה את השני, כבר דאגה לבקש מחברה שתקנה לה את השלישי כמתנת יום הולדת. היא לא עזבה את הספר לרגע. קראה בכל רגע פנוי ותוך שבועיים סיימה את כל 3 הספרים. היא ממליצה בחום.
תיכון לילה, סי ג'יי דוהרטי, פרוזה עשרה, הוצאת ידיעות ספרים

2. יצירה מפייאטים

הקטנה התלהבה כשקיבלה את יצירת הפייטים שלי (משחקי יצירה). הגדולה רצתה גם, אז הן החליטו ליצור יחד. ישבו אחר-צהריים שלם סביב שולחן עם פייטים בצבעים שונים ויצרו תמונה של פנדה מפייאטים. היה ממש כיף לראות אותן עובדות יחד: משחילות את הפייאטים על סיכות ונועצות אותן בלוח הקלקר. בסיום העבודה קיבלנו תמונה נוצצת של פנדה. הקטנה נתנה את התמונה לבת-דודה הקטנה שלה, שתקשט את החדר שלה. היצירה מתאימה לגילאי 8 ומעלה. מומלץ !

panda

3. מחזמר טופל'ה טוטוריטו

מחזמר ססגוני עם הרבה מוזיקה, שירים וריקודים. גם שפע התלבושות מוסיף לאווירה השמחה. בכל הצגה של תיאטרון אורנה פורת אני נהנית לראות איך הם מנגישים לילדים את הסיפור ואת העלילה. בתוך הסיפור שזורות מילים בעברית גבוהה והפירוש שלהן הוא חלק בלתי נפרד מהעלילה.
ההצגה מתחילה עם הסבר על העיירה היהודית של פעם ויחד עם המוסיקה של הכלייזמרים נשאבנו לסיפור של טופל'ה, שחלם לנגן בכינור במקום ללמוד תורה בחדר.

Topale_Totorino_photo_by_Kfir_Bolotin_092
טופלה טוטוריטו, צילום כפיר בולוטין

טופל'ה מתחבר עם פיני, ילד ממשפחת הכלייזמרים ומתחיל ללמוד בהחבא נגינה אצל אבא של פיני. הוא חולם על כינור משלו. באחד הימים מגיע החייט למדוד לטופל'ה חליפה ושוכח את האולר היקר שלו. טופל'ה גונב את האולר ומציע לפיני את האולר תמורת כינור. אשמת הגניבה נופלת על פיני וכל משפחת הכלייזמרים מגורשת מהעיירה.
ייסורי המצפון הפכו את טופל'ה לחולה ותוך כדי שינה הוא לא מפסיק למלמל את שמו של חברו פיני. ההורים המודאגים מנסים למצוא תרופה למחלה ומבקשים מפיני לבקר את טופל'ה החולה. פיני מנגן לטופל'ה עד שטופל'ה פוקח את עיניו. הוא מבקש סליחה מפיני וממשפחתו. האמת יוצאת לאור, פיני ומשפחתו חוזרים לעיירה וכל העיירה חוגגת את חתונת אחותו של טופל'ה לצלילי הכלייזמרים.
Topale_Totorino_photo_by_Kfir_Bolotin_171
החתונה, טופל'ה טוטוריטו, צילום: כפיר בולוטין

היינו כל המשפחה בהצגה וכולנו מאוד נהננו. הגדולה מאוד התפעלה מהשחקן שגילם את טופל'ה ולא התבלבל לכל אורך ההצגה, כשהיה צריך להפוך אותיות, כמו כל "ק" או "כ" ל-"ט", למשל: קופלה הפך לטופלה, כיס הפך לטיס וקוקוריקו הפך לטוטוריטו. כולנו נהננו מהשירים והריקודים. במילה אחת – מומלץ. רוצו לראות.
מתי, איפה, כמה? טופלה טוטוריטו, תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, ההצגה מיועדת לגילאי 6-12, טל' לרכישת כרטיסים: 03-5111444 שלוחה 9 או דרך האתר, מחיר כרטיס: 75 ש"ח, המופעים הבאים: 19-20.12.14 בשעה 11:30 בתיאטרון גבעתיים

4. בגדים

הגדולה רק בת 11 וכבר עברה אותי בגובה ואני לא נמוכה. כבר כמה שנים, שהיא לא מוצאת בגדים בחנויות של ילדים. אחרי הרבה שיטוטים מצאנו כמה חנויות, שיש בהם בגדים לילדים, שהם עדיין לא נוער : FOX, TNT, American Eagle, H&M, Paul & Bear. כששואלים אותי מה לקנות לה, אני תמיד מפנה לחנויות האלה. ב-FOX וב-H&M קונים גם בגדים לקטנה. הצצה לכמה מהבגדים הכי אהובים אצלנו בבית :

 cloth collage

5. כוס שתיה

לא חסרות לנו בבית כוסות במבחר גדלים, צורות וצבעים ובכל זאת, כשהגדולה קיבלה כוס מעוצבת עם קש, היא הודיעה שרק היא שותה ממנה. מתאימה גם למשקאות קרים וגם למשקאות חמים. גם לשוקו חם ביום חורף קר וגם לשייק ביום קיץ חם. בעיקר כייפית לפינוק.

cup1