5 סיבות שיגרמו לכם להתחיל לשמור על כושר ותזונה

רוצים לעשות שינוי בחיים שלכם אבל אתם ממשיכים לתרץ לעצמכם למה לא עכשיו? נגמרו התירוצים. השינוי לאורח חיים בריא יותר מתחיל עכשיו, והנה כמה סיבות שישכנעו אתכם.

בחורה עם מחשב נייד

עוד מעט הקיץ וזה בדיוק הזמן להתחיל באימוני כושר, תזונה נכונה והכנת הגוף והנפש לקיץ החם. ואם זו לא סיבה מספיק טובה כדי להיכנס לכושר, הנה  5 סיבות שיגרמו לכם להתחיל לשמור על כושר ותזונה נכונה ובריאה.

בריאותית

כיום, אנו יודעים ששמירה על פעילות גופנית ותזונה נכונה מסייעת בהפחתת מחלות שונות. מחקרים שונים מוכיחים את הקשר בין חיים בריאים לכושר ותזונה נכונים. למשל, נמצא במחקרים שפעילות גופנית מסייעת בשיפור רמת הכולסטרול ותגובת האינסולין בגוף. כיום, במיוחד בעידן המסכים והדיגיטל, אנו יודעים את החשיבות בשמירה על אורח חיים בריא. אם נקפיד לשמור על כושר גופני ותזונה נכונה, נשמש דוגמה והשראה לילדים שלנו שירצו לעשות כמונו. בעידן הטכנולוגי, שפתרונות טכנולוגיה שונות מבצעות פעילויות שונות במקומנו, ישנה חשיבות עליונה לשמור על כושר גופני וכן להעביר את החשיבה הזו גם לילדנו.

אימוןן כושר זוגי

אימון כושר יכול להפוך לבילוי זוגי המהווה זמן איכות לשניים. אימון משותף תורם לתקשורת הבינאישית, פיתוח השיח הזוגי והחדרת המוטיבציה אחד לשני. דבר נוסף זה המחויבות. כאשר מחליטים על זמן קבוע לאימון, יוצרים מחויבות לאימון הכושר וקל יותר להתמיד. כמו כן, כאשר לוקחים החלטה זוגית על שמירה על תזונה מסודרת, יחד זה הרבה יותר פשוט. לאלה שללא בין זוג, זה ממש לא תירוץ לא לבצע אימונים, להפך, זו יכולה להיות הזדמנות נהדרת להכיר מישהו במהלך האימון, אם זה בחדר כושר או אפילו במסלול ריצה.

Untitled design

חשיבה, ריכוז וזכרון

מחקרים שונים ממשיכים להוכיח כי פעילות ספורטיבית משפרת את יכולת החשיבה, הריכוז והזכרון. במהלך הפעילות הגופנית אנו מתמקדים בפעולות שהגוף צריך לבצע, דבר אשר מפתח את יכולת המיקוד והריכוז. במהלך פעילות גופנית ישנה זרימת דם מוגברת למוח, דבר המסייע לשיפור יכולת הריכוז ופיתוח החשיבה.

הרגשה טובה יותר

מה יותר טוב מההרגשה של אחרי אימון כושר טוב וארוחת בריאות? ההרגשה הבריאה משפרת את מצב הרוח, הידיעה שפעלת למען עצמך, הקדשת זמן ביום במיוחד עבור הגוף שלך. בנוסף לכך, הדבר גורם להעלאת הבטחון העצמי, שיפור הדימוי העצמי ומודעות עצמית גבוהה יותר. ואם גם זה לא משכנע אתכם, אולי האנדורפינים ישכנעו. אנדורפינים אלה הורמונים שמשתחררים בשילוב מאמץ פיזי. הם מרגיעים את הגוף ונותנים אנרגיה. לאחר האימון הם נשארים לנו בדם וככל שמתאמנים בתדירות יותר, כך הם נשארים יותר זמן בדם.

ירידה במשקל

אם כל הסיבות שמניתי עד עכשיו לא הקימו אתכם מהכיסא אז אני מקווה שההבטחה שתרדו במשקל תשכנע אתכם. התמדה על פעילות גופנית סדירה, עם תכנית אימונים נכונה ומותאמת לכם, בשילוב של תזונה נכונה, לא רק שתהפוך את חייכם לבריאים יותר, אלא גם תעזור לכם להגיע ולשמור על משקל גוף תקין. הן מבחינת המראה והן מבחינה בריאותית, שמירה על כושר ותזונה תעזור לכם לשמור על הגוף שלכם. פעילות גופנית מסייעת להפחתת מחלות שונות ולגוף בריא יותר.

כמובן שכדי להגיע ולשמור על משקל גוף תקין, יש צורך להתמיד באימוני כושר סדירים ושמירה על תזונה נכונה. אימוני כושר עם מאמן כושר מקצועי, יקנו לכם תכנית אימונים אישית ומחויבות להמשך עד להשגת תוצאות. כי כמו שאומרים אצלנו, "שום דבר לא בא ברגל".

מוזמנים לעקוב אחרי באינסטגרם וליצור איתי קשר לבניית תכנית איימונים מותאמת במיוחד לכם.