5 מזונות לדילול הדם בדרך טבעית

 מדללי דם, בעקר אספירין, מומלצים היום לנטילה שגרתית כרפואה מונעת. 

אולם הרשו לי לגלות לכם, שעבודות המחקר האחרונות בכתבי עת יוקרתיים ובכנסים רפואיים מצביעות על כך, שהאספירין אינו באמת יעיל למניעת אירועי לב ושבץ מוחי באנשים בריאים, ולעומת זאת מגדיל את סיכוייהם ב- 71% (!) להתאשפז עם דימום פנימי.

aspirin

אני ממליצה על דילול הדם כרפואה מונעת – אולם בדרך טבעית, במיוחד כשאני מבחינה בעין בסיכון לבעיה בכבד (המייצר את טסיות הקרישה), נטייה לסוכרת, נטייה ללחץ דם גבוה או חולשה בשריר הלב.

הבונוס הוא שבדרך הטבעית גם אף אחד לא ימצא את עצמו עם דימום פנימי במוח, כמו אריאל שרון, וגם יראה מצויין.

אומגה 3 תחילה

נטילת אומגה 3  טובה לכולם, וכשמדובר במקרים הזקוקים לדילול ממש  – 3 כמוסות אומגה 3 (עדיף מדגים) עושות את העבודה.

והבונוס הוא עור זוהר ויפה 🙂

מזונות מדללי דם

  1. חומצות שומן אומגה 3 המדללות את הדם נמצאות בדגים ושמן דגים עשירים, מפחיתות דלקת ומורידות את רמות הכולסטרול הרע. מחקרים מראים שגברים יפנים, הצורכים פי שניים ויותר דגים ופירות ים מאשר גברים בארה"ב, סובלים פחות מטרשת עורקים, שמובילה למחלות כלי דם ולב.
  2. ויטמין E  שהוא מדלל דם עוצמתי הנמצא בשיבולת שועל, שקדים, אגוזי מלך, זרעי חמנייה ושמן זית בכבישה קרה.
  3. קקאו רו מדלל דם חזק.
  4. ירקות  ומעט פירות (בגלל הסוכר).
  5. צמחים מדללי דם שכדאי לשלב במזון:  ג'ינג'ר, שום, כורכום (אפשר גם בתוסף), פטריית שיטאקי, פטריית גנודרמה.

ID-100148957

ובכל מקרה, חשוב להימנע מחלבונים מהחי ומזון מעובד, החוסמים את העורקים.

יום מלא בריאות,

רומי חוכמה – אירידיולוגית ונטורופתית

לאבחון אירידיולוגי אישי והתאמת תפריט, צרו קשר

רומי חוכמה
רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא.רומי בוגרת 6 שנות לימוד אירידולוגיה (אבחון דרך קשתית העין), נטורופתיה וצמחי מרפא. עוסקת בתחום מאז שנת 2000.במסגרת השיטה הייחודית אותה פיתחה מאבחנת ומטפלת רומי בבעיות בריאותיות שונות - החל מבעיות מטבוליות ועד מחלות אוטואימוניות. דרך הקשתית היא מאבחנת את מצב הגוף והנפש והשפעתם זה על זה, והטיפול נעשה באמצעות התאמה אינדיבידואלית של צמחי מרפא ותזונה, תוך התחשבות באבחון האירידיולוגי, בתרופות שהוא לוקח ובבדיקות דם. תפקיד צמחי המרפא הוא להעצים את כוח הריפוי של הגוף והנפש ולזרז את תהליך הניקוי, הריפוי ושיקום הגוף. התאמה של הצמחים הרלוונטיים, מגדילה את סיכויי ההחלמה ומקטינה למינימום את הסיכון לתופעות לוואי.בנוסף מנהלת רומי סדנאות שונות בשיטה זו, ביניהן: סדנאות הרזיה וניקוי רעלים, הכנת הגוף להריון, בישול בריא, בישול טבעוני, בישול דל סוכר, בישול בעל אינדקס גליקמי נמוך, בישול דל חומציות ובישול דל גלוטן. כמו כן, מרצה ומלמדת אירידולוגיה במכללות שונות, ומעבירה כנסים והרצאות בנושא.למקצוע הגיעה רומי כאשר קרובת משפחתה, מדרגה ראשונה חלתה בסרטן השחלות והרופאים נתנו לה כשנה לחיות. באחד הביקורים שלה בבית חולים שמעה את הרופא ממליץ לקרובת משפחתה לאכול שוקולדים ובשר בקר. "ברגע ששמעתי את זה חשכו עיני והבנתי שאני צריכה להציל את קרובת המשפחה שלי", היא מספרת. "כבר ידעתי שסוכר מזין את הסרטן ובשר מכיל כל כך הרבה רעלים שהגוף שלה לא יוכל להתמודד איתם. לקחתי את המושכות לידיים ועברתי איתה תהליך ריפוי טבעי בשיטת אן ויגמור וכמובן טיפול רגשי. היא יצאה מהמחלה ובריאה כבר מאז 1996".מהי אירידולוגיה? אירידולוגיה היא שיטת אבחון דרך קשתית העין, הקיימת אלפי שנים וידועה עוד מתקופת האיסיים. לכל אדם מבנה גנטי משלו ובעיות הייחודיות לו, והעיניים הן למעשה הפתח החיצוני של המוח המשמשות כמפה קטנה של הגוף שלנו, בה משתקפים כל אברי הגוף. כל שינוי בריאותי או נפשי נותן את אותותיו בעין, עוד לפני התוצאה בבדיקת הדם. הצבע ומרקם של קשתית העין מייצג את התכונות התורשתיות: החולשות הנרכשות והמולדות, השינויים ההורמונליים, מידת העומס הרעלי בגוף (המקומי והכללי), אלרגיות ועוד ומשקף את אורח החיים, בעיקר דרך התזונה. האירידולוגיה מפנה אותנו לעידן החדש בהתאמת תזונה – תזונה גנטית, התאמת טיפול תזונתי אישי שבו ניתן לנתח את השפעת המזון, בהתאם לגנום המבדיל אדם אחד ממשנהו. דרך האבחון ניתן לראות איזה סוג מזון אינו מתעכל טוב ומה גורם לאלרגיה ולכאבי ראש.רומי חוכמה, רעננה טל': 09-7745305, 052-8781537 מייל: rhochma@gmail.com אתר: www.hochma.co.il