5 טעויות נפוצות בעיצוב הבית

כשאנחנו נכנסים לדירה חדשה, משפצים את הבית או מרהטים אותו, אנחנו מצויים בשיא ההתלהבות. לפעמים בלהט העשייה ובמגוון האפשרויות, אנחנו עלולים לעשות טעויות שיהיו בעוכרנו בהמשך. אז מהן הטעויות הנפוצות וכמובן איך מונעים אותן? הנה המדריך המלא

מברשת צובעת קיר

היכרות עם טעויות נפוצות היא תנאי לעיצוב מתאים של חלל הפנים בבית. מצד שני, מותר וכדאי ללמוד מהניסיון של אנשים אחרים כדי למנוע עוגמת נפש:

 

  1. דגש על אסתטיקה במקום פונקציונאליות

הטעות הכי שכיחה בעיצוב הבית היא לחשוב רק איך הוא ייראה, אבל לא עד כמה יהיה נוח לגור בו. זו למעשה טעות שבאה לידי ביטוי במתן עדיפות לאסתטיקה במקום פונקציונאליות.

הבעיה היא שבעת הכניסה לדירה חדשה, במהלך שיפוץ או אפילו אם מסתפקים בהחלפת רהיטים, אנחנו נמצאים בשיא ההתלהבות ולכן בלהט הרגע גם עושים טעויות. בפועל, מה שצריך לעשות הוא לשלב בין ההיבטים ולדאוג גם לעתיד.

 

  1. בחירת צבעים לא מתאימים

הצבע של הקירות משפיע על האווירה בחלל הפנים, אבל האם בדקתם איזה חומרים הוא מכיל? מסתבר שהטעות הנפוצה היא לבחור צבע רגיל, אבל לא צבע אקרילי שניתן לנקות בקלות בעזרת מטלית לחה.

החומרים האקריליים בצבע מוכיחים את עצמם בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר, הם בולטים ומבריקים יותר. בטווח הארוך, הם עוזרים לתחזוקה של הבית ושמירה על הניקיון.

 

  1. ויתור על פתרונות אחסון

עיצוב הבית צריך להיות מבוסס על פתרונות אחסון. הסוד של פתרונות אחסון בא לידי ביטוי בכך שחוסכים במקום עכשיו, אבל גם מונעים אי סדר ובלגן בהמשך.

פתרונות אחסון הם חלק חשוב בעיצוב חלל הפנים של הבית. בניגוד למה שנהוג לחשוב, פתרונות אחסון כאלה לא רלוונטיים רק בדירות קטנות אלא גם בבתים גדולים.

 

  1. התפשרות על נוחות

אין שום סיבה להתפשר על הנוחות בעת עיצוב מחדש של חלל הפנים בסלון, בחדר השינה או בכל מקום אחר בבית. נכון שרהיטים איכותיים כמו כורסא מרופדת עולים קצת יותר, אבל זה שווה את ההשקעה כאשר מפסיקים לקום עם כאבי גב בבוקר.

הפשרה על הנוחות היא טעות נפוצה שמשותפת להמון אנשים. כדי למנוע אותה, צריך לקבוע סדר עדיפויות ברור ולהציב בראשו את איכות החיים והשמירה על הבריאות.

 

  1. ויתור על התייעצות עם בעלי מקצוע

התייעצות עם מעצבי פנים עולה כסף. בעת שיפוץ ועיצוב מחדש של הבית, אנחנו מטבע הדברים מחפשים רק איפה לחסוך. אבל בפועל, התייעצות חד פעמית עם בעלי מקצוע היא לעיתים קרובות תנאי לחיסכון.

הטעות הנפוצה בהקשר הזה היא לחשוב רק על ההוצאה, בעוד בפועל המשמעות היא דווקא חיסכון בזמן. אם נותנים לאנשי מקצוע לעשות את התפקיד שלהם, אפשר בזמן הזה להמשיך לעבוד, לייצר הכנסה או לדאוג למשימות הבירוקרטיות.