5 טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם משבר הקורונה

ימי הקורונה הפכו לאתגר עבור כולנו. אנחנו לא יכולים לשנות את המצב בעולם, אבל אנחנו בהחלט יכולים לנסות לשלוט בדרך שבה נגיב למשבר.
הדרך שנגיב, היא זו שביכולתה להפוך אותנו לחזקים ולצלוח גם את הגל הזה!

אז מה אנחנו כן יכולים לעשות?

התמודדות עם משברים

ימי הקורונה הפכו לאתגר עבור כולנו. לחלקנו האתגר הוא קיומי, במובן של בריאות ו/ או פרנסה. ועבור חלקנו הקושי הגדול הוא, המגבלות והבדידות המתלווה להן. דברים קטנים כמו, ללכת למסעדה או סרט, לטייל או להיפגש בכייף עם חברים ו/או משפחה, הפכו להיות משהו שצריך לחשוב על ההשלכות האפשריות שלו. שלא נאמר שישנן תקופות שזה בגדר- אסור!
חלק מהאנשים עובדים מהבית, חלק עובדים בשיטת הקפסולות במשרד בתנאים מגבילים ומקווים לא להדבק. וחלק לא עובדים כלל…
אנשים נכנסים לדיכאון, מה שבהחלט לא עוזר, גם לא למערכת החיסונית.

חשוב שנעמוד איתנים לנוכח המשבר, במיוחד, כשהגל השני בפתח והקורונה כאן בשביל להישאר בינתיים…
אנחנו לא יכולים לשנות את המצב בעולם, אבל אנחנו בהחלט יכולים לנסות לשלוט בדרך שבה נגיב למשבר.
הדרך שנגיב, היא זו שביכולתה להפוך אותנו לחזקים ולצלוח גם את הגל הזה!

אז מה אנחנו כן יכולים לעשות?

הכנתי עבורכם מספר טיפים, שאני מקווה שיצליחו לחזק ולעודד אתכם להתמודד עם המשבר:
1. תעשו ספורט- זו לא קלישאה! הספורט תורם למספר דברים: כשאנשים מתעמלים מתרחשת עליה בהורמונים ומעבירים עצביים המשפיעים על המוח ומסייעים למצב רוח טוב, לתחושה של אנרגטיות ועיירנות, לתחושת סיפוק והפחתה במצבי רוח שליליים כמו דיכאון וכעס. שלושה מנגנונים עיקריים תורמים לכך. האחד הוא ההורמון ביטא-אנדורפין המשוחרר לדם מבלוטת יותרת המוח, השני הוא ההורמון קורטיזול המשפיע על מערכת הדחק, והשלישי – מעבירים עצביים כמו אדרנלין דופאמין וסרוטונין.
בנוסף, הספורט מחזק את המערכת החיסונית, דבר שיכול לעזור לכם במצב של הקורונה.
ולצ'ופר, הוא בדר"כ משפר את המראה שלכם וזה בפני עצמו , גורם לנו לסיפוק ולמצב רוח טוב יותר.

2. זה הזמן למצוא תחביבים וזמן לדברים שתמיד רציתם לעשות ולא הספקתם- כיום בגלל הרבה דברים שאתם לא יכולים לעשות, מתפנה לכם זמן. אחד המצרכים היקרים ביותר בעידן המודרני. תוכלו לנצל אותו ללמוד משהו חדש (כיום יש המון חוגים ולימודים שמתקיימים דרך האינטרנט), להשקיע זמן ב"יצירה" בבית או לקרוא את כל הספרים שהכנתם ולא הספקתם. וזה בהחלט זמן נפלא לפרויקטים! למשל, פרויקט שינו תזונתי, ניקוי ארון ועוד.

3. תישארו בקשר- אמנם להיפגש נעשה קשה יותר, אבל זה לא אומר שלא ניתן לעבור לתקשורת דיגיטאלית. להיפך, הקורונה לימדה אותנו שאפשר. ולמדנו גם, כמה תקשורת זו עדיין חשובה ותורמת למצב הרוח. כי בני אדם הם "חיה" חברתית.
גם אם אתם לא "טכנולוגיים", עדיין יש המון אפשרויות לשמור על קשר. יש שיחות וידאו דרך הווטסאפ, זום למפגשים וירטואלים למפגש מרובה משתתפים (אפשר אפילו לעשות מסיבה דרך הזום…), שיחות דרך הטלפון כמובן ועוד שלל אמצעים.

4. גם אם לא ניתן לטייל ,תנדדו באמצעות המדיה והדמיון- רבים מאיתנו חשים "מחנק" שהם לא יכולים לטייל בחו"ל וגם בארץ זה מצומצם. זה הזמן לראות סרטים שייקחו אתכם למחוזות רחוקים, לקרוא ספרים שדרכם תוכלו לשוטט בדמיון ואף לנדוד ברחבי הרשת ולצפות בתמונות שיעוררו אצלכם חלומות אבודים 🙂 
האדם תמיד צריך לשאוף למשהו… ובנוסף, המוח הוא מכונה מופלאה שגם דרך תמונות ודמיון, הוא מצליח להפעיל מחשבה חיובית.

5. MAKE LOVE NOT WAR- הזמן שאנו מבלים בתוך הבית הולך וגדל וכך גם פצצת הזמן המתקתקת בתוך התא המשפחתי. עם כל הקושי, תנצלו את הזמן להקדיש זמן ליקירכם, לבילוי ביתי משותף, כגון בישול יחד, צפייה בסדרה, תחביב משותף או אפילו לנצל את הזמן לשיחות (שלא תמיד היה לכם זמן לנהל בגלל מירוץ החיים).
זה הזמן להבין מה חשוב באמת בחיים!

6. תקיפו את עצמכם בדברים שיעלו חיוך על פניכם ועל פני יקירכם. כי חיוך הוא טוב לגוף ולנשמה :-)

ובנימה אופטימית זו, אל תשכחו שאף סערה לא נמשכת לנצח…

מאחלת לכם משבר קל ואף פורה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)