5 טיפים פשוטים לשיפור איכות השינה שלכם

אתם מתקשים להירדם? אתם מתעוררים בלילה? רוצים לדעת כיצד לשפר את איכות השינה שלכם?- אם עניתם כן על אחת השאלות לפחות- זה הפוסט בשבילכם.

nמצעים 1
#מצעי פרקל של סוהם

אתם מתקשים להירדם? אתם מתעוררים בלילה? רוצים לדעת כיצד לשפר את איכות השינה שלכם?- אם עניתם כן על אחת השאלות לפחות- זה הפוסט בשבילכם.

בימים טרופים אלו, כשכולנו חווים את משבר הקורונה, קשה יותר לישון ולהירדם. הטרדות, החרדות והחששות לא תורמות לשינה טובה.
רבים חושבים ששינה גרועה בלילה עושה אותם עצבניים. במציאות, השפעת חוסר שינה מזיקה הרבה יותר. אפילו חוסר מועט בשינה עושה שמות במוח.
במשך הזמן הוא עלול אפילו להזקין את מוחנו בטרם עת. ואולי חשוב מכל, חוסר שינה מזיק לבריאותנו. שינה באיכות ירודה מגבירה בשיעור ניכר מאוד את הסיכויים לסבול מלחץ דם גבוה, מסרטן, מסוכרת ומהשמנת יתר.
הרגלי שינה גרועים פוגעים ביכולת לבצע עבודה יצרנית, מונעים למידה, מפריעים ביחסים אישיים, פוגעים בחשיבה יצירתית ומערערים את השליטה העצמית.
כמה מחקרים שנערכו לאחרונה טוענים ששינה גרועה אצל מבוגרים קשורה גם לדיכאון ולהשמנת יתר ואפשר שהיא גורמת לילדים להפגין רבים מהסימפטומים המזוהים עם הפרעת קשב וריכוז.

לכן, הכנתי עבורכם 5 טיפים פשוטים לשיפור איכות השינה שלכם:

1. הכינו את החדר שלכם לשינה– מקום שקט ונעים, בהחלט יכול לעזור לכם היכנס ל"מוד" של שינה.
תדאגו להוציא מהחדר דברים לא נחוצים ולסלק חפצים שמעודדים אותנו לקשר בין חדר השינה לבין משהו שאינו שינה או מין.

וכמובן, תוסיפו דברים שעשויים להביא לכם את הרוגע והשלווה. מאוד חשוב שתתאימו גם את המצעים שלכם, כך שתחושו שהם נעימים לכם למגע ויאפשרו לכם להיכנס לעולם החלומות מבלי להזיע ולחוש עיקצוצים.
תוכלו למשל, להתפנק לכם כמוני עם המצעים הכי רכים בארץ, מצעים באריגת פרקל, העשויים מ- 100% כותנה ארוכת סיבים (׳כותנה מצרית׳).
לנוחיותכם צירפתי לינק לאתר: https://soham.co.il/products/percale-270
מצעים 2
2. התאימו את מזג האוויר בחדר השינה לשינה– חשוב לוודא שהחדר לא חם מדי ולא קר מדי. כשסביבת השינה שלנו חמה מדי, כעבור זמן קצר גם אנחנו מתלהטים ומרגישים שלא בנוח, ואילו חדר קר משאיר אותנו ערים כל הלילה.
רוב במומחים לשינה ממליצים שהטמפרטורה בחדר השינה תהיה קצת מעל ל-18 מעלות צלזיוס, והלחות בסביבות 65 אחוזים.

3. שלושים הדקות, פחות או יותר, שלפני השינה חשובות מאוד לאיכות השינה שלנו. בזמן זה תעשו פעילויות שיאפשרו לכם שינה רגועה:
1. תנשנשו משהו קטן, אל תלכו לישון רעבים- מחקרים מראים שאפשר להגביר את הסיכויים לשינה טובה בלילה על ידי אכילת מנה קטנה של מזון עשיר בפחמימות.
2. תתרגעו באמבטיה.
3.תקראו ספר (משהו נעים ולא משהו שיכניס אתכם לחרדות וסטרס).

4. אל תגזימו בשינה בשעות היום. לשנ"צ תועלת רבה. אם נניח את הראש אפילו לדקות מעטות בכל יום נוכל לפתח זיכרון טוב יותר, להיות דרוכים יותר, לקצר את זמן התגובה שלנו ולהיות יצרנים יותר. אבל, אם תשנו שעות רבות, זה עשוי לפגוע לכם בשנת הלילה.

5. אל תבצעו פעילות גופנית ממש לפני השינה. פעילות גופנית אכן תורמת לשינה טובה יותר, אך לא ממש בסמיכות לזמן כניסתנו למיטה.

מאחלת לכם שינה טובה ושלווה!

XOXO

אחת שיודעת!

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)