5 טיפים לעיצוב חדר הילדים לקראת שנת הלמודים הקרובה

רק התחיל החופש הגדול אבל עוד חודש וכבר הילדים חוזרים לספסל הלימודים ואיזה כיף זה להתרענן לקראת השנה החדשה, לשדרג את החדר, לרענן אותו, אז הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על עיצוב חדרי ילדים

צילום: שירן כרמל

סוף יולי, חם, רק התחיל החופש, אז מה אני מדברת אתכם כבר על חזרה ללימודים ? על עיצוב החדר לשנה החדשה? ברור שכן, דברים לוקחים זמן, תכנון, הזמנות, הערכות, קניות – זה הזמן להתחיל.

צילום: שירן כרמל
חדר נערה, צילום: שירן כרמל

אז קבלו ממני טיפים לעיצוב החדר ושדרוגו לקראת השנה החדשה :

✔ תכננו מראש. לוקח זמן להזמין ריהוט או נגרות וזה בדיוק הזמן. יש מצבים שבהם נדרש תכנון מיוחד מול נגר וגם אם קונים ריהוט מוכן רוב המקומות נותנים זמן אספקה של חודש ומעלה אז כדאי להיערך מראש.

✔ התאימו את התכנון לצרכי הילד. מגירות. מדפים לצרכי משרד ואחסון. ומומלץ אפילו שחלק יהיו סגורים. פחות באלאגן בעיניים. כל ילד הוא עולם ומלואו, ילדים עם אוספים ותחביבים, ילדים שהם תולעת ספרים, ילדים שצריכים מחשב גדול וטוב, בנות שאוהבות שתהיה בחדר פינת איפור ומראה, כל ילד בהתאם לצרכים שלו והתאמה אליו.
 חדר של נער מתבגר,  צילום: ליאור טייטלר
חדר של נער מתבגר,
צילום: ליאור טייטלר

✔ יש נטייה לעשות שולחנות כתיבה גדולים. מיותר. הם בסוף יושבים על המיטה, הרצפה או האי במטבח. שולחן של 120 בסדר גמור. תנו יותר מקום לאחסון שתמיד חיוני. אלא אם הילד/ילדה צריכים מקום לשני מחשבים וכד', השולחן הגדול סתם תופס מקום מיותר בחדר.

צילום: שירן כרמל
חדר נערה, צילום: שירן כרמל

✔ צרו לילד ביטוי אישי. מה הוא אוהב. מקום לתליית תמונות. אקססוריז. שהוא יהיה סובב בדברים שעושים לו טוב. טפט מעניין שמאפיין את הילד, אוספים. לפני הרבה שנים עיצבתי חדר לנער שאסף מוצרים של קוקה קולה – בנינו לשם כך בחדרו שתי ויטרינות זכוכית שיכילו את כל האוסף המכובד והמדהים הזה, השבוע ביקרתי שוב בבית לאחר 15 שנה, הנער כבר לא גר שם, התחתן עם ילדים משל עצמו , אבל האוסף שם – תמונה מצורפת.

 

אוסף קוקה קולה,  צילום עצמי
אוסף קוקה קולה, צילום עצמי

✔ אצל ילדים האהבות והצרכים משתנים כל שנתיים- שלוש. הם גדלים ומשתנים כל כך מהר, אז אפשר ליצור פינה יפה וטובה באמצעים זולים שניתן יהיה להחליפה גם אחרי שנתיים בלי לחשוב שהוצענו כל כך הרבה על החדר הזה. שימוש בטפט הוא אמצעי זול שמאפיין את הילד וניתן להחליפו בקלות מידי כמה שנים.

חדר לילדה עם טפט רקדניות,  צילום: ליאור טייטלר
חדר לילדה עם טפט רקדניות,
צילום: ליאור טייטלר

עיצוב חדר ילדים הוא כייפי, צבעוני ומאתגר . אל תפחדו להעז, להתנסות בצבעים וטפטים, לחשוב בגדול , אבל תמיד תמיד שתפו את הילד, התאימו לצרכיו ולמה שהוא אוהב וכמובן שיהיה פרקטי, כי בית הוא המקום בו הלב שלך נמצא וחדר הוא המקום האישי של הילד בתוך הבית ששם זה שלו ורק שלו.
לפגישת ייעוץ לעיצוב החדר לשנת הלימודים, צרו קשר באתר שלי
או בנייד: 050-7250342

המשך חופשה נעימה