5 טיפים להובלת בית פרטי שאתם צריכים להכיר

אריזת בית


אריזת ביתמעבר דירה הוא אף פעם לא תהליך פשוט ותמיד כשנדמה שאוטוטו מסיימים, מגלים פתאום שקו הסיום הולך ומתרחק. נדמה שמעט כבר הכל נאמר על מעבר דירה רגיל וכל מי שעומד לעשות את זה יכול למצוא שלל כלים ומדריכים שיעזרו לו להתכונן ולעבור באופן נכון.

יחד עם זאת, מעט מאוד נאמר על מעבר מבית פרטי. יכול להיות שרבים תופסים את העניין כמעבר דירה רגיל אך בפועל קיים הבדל משמעותי ולהובלה של בית פרטי יש מאפיינים ייחודיים שמחייבים אתכם לבחור חברת הובלה מתאימה ולהיערך בהתאם. לפניכם 5 טיפים שכל מי שעומד לעבור מבית פרטי חייב להכיר שיכולים לחסוך בכסף ולמנוע טעויות.

כמה עולה להוביל בית פרטי?

מאוד קשה לדעת כמה עולה להוביל בית פרטי עד שלא יוצרים קשר עם מספר חברות הובלה ובודקים את המחירים.

אולי זה נשמע לכם מפתיע אך בפועל המחיר של שירותי הובלה נתון לשינויים מתמידים ותלוי בדרך כלל בביקוש לשירות ובעונתיות וכך לדוגמה הובלה של בית יכולה להיות יקרה יותר ב25% ויותר בתקופת הקיץ ולעתים אפילו בתחילת או סוף חודש – בזמן שמרבית חברות ההובלה עמוסות למדי.

אם כל זה אינו מספיק, בהיעדר מחירון קבוע, כל חברת הובלה רשאית לדרוש כמעט כל סכום שנראה לה הגיוני וההבדלים יכולים להגיע לעשרות אחוזים ובעוד שבדירה קטנה האחוזים הללו יכולים להתבטא בכמה מאות שקלים לכל היותר, בהובלת בית פרטי האחוזים הללו יכולים גם להגיע ל-1,000₪ ואפילו יותר מכך – תלוי בגודל הבית ובגודל המשפחה שמתגוררת בו.

לכן האופן הטוב ביותר להזמין הובלה היא לבצע סקר שוק במסגרתו יש להשוות בין 3 ל-5 הצעות מחיר. אפשרות נוספת היא להשוות מחירי הובלת בית פרטי באינטרנט שניתנות על ידי חברות מתאימות וזמינות באזור המגורים שלכם.

בחירת מובילים שמתאימים להובלת בית פרטי

מוביליםלפני שמתחילים לחפש מובילים צריך להבין משהו מאוד חשוב. ישנן הרבה סוגי הובלה ומי שמתאים להעברה של מקרר ואפילו של דירה קטנה, לא בהכרח מתאים להובלת בית פרטי.

על מנת להעביר תכולה של בית פרטי באופן יעיל ובטוח, חייבים לשכור חברת הובלה שמתמחה בכך ושיש לה את האמצעים המתאימים לבצע את ההובלה באופן הרצוי ובכלל זה צוות מובילים של לפחות 5 אנשי צוות, משאית גדולה ואפילו שתיים במידת הצורך והתמחות בשירותים נוספים כמו אריזה וכדומה. בנקודה זו מומלץ לשאול בנוגע לאספקת קרטונים לאריזה.

לעולם אל תתפשרו על איכות חברת ההובלה

יש כמה כללים שרלוונטיים עבור כל מי שעובר דירה אך חשוב לזכור שבמעבר מבית פרטי, כל אותם כללים מקבלים משמעות מיוחדת מהסיבה שמדובר בהליך דומה אך הרבה יותר גדול ומורכב.

אחד הכללים הללו הוא בחירה נכונה של חברת הובלה. בענף שבו אין פיקוח ושכל אחד יכול לקחת טנדר ולהציע את השירות, עליכם להיות חשדניים ולבדוק את מי שעומד מולכם.

הובלה של בית פרטי, ממושכת, מורכבת ויקרה והדבר האחרון שאתם צריכים הם מובילים לא מקצועיים או לא זהירים שיעשו יותר נזק מתועלת. לכן בחרו בחברה עם מוניטין חיובי גם אם המחיר שלה גבוה במעט.

ניירת ובדיקות חשובות

בהמשך לסעיף הקודם, לא משנה כמה איכותית נראית לכם חברת ההובלה, יש שני דברים שפשוט אסור לכם לוותר עליהם. הראשון הוא בדיקה של הביטוח של החברה ובעוד שישנם הרבה מאוד מובילים שמציגים את ביטוח הרכב ומטעים כך את הצרכן, אתם צריכים לזכור שביטוח הובלות הוא מסמך אחר לחלוטין שמגן עליכם ועל תכולת הבית שלכם במקרים של תאונות ופגיעה אפילו בשלב האריזה, ההעמסה וכמובן הפריקה. ביטוח רכב רגיל מהצד השני אינו מספק את ההגנה הזאת.

דבר נוסף שצריך לוודא הוא קיומו של חוזה חתום שיבטיח שתקבלו את השירות שהובטח במחיר שנקבע.

תתכוננו בשלב מוקדם

זכרו שמעבר מבית פרטי מעיד על כך שיש לכם הרבה מאוד חפצים, מסמכים ודברים שכבר שכחתם מקיומם. לכן עליכם לקחת מקדם הגנה ולהתחיל לארוז ולהתכונן למעבר כבר כחודשיים לפני התאריך המיוחל.

התארגנות מוקדמת תמנע מכם לחץ ותבטיח את האפשרות לשריין חברת הובלה מומלצת מבעוד מועד – שני מרכיבים חשובים בכל מעבר מוצלח – אחת כמה וכמה של בית פרטי.