5 טיפים לבחירת שמיכות פוך

בחורה עם מחשב נייד

בחירה נכונה של שמיכות יכולה להבטיח חורף חם ולשפר את איכות החיים עבור הילדים, ההורים ובני המשפחה. אז איך בוחרים אותן בצורה נכונה ולמה כדאי לשים לב?
הנה 5 טיפים בסיסיים וחשובים:

1. הגדירו את מסגרת התקציב

יש פערי מחירים של עשרות אחוזים בין מוצרי שינה ופתרונות כיסוי. השאיפה היא כמובן לחסוך בהוצאות, אך מצד שני צריך למצוא את הפתרון היעיל ביותר בהתאם לצרכים הקיימים. לכן מומלץ להגדיר מראש את מסגרת התקציב ורק לאחר מכן להתחיל לקבל הצעות מחיר שונות. הגדרת מסגרת התקציב תאפשר להתמקד בדגמים רלוונטיים ותחסוך זמן.

2. בדקו את המילוי

המילוי שיש בתוך שמיכות פוך הוא החשוב ביותר. יש דגמים שבהם המילוי כולל רק פלומת אווזים נעימה למגע, לעומת שמיכות שעשויות מנוצות אווז או משילוב של נוצות ופלומה ביחס משתנה. באופן עקרוני, 100% פלומה מעניקה את יכולת הבידוד הגבוהה והיעילה ביותר.

3. התייחסו למשקל השמיכה

רבים בוחרים פתרונות ומוצרי שינה לפי מחיר מבלי לבדוק את המפרט המלא. בהקשר הזה מומלץ להתייחס למשקל של שמיכות, כי ככל שאחוז הנוצות במילוי יהיה גדול יותר כך צפויה המשקל לעלות והמחיר לרדת. מנגד, משקל נמוך מעיד על שימוש בפלומות למילוי ולכן גם על יעילות ובידוד אולטימטיביים.

4. בדקו את חלוקת הריבועים

עוד טעות נפוצה היא לחשוב שהריבועים שבהם משתמשים כדי לחלק את המילוי מיועדים לצרכים אסתטיים בלבד. בפועל, פוך ברמה גבוהה מחולק לריבועים או תאים כדי להבטיח שפיזור הפלומה יהיה אחיד ובכך יתרום לבידוד טוב יותר. מכאן שצריך לבדוק את חלוקת הריבועים כאשר בוחרים פוך ולא להתבייש לבקש לראות אותו מקרוב.

שמיכות, שמיכות פוך

5. התאימו את הגודל לצרכים

הגודל של הפוך משפיע על המחיר ועל אופי השימוש. ההבדלים הם בין שמיכות פוך לילדים, מבוגרים ותינוקות וניתן למצוא גם גדלים מיוחדים בהתאמה אישית. מומלץ להתאים את הגודל לצרכים וכך לחסוך בהוצאות. במידה ולא בטוחים, אפשר להגיע לאולמות התצוגה ולראות מקרוב גדלים שונים של דגמי פוך.