5 טיפים לבחירת קרם פנים אידיאלי

מה זה קרם פנים אידיאלי? יש דבר כזה בכלל? איזה מענה הוא צריך לתת? איך תדעי לבחור את האחד שמתאים לך? הכתבה תיתן תשובות לשאלות אלה כדי לסייע לך לבחור בקרם הפנים המנצח.

אישה מחזיקה זר פרחים ורוד ויש לה קרם מתחת לעיניים

אישה מחזיקה זר פרחים ורוד ויש לה קרם מתחת לעיניים

1 – בחרי בתכשיר סופח מים

מריחת קרם לחות לפנים מונעת מהעור יובש ומאידוי הלחות הטבעית שלו. כלומר, כאשר עושים שימוש בקרם לחות הסופח מים ואטום מטרתו ללכוד את הלחות הטבעית שיש בתאי העור ולמנוע ממנה להתאדות החוצה. עם זאת קרם פנים השומר על הלחות של העור חייב להיות בנוי מחומרים זהים לחומרים הטבעיים של הגוף היוצרים את הלחות. יתרה מכך, המינון של החומרים המרכיבים צריך להיות מדויק. אם ניקח חומר כמו גליצריד למשל שממלא את המטרה של ספיחת מים, קצת יותר מדי ממנו יעשה את הפעולה ההפוכה ויגרום לעור להיסדק ולהתייבש.

 

2 – בחרי קרם מרענן

מי לא רוצה להיראות רעננה וצעירה בכל יום מבלי להזריק לפנים חומרים שונים? בחירת הקרם הנכון שתפקידו לקלף את תאי העור המתים ולהאיץ את תהליך ההתחדשות של העור הוא האידיאלי על מנת לשמור על רעננות במשך היום. כדי להשיג את אפקט הרעננות צריך לבדוק שהקרם מכיל חומרים כמו: רטינול, פירות הדרים, ענבים, תפוחים, קני סוכר, חומצות שונות כמו חומצה סליצילית, חומצה גליקולית או חומצת פירות. כל הרכיבים הללו צריכים להופיע במינונים נמוכים כדי לא לגרום לעור מקולף ומגורה. למשל לנשים עם עור שמן מומלץ קרם המכיל לא יותר מ-2% חומצה סליצילית על מנת לא לגרום לו לנזק.

 

3 – בחרי קרם יעיל נגד קרינת השמש

ארצנו התברכה בימים רבים שטופי שמש וכאשר עוסקים בפעילות יום יומית סטנדרטית חייבים הגנה טובה על הפנים מפני קרינת השמש הגורמת להזדקנות העור או לכוויות וכתמים. בחירת הקרם צריכה על פי הדרגה שלו. מומלץ לבחור בתכשיר בדרגה בין 15-30 כדי לא להזיק לעור. בכל מקרה קרם הפנים חייב להכיל הגנה מקרינת UVA ומקרינת UVB.

 

4 – נסי את הקרם לפני שאת קונה

חבל להוציא כסף על קרם שאינו מתאים לך ואינו יעיל. חשוב להתאים אותו לסוג עור הפנים ולבדוק באמצעות דוגמית את השפעתו. במידה והעור לא נראה שמן או יבש מדי לאחר מריחת הקרם זהו הקרם הנכון. לעור שמן רצוי לבחור קרם מימי ולעור יבש קרם שומני המבוסס על ג'ל או מים.

 

5 – מנעי פצעים בעור

באמצעות קרמים המכילים מים וסיליקון ניתן למנוע פצעונים בעור הפנים במיוחד כשהוא שמן. חומרים עם שומן עושים את הפעולה ההפוכה כי הם סותמים את הנקבוביות וגורמים לפצעונים. גם קרמים המכילים חומצות אלפא הידרוקסיות ימנעו פצעים בעור ויסירו את התאים המתים. במידה ויש פצעונים רצוי לעשות שימוש בקרמים רפואיים המתאימים לעור פנים רגיש.