5 המלצות למשחקים ולערכות יצירה

רעיונות מדליקים, מיוחדים ומגניבים למתנות יום הולדת, לפיית השיניים, לבילוי ביום חם או סתם בשביל לפנק את הילדים

בחופשת הפסח בין הטיולים, החברים, הארוחות והסרטים, הבנות נהנו גם ממשחקים, מפעילויות מדעיות ומפעילויות יצירה. הן הכתירו 5 מהן בתור הפעילויות הכי שוות ומגניבות. קבלו אותן:

כדור פורח – הקופסא

הקטנה פתחה את הקופסא וגילינו בה עולם קסום של ניסויים ועובדות מדעיות על אוויר חם, חום וכדור פורח. אין כמו מראה עיניים ולכן אחרי שקראנו את העובדות המדעיות עברנו לשלב הניסויים. לא ויתרנו על אף ניסוי: ניפוח בלון באוויר חם, שקית תה מעופפת וספירלה מסתובבת. עכשיו כשהמדע מאחורינו הגיע שלב היצירה: לבנות כדור פורח.
כל החומרים ליצירה נמצאים בקופסה יחד עם חוברת הסברים מצויירת ומפורטת, שמסבירה שלב שלב מה צריך לעשות. הקטנה לא בזבזה רגע והתחילה בבניית הסל של הכדור הפורח.
basket1
.
בזמן שהסל התייבש, היא בחרה את צבעי נייר המשי, שיקשטו את הכדור הפורח ובעזרת השבלונה שבקופסה ציירה על 8 ניירות שונים את קווי המתאר הדרושים.
.
DSC_0743
.
עכשיו הכל מוכן לקישוט הכדור. פתחנו בזהירות את הכדור והקטנה התחילה להדביק את יריעות נייר המשי הצבעוני בזהירות אחד ליד השני עד שכל הכדור הפך צבעוני.
.
DSC_0742
.
אחרי שהדבק התייבש היטב, עברנו לחלק האחרון – חיבור הסל והכדור. לבסוף הקטנה הושיבה בובת כלב קטנה בתוך הסל. תלינו את הכדור הפורח מעל המיטה שלה ובכל פעם שהיא פוקחת עיניים, היא רואה את הכלבלב הקטן מחייך אליה.
.
DSC_1060
הקופסא מומלצת בחום. פעילות אחרת, מיוחדת ועם ערך מוסף.

promo_long

אופנה VIP

המשחק משלב את עולם העסקים עם עולם האופנה. כדי לנצח במשחק לא מספיק רק ליצור 3 קולקציות, אלא חייבים להשאר עם סכום כסף לפחות בשווי הסחורה. אני מאוד נהנית לראות את הקטנה מנהלת משא ומתן לקנייה ולמכירה של הפריטים. לראות את קו המחשבה שלה, שכולל חשיבה ותכנון מהלכים קדימה. המשחק מחייב את הילדים לעשות גם חישובים פיננסיים. בקיצור – יופי של משחק. אצלנו משחקים אותו שוב ושוב.

 DSC_1067

האי הנעלם

משחק מחשבה שמחייב את המשתתפים לשתף פעולה ביניהם. מטרת המשחק למצוא 4 אוצרות קדושים ולהציל את האי משקיעה. כל מהלך יכול לטרוף את הקלפים ולגרום לפסילה ולהפסקת המשחק ולכן חייבים לשמור על ריכוז לאורך המשחק. מאוד מיוחד.

 DSC_1073

יצירה מפייטים – הנסיכה בל

הבנות אוהבות ליצור יחד, אז למרות שיצירת הפייטים שלי (משחקי יצירה) הזו מתאימה לבודד, הן שיתפו פעולה ויצרו יחד. יש משהו מהפנט וממכר בפייטים הצבעוניים והנוצצים. הן ישבו כמה שעות סביב השולחן ויצרו עם הפייטים תמונה של הנסיכה בל. היה ממש כיף לראות אותן עובדות יחד: משחילות את הפייטים על סיכות ונועצות אותן בלוח הקלקר. היצירה מתאימה לגילאי 8 ומעלה. מומלץ !

DSC_1066

אוצרות הפרעונים

המשחק משלב חפירות ארכיאולוגיות ולוח משחק. הבנות מאוד אהבו את שלב החפירות. הן הרגישו כאילו קיבלו משימה בתוכנית המירוץ למיליון. במקום לחפש את סמל המירוץ בגוש שוקולד, הן חיפשו 5 דמויות מהמיתולוגיה המצרית. לשמחתן המשחק כולל 2 איזמלים ו-2 מברשות, אז כל אחת התמקדה בחלק אחר של גוש החומר והתחילה בחציבה.

IMG_6024

הבנות לא הפסיקו לשחק עם החומר גם אחרי שמצאו את כל 5 הדמויות. הן המשיכו ליצור צורות ודמויות מחלקי החומר שנשארו. אחרי שניקו את החלקים הן עברו למשחק, אבל אמרו שהוא פשוט מידי ולא מעניין.