5 הדברים החשובים ביותר בהתקנת ארון חשמל

בחורה עם מחשב נייד

כאשר מדובר בחשמל הבית, אסור לנו לקחת סיכונים או להתפשר על פחות מהטוב ביותר. כך שאם עולה הצורך בהליך של ארון חשמל ובתוך כך גם לוחות חשמל, חשוב לשים דגש על מספר פרמטרים אשר יסייעו בסופו של דבר בקבלת ההחלטות הטובות ביותר.

בחירת איש המקצוע
התקנת לוחות חשמל, גם במקרים בהם מדובר באותו לוח חשמל ביתי סטנדרטי, מצריכה ידע מקצועי והסמכה מתאימה. מהסיבה הזאת, חשוב מאוד לוודא שהחשמלאי אותו בחרנו למשימה הינו חשמלאי מוסמך אשר עבר את ההכשרה המתאימה, ומחזיק בידע והכלים אשר יאפשרו לו לבצע את ההתקנה בצורה הטובה האפשרית.

סקר מחירים
כמענה לשאלה כמה עולה לוח חשמל ביתי? אתם עתידים לקבל תשובות רבות – כמובן, בהתאם לסוג הלוח ולכלל הדרישות שלכם ממנו.
בכל מקרה בכדי ליהנות ממחיר הוגן, ההמלצה תהיה לנסות ולקבל הצעות מחיר ממספר חשמלאים שונים – וכמובן, לבחור את הצעה הטובה ביותר, תוך לקיחה בחשבון של פרמטרים אחרים אשר גם הם משפיעים על הבחירה – לדוגמא, יכול להיות שהצעת המחיר של חשמלאי מוסמך תהיה גבוהה יותר מאשר זו של חשמלאי שאינו מוסמך, ויש לקחת זאת בחשבון.

סוגים שונים של לוחות חשמל
חשוב לדעת שישנם מספר סוגים של לוחות חשמל, כאשר כיום הבחירה הפופולארית ביותר היא בלוח חשמל חכם – כזה שניתן לשלוט בו גם מרחוק.
יותר ויותר אנשים אשר מגלים את התועלות הטמונות בלוח שכזה, בוחרים בו על פני האפשרויות האחרות.

חשיבותו של תכנון מקדים
בכדי שארון החשמל יותקן בצורה בטיחותית וישמש את הדיירים נאמנה, קיימת חשיבות לתכנן את ההתקנה בקפידה – חשמלאי מוסמך יהיה בעל הידע והכלים לבצע תכנון מקיף ומותאם הן לצרכי הבית והן לדרישות הפרטניות של המזמינים.

ידע הוא כוח
בטרם התקנת ארון חשמל, מומלץ לנסות ולצבור מעט ידע על לוח החשמל – מה שיאפשר לנו בשלבים מאוחרים יותר לקבל את התמונה המלאה לגבי טיב עבודות חשמל שנעשה.
חשוב לדעת כי לוח חשמל כולל מספר חלקים: מתג הפעלה ראשי, מפסק פחת ראשי ומפסקי פחת קטנים אשר כל אחד מהם אחראי על אזור אחר בדירה.