5 דברים שכדאי לדעת על התקן תוך רחמי

בישראל כמו בשאר העולם כ-50% מההריונות אינם נחשבים למתוכננים וזה אתגר לא פשוט עבור רשויות הבריאות, אתגר בו עוסקים לא מעט ומחפשים פתרונות יעילים, אחד הפתרונות היעילים ויש שייאמרו היעיל ביותר הוא ההתקן שממוקם בתוך הרחם. אז במיוחד בשבילכם הנה 5 דברים שלא ידעתם ושאולי כדאי שתדעו.

1. הוא לא מונע מחלות מין

יש לא מעט אנשים שחושבים שמכיוון שהוא מונע את ההפריה מהזרע, הוא גם מגן מפני מחלות מין. התקן תוך רחמי אף גורם לעיתים לגברים לקיים יחסים עם פרטנרית שמספרת להם שהיא עם ההתקן הזה וזו טעות גמורה. ההתקן אינו מגן מפני מחלות מין ואם הפרטנר או הפרטנרית לא מוכרים מספיק ויש את החשש הקל ביותר, אי אפשר לסמוך על ההתקן!

2. הוא לא יעיל לתמיד

עוד משהו שחשוב לדעת על התקן תוך רחמי הוא שהוא לא יעיל לתמיד. הוא יעיל לבין שלוש עד חמש שנים, תלוי כמובן בסוג ההתקן ולאחר מכן יש צורך להוציא אותו ולהחליף אותו בהתקן אחר אם מעוניינים בכך.

3. הוא ה"פייבוריט" של איגודי הרופאים

התקן תוך רחמי הוא המועדף ביותר על ידי איגודי הרופאים, הן הישראלים והן האמריקאים. הוא מומלץ ביותר לטיפול בנערות צעירות כמו גם נשים בוגרות יותר, והוא לדבריהם האמצעי הבטוח ביותר ובעל הסיכויים הגבוהים ביותר למניעת הריון.

4. 2 סוגים עיקריים של התקנים

מי שעומדת בפני התקנה של התקן כזה, צריכה לדעת שיש שני סוגים עיקריים ומהם יש תתי סוגים שעושים בהם שימוש. יש התקן הורמונלי שמשחרר הורמון שמונע ביוץ ויש התקן נחושת שמפריע לתאי הזרע להתקדם ולהפרות.

5. לא מתאים לכל אחת

יש פרמטרים שונים הקובעים למי לא מתאים ההתקן והנה כמה מהן: נשים בהריון, שינוי ממאיר באיבר המין, שיתוק, זיהום לאחר לידה, סרטן צוואר הרחם, מיומה ואחרים.

כל אישה זכאית לקבל הסבר מרופא הנשים שלה לגבי התקן תוך רחמי, היתרונות שלו ומידע נוסף. אם גם את שוקלת את האופציה הזו, כדאי שתפני בהקדם לרופא שלך.

התקן תוך רחמי - 5 דברים