5 דברים שכדאי לאמץ להתחלה חדשה

שנה חדשה, בית ספר חדש, יום חדש, רגע חדש… הכל חדש

כן, אם חושבים על זה, אז כל רגע ויום מזמן לנו משהו חדש, הזדמנות חדשה, למידה של משהו חדש, אנחנו יכולים לרכוש מיומנות חדשה, חוויה חדשה או ללמוד משהו חדש על עצמנו.

אז למה בכל זאת יש את הרגעים האלה שאנחנו נותנים יותר חשיבות למושג "התחלה חדשה"? כמו למשל, בתחילת שנה חדשה או בתחילת עבודה חדשה או בכניסה לבית ספר חדש?

יש כנראה משהו מאוד מיוחד בצמתים האלה, שמצד אחד אנחנו מחכים להם בציפייה ובהתרגשות ומצד שני אנחנו מלאי חששות ותהיות לגביהם. לרוב, יש לנו גם זמן להיערך אליהם ולתכנן תוכניות וזה עושה את המומנטום להרבה יותר עוצמתי.

כשמדובר ב "רק" עוד רגע ביומיום, אז אנחנו פחות מתייחסים אליו כהתחלה חדשה ופחות מתכוננים אליו.

school-909381_1280_800x450

אז מכיוון שאנחנו ממש בעיצומם של צמתים משמעותיים כאלה כמו תחילת שנת לימודים, תחילת שנה עברית חדשה ואולי עוד התחלות משמעותיות אחרות, ריכזתי עבורכם 5 דברים שכדאי לאמץ לתרמיל שאיתו תצאו לדרך:

בחירה

המשמעות של המילה בחירה: העדפה מבין כמה אפשרויות.  לרוב עומדות בפנינו כמה אפשרויות וזכות הבחירה תמיד (כן, תמיד) היא בידיים שלנו. גם כשאנחנו מחליטים לא לבחור זו בעצם בחירה ולכן, אם נבין את זה ככה, נדע שהבחירה איך להרגיש?, איפה ליהיות? ומה לעשות עם מה שיש לנו? זו הבחירה שלנו. ותכל'ס, אנחנו הכי אוהבים כשיש לנו את האפשרות לבחור, אז חשוב לזכור זאת ולעשות בחירות נכונות.

מטרה

כשיוצאים לדרך חדשה, חשוב מאוד שתיהיה לנו מטרה. איזשהו מצפן שאליו אנחנו מכוונים ושיפקס אותנו בדרך. זו יכולה ליהיות מטרה קטנה ויחד עם זאת בעלת משמעות גדולה עבורכם. משהו שתחליטו שאתם רוצים להשיג ותשאפו אליו. ככל שהמטרה תיהיה יותר ספציפית וממוקדת, כך הסיכוי להשיג אותה יהיה יותר גבוה.

arrow-2889040_640_800x600

למידה

יש אנשים שחושבים שרק כשהולכים לבית ספר או לאוניברסיטה לומדים, אבל בעצם כל רגע בחיים הוא למידה. מתוך המעשים שלי אני לומד על עצמי, אני לומד על (ואת) הסביבה. מתוך חוויות שחווים ניתן ללמוד איך זה מרגיש לי ומה נכון לי. תאפשרו לעצמכם ליהיות בלמידה כל הזמן ולהפיק מכל דבר. כן, גם מהטעויות שתעשו בדרך, תלמדו ותדייקו עבור עצמכם מה נכון לכם ואיך אתם יכולים להתקדם משם. דרך אגב, בלימודים האלה אין מבחנים וציונים,  כאן יש רק הזדמנויות לצמיחה והתפתחות.

thought-2123971_1280_800x531

הנאה

החלק האהוב עליי (ממליצה גם לכם).  בכל דרך ולא משנה כמה היא תיהיה מאתגרת ואפילו קשה לפעמים, כדאי שתיהיה מלווה בתחושת הנאה. ההנאה היא לא רק לשתות שיק פירות עסיסי על החוף ביוון, ההנאה היא התשוקה והסיפוק מהעשייה, מההצלחה, מההגעה ליעד ששמתי לעצמי, מלראות את הילד שלי מתקדם עוד צעד או מלרוץ ולראות את הזריחה ולדעת שהיה שווה את ההשכמה המוקדמת. יש כל כך הרבה סיבות לאפשר לעצמנו הנאה מהדרך. פרגנו לעצמכם ותראו איך הדרך נראית שונה ומזמינה להמשיך גם לאתגר הבא.

beverage-breakfast-close-up-266642_800x533

נתינה

השורש של המילה נתינה הוא נ.ת.נ וזה מסביר את הגדולה של הנתינה שככל שאני נותן אני מקבל חזרה. יש כאן מעגליות. אנשים לא תמיד ערים למקום של הנתינה בחייהם, כי לפעמים היא כל כך חלק מהיומיום שלהם, שהם לא מצליחים לראות אותה וגם לפעמים יש אנשים שכל כך עסוקים בנתינה לאחר, שהם שוכחים את עצמם בדרך וכשהנתינה באה על חשבונם, אז הערך שלה הוא פחות מוצלח. אני מזמינה אתכם לחיות מתוך נתינה לעצמכם ומתוך האושר הפנימי הזה תוכלו להעניק אפילו יותר לאחר.

אז עכשיו, כשהתרמיל שלכם מלא בכל טוב, צאו לדרך להגשמה ולצמיחה.

שתיהיה זו שנה טובה ומתוקה!

שלכם באהבה שירי

לדף הפייסבוק שלי

לבלוג שלי

הקרדיט לתמונות: אתר PEXEL ו PIXABAY