5 דברים פשוטים שאפשר לעשות למען הכושר שלך בהריון

פעילות גופנית בהריון
פעילות גופנית בטרימסטר שלישי

פעילות גופנית בהריון

השבוע הגעתי לטרימסטר שלישי, שמבחינתי זה אומר שיש לי בדיוק 3 חודשים להכין את הגוף שלי למצב פיזי אופטימלי ללידה.

אז מה אני אצטרך?

-סיבולת. הרבה הרבה סיבולת.

-כוח. עוד מעט זה יתחיל להיות כבד. גב חזק במיוחד

-תרגול נשימות. התחלתי להרגיש שהנשימה הרגילה שלי לא יעילה כמו שאני רוצה שהיא תהיה.

-ענייני רצפת אגן.

לכן החלטתי לרכז כאן את הדברים שאני עושה למען הכושר שלי, בהתחשבות בטרימסטר שלישי המאתגר:

עלייה במדרגות

זה אולי בין הדברים הפשוטים ביותר שכדאי לעשות ממש עכשיו- זה נגיש, יש בזה מעט מאוד אימפקט (זעזוע), זה שימושי, מפתח סיבולת ומתרגל נשימה. אני גרה בקומה שישית, אז אולי למתחילות זה קצת יותר מדי, אבל עד קומה רביעית בהחלט שווה בדיקה!

כל מכשיר אליפטי

יש לך במחסן מכשיר אופניים ביתיות? יופי! זה בדיוק הזמן להוציא אותו משם ולהתחיל לעבוד!

אופניים, סטפר, מכשיר חתירה- כל הדברים האלה עם תנועות מעגליות חוזרות, ללא ניתוק רגליים מהמכשיר זה מעולה לנו, בין אם זה בחדר כושר בין אם זה בבית- עובד על רוב הגוף, עושה אותנו סיבולתיות, נושמות בצורה יעילה ואנרגטיות.

שחיה

הריון זו אחלה סיבה להירשם לבריכה. אני במשך שנתיים אומרת לעצמי שמחודש הבא -זהו. סופית. נרשמת. אבל משום מה עדיין זה לא קרה.

הרי כולם אומרים שזה מעולה להריוניות- למה, בעצם?

בבריכה אפשר להגיע לרמת עצימות גבוהה של אימון ללא אימפקט בכלל, כל הגוף מנצא בתנועה, מעולה לחיזוק הדרגתי לש גב ומהווה אימון סיבולת ותירגול נשימות בחבילה אחת!

להחליף את כיסא העבודה בכדור פיזיו.

מה טוב בדבר הזה שכולם אומרים שכל אישה בהריון חייבת אחד כזה בבית\בעבודה?

האמת, אני הכרתי אותו רק בלימודי כושר שלי. עד אז הוא היה נראה לי סתם גימיק. כשגיליתי אותו מצאתי שהוא אחלה לשיפור יציבה בדרך פשוטה ולא מתאמצת- פשוט להחליף את הכיסא עבודה שלך בכדור. אין אופציה כזאת בישיבה על כדור- לשבת עקום. אז אם אני מבלה מול מחשב כמה שעות ביום- מעצם פשוט ישיבה על כדור אני דואגת לבריאות גב התחתון שלי, שזה קריטי לנקים בהריון עקב פיזור עומסים שונה ממה שאנחנו רגילות. תוך כדי ישיבה מול מחשב אפשר בזהירות לצייר עיגולים ושמיניות עם האגן ואז קיבלנו גם תירגול תנועתי קל, טבעי וזורם. כמובן שיש עוד מלא דרכים לשמש כדור פיזיו בהריון ובלידה.

זהירות! אם יש עוד ילדים בבית זה יכול ליצור תחרות רצינית בבית- מי משחק עכשיו בכדור- אמא או הילד:))

להתחיל ללמוד לנגן על כלי נשיפה.

האמת, את הרעיון הזה קיבלתי משיעורי יוגה של הבן שלי, שלמורה שלי, אירה שיראל המהממת יש ים של כלי נגינה אטניים. כשניגנתי על אחד מהם- פתאום הבנתי שזו יכולה להיות אחלה דרך לתרגל נשימות, לייעל אותם ולשפר מודעות בצורה לא משעממת וכיפית.

עדיף לעשות את זה לבד בבית כדי לא לשגע את בני הבית, אבל אם בכל זאת החלטת לתרגל בבית ויש ילדים קטנים בבית- תבחרי כלי נגינה חזק ולא שביר- כמו עם כדור פיזיו- זה מושך ילדים בצורה בלתי רגילה!

 אלה רק כמה רעיונות קלים מאוד ליישום בשביל לעשות עוד כמה צעדים קטנים לכיוון חיים בריאים, מאוזנים ויותר נוחים בהריון בלי להשתגע על סדנאות וקורסים יקרים, ושינויים דרמתיים בשגרת חיים.

אשמח גם לשמוע מהקוראות שלי על צעדים קטנים לשינויים ושיפורים- מה אתן עושות בשביל להכין את הגוף שלכן ללידה?