רומנטיקה בבידוד: טיפים לשמירה על זוגיות מוצלחת בתקופת הקורונה

אם אתם בסגר או בבידוד ונמצאים עם בן או בת הזוג, אולי זאת אחת ההזדמנויות הכי גדולות שהקשר שלכם קיבל עד היום?

בחורה עם מחשב נייד

משבר הקורונה תפס אותי לא הכי מוכנה, בערך כמו רוב עם ישראל, מסתבר. הסגר שנכפה עלינו היה נחמד ביום-יומיים הראשונים אך התחיל לתת את אותותיו ביכולת שלנו להחזיק זוגיות קרובה כל כך. אני והפרטנר אמנם יחד שנים, הבעיה היא רק שהמחוות הרומנטיות האחרונות שהיו בינינו היו בתקופה בה אינטרנט בטלפון עוד היה נחשב למותרות. מצד שני חשבתי לעצמי, למה לא לנצל את ההזדמנות? אנחנו הרי אוהבים אחד את השני, אין סיבה שלא נזרוק כמה זרדים למדורה שיציתו את האש מחדש. אז יצאתי לרשת להביא לכם את מיטב ההמלצות שלי לשמירה על זוגיות מוצלחת ופורה גם שהתקופה לא הכי קלה.

סדרות וסרטים

בואו ונעמיד דברים על דיוקם רגע? אם בשבוע הראשון להסגר ביליתם בבינג' בלתי נשלט של סדרות וסרטים, בוודאי הבנתם לבד שזאת לא הדרך. מסכים הם דרך נפלאה להעביר זמן אך ללא מינון קפדני הם עלולים להיות הרסניים ולדכא את הנפש. אל דאגה, יש מספיק סדרות לצפייה ישירה וסרטים טובים שאפשר לראות גם אם מגבילים את עצמכם בזמן, יש עוד הרבה מה לעשות.

ארגון סדר יום משותף

הבסיס לכל זוגיות טובה מתחיל בשיתוף ותקשורת פורה. גם אם בנית לך לו"ז שלם סביב 4 בלטות בסלון, דאגי כי הפרטנר שלך ידע זאת מראש וידע להתארגן או להתאים את עצמו. זכרו – רמת הלחץ שלנו גם גבוהה גם כך בתקופה זו, עזרו אחד לשני להישאר רגועים. עובדים מהבית? דאגו לעצמכם לסביבה שקטה ונטולת מתחים, שקפו אחד לשני מתי אתם זקוקים לשקט ובכל תוכלו להימנע מחיכוכי 'את\ה לא מתייחס\ת אליי!' כואבים.

שיתוף ושיחה

התחילו להקדיש אחד לשנייה זמן בסדר היום. טלפונים בצד, טלוויזיה כבויה, אפשר קצת מוזיקה נעימה ברקע, ולדבר. במידה והשיחה לא זורמת לכם בקלות, אפשר ואפילו כדאי לחפש נושאי שיחה או אפילו שיחה או אינטרקציה מובנית דרך הרשת, רק כדי להזיז עניינים קדימה.

בישול בסטייל

אם נמאס לך מחביתת הפטריות שלו ולך מזה שהיא מכינה את אותו סושי כבר 5 שנים, אולי כדאי לרענן את התפריט? ככלל, ככל שמשתמשים במוצרים יותר בסיסיים ניתן לחסוך בעלות המנה ותוך כדי ללמוד עוד מיומנות. פסטה טריה, מזון בריא או אפילו איזה פיוז'ן, הכל אפשר.

מדיטציה, יוגה ופילאטיס

סגרו לך את המכון? זה ממש נשמע לי כמו "אוי אוי אוי". האינטרנט מפוצץ בכל סוגי השיעורים שעשית במכון ואולי אפילו תיחשפו למדריכים חדשים ושיטות שטרם היכרתם. זה הזמן לעבוד על הגמישות והכח.

קואוצ'ינג

לא חייבים לקחת מאמן אישי באלפי שקלים אם יש לכם אחד את השנייה, וזה עוד בא עם בונוס שאתם מכירים היטב ויודעים על מרכזי הכוח ועל מה שניתן לשפר. רק לשים לב שאם כבר נכנסתם לזה אז שזה יהיה בצורה הכי מותאמת ופרודוקטיבית, פשוט כדי לעשות טוב אחד לשני.

קאוצ'ינג

כן, גם את זה אפשר, במידה. כבר קיבלת חופש, תנו אחד לשני לרבוץ על הספה כמו חתול שמן ונטול רגשות אשם, תהנו מזה!

זמן איכות – לבד

אומנם בידוד נשמע קצת כמו מילה גסה, אבל בתוך כל מסגרת זוגית חשוב למצוא את הזמן לעצמך קצת, מדי פעם. חשוב שלא להרגיש אשמה, להפך, לראות את הזמן הזה כטעינת מצברים לאנרגיה הזוגית המתחדשת שלך.
תחביב חדש: תחביב חדש, עדיף פרודוקטיבי, יכול להוציא מהזוגיות הרבה דברים מעניינים. אנחנו הרי לא מפסיקים להתפתח וללמוד דברים חדשים, כל אחד במסלול החיים שלו. בין אם התחביב החדש נעשה ביחד או לחוד, הוא יכניס משהו חדש הביתה.

אז לסיכום, אם מסתכלים על הדברים כאילו קיבלנו הזדמנות לחוות אחד את השני מחדש, בהחלט יכול להיות שתקבלו את הזוגיות הלוהטת שלכם, זאת מפעם, חזרה. כל מה שצריך לעשות זה לזפזפ בין שיחות טובות, קצת ספורט, אוכל טוב שהכנתם בעצמכם בבית ולקנח בחיפוש אחר סדרה טובה באתרי סדרות לצפייה ישירה. זה כל העניין, גיוון. בהכל. תהנו.