#45 – להיות חופשיה

בחורה עם מחשב נייד

71890_989476444455353_5720168042352990412_n

הרבה פעמים אני מעידה על עצמי כאישה שמלאה מסיכות (אולי זה קשור לעובדה שנולדתי בפורים?).
מאוד אכפת לי מה חושבים עלי, חשוב לי לצאת בסדר עם כמה שיותר אנשים, יש לי מסיכה לאמהות שלי, מסיכה לבת זוג שאני, מסיכה לחברה שאני, מסיכה לדברים שהתפשרתי עליהם הרבה זמן בחיי. רק שלא יחשבו עלי דברים לא טובים… זה מעייף לחיות ככה. רק לפעמים אני שוברת את הכלים, נועזת ומשוחררת אבל רק שאני מרגישה מאוד בנוח עם האדם השני. בדרך כלל זה יקרה 1:1 ולא בקבוצה גדולה.

לא עוד.
אני לומדת להיות חופשיה, לעשות מה שבא לי, עם מי שבא לי, כמה שבא לי ומתי שבא לי.
ולא, ואני לא מתכוונת לסקס פרוע … אלא לחיים עצמם!
כבר עברתי את גיל 40, כמה אפשר לדפוק חשבון לכולם ופחות לעצמך? אני בסטטוס אחר בחיים, כבר הכרזתי סטופ כדור הארץ נגעתי באדום והכדור המשיך להסתובב… כן, אנשים דיברו וידברו, אבל יעבור להם. יעבור לי. או בעצם למי אכפת ???

לאחרונה אני מסתכלת על הבת הקטנה שלי, זו שאני מתה עליה, שמאתגרת אותי ואני מגדירה אותה בכל הזדמנות כשובבה גדולה. זו שעושה מה שבא לה, שנהנית לפעמים להציק בכוונה, שממציאה מילים מצחיקות ועושה שטויות בכל הזדמנות, זו שתטבול את הבייגלה בתה החם, זו שלא מפספסת שום הזדמנות להחזיר מכה, צביטה או להגיד מילה לא יפה למרות שהיא יודעת שזה לא מקובל עליי.
אני אדם די רגוע וסובלני, אז למה ההתנהגות שלה לרוב מרגיזה אותי ומוציאה אותי בקלות משלוות דעתי? אולי היא צריכה להיות ההשראה שלי? הרי ילדים לרוב מאוד מרוכזים בעצמם, בכאן, בעכשיו ועושים מה שהם רוצים מבלי לחשוב יותר מדי על ההשלכות. אנו המבוגרים אלה שמחנכים (שמא מקלקלים?) אותם, לעיתים מאלפים אותם למסגרות, חוקים, נימוסים, מלמדים אותם לא למרוד, מתייגים אותם בשמות כגון "שובבה". בתור ילדה הייתי סופר מחונכת, קשובה, נעימה, ילדה למופת וזה הפך אותי למבוגרת שאני. זו שלא מורדת, זו שהולכת בתלם ועושה את מה שמצופה ממנה ורק בגיל ארבעים+ פתאום חוטפת את הג'ננה ….

מהו חופש?
" כשיש התאמה
בין מה שאת חושבת
לבין מה שאת עושה
בין מה שאת חולמת
לבין המציאות כשאת ערה
זהו החופש האמיתי"
(חגית רמון)

כזה אני רוצה !!! כמה מסובך זה כבר יכול להיות?
רוצה לדעת מה טוב בשבילי וללכת להשיג את זה. לכוון גבוה, פחות להתרפק על העבר, לא להתפשר, לא להתנצל או לתת יותר מדי הסברים, לעמוד על שלי, לאהוב מבלי לפחד בעיקר את עצמי ואז גם אחרים

 

restart
++++++++++++++++++ הגיגים ומחשבות של גרושה טרייה +++++++++++++++++++++++ רוצים לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש? מוזמנים ללחוץ על כפתור "עקוב אחרי" מצד שמאל למעלה או בפייסבוק: https://www.facebook.com/Restart-Blog-502876029895543/