טיפים להדברה יעילה ואיכותית

בחורה עם מחשב נייד

טיפים להדברה יעילה ואיכותית
הבית שלנו הוא המקום הבטוח והנעים שלנו. ובהמון מקרים מגוון רחב של מזיקים כמו חרקים, נמלים, עכברים ואפילו נחשים. נמשכים אל המקום המוגן שלנו,
חוץ מהבעיה האסתטית, הנוכחות שלהם בבית שלנו מטרידה מאוד ברמה הבריאותית, וכדאי למהר ולטפל בבעיה לפני שהקיץ מתחיל, רגע לפני שהחרקים החדשים בוקעים מהביצים שלהם.

ל הדברה בפתח תקווה כמה טיפים על סוגי חרקים והדרך להמנע מהם:

תיקן – הוא אחד השורדים החזקים ביותר בטבע, אלוף במציאת מזון. ולכן קל להתקל בג'וקים במקומות שונים – בבית, ברחוב, ליד בורות הביוב ועוד. ג'וקים עלולים להעביר מחלות, ומומלץ להדביר או להרחיק אותם מהר ככל האפשר.
כדי למנוע כניסת ג'וקים לבית חשוב מאוד לשמור על ניקיון וסדר. זה הופך את בית הגידול שנקרא "הבית שלנו" לפחות אטרקטיבי. חשוב לסתום סדקים ופתחים שדרכם הם עשויים להיכנס. כמו כן, חשוב לבצע ביקורות וניקיונות תקופתיים של בורות הביוב הביתיים או השכונתיים, מאחר ששם הג'וקים שוהים ומטילים ביצים.
מעט אקונומיקה בשטיפת הרצפה יכול לעשות פלאים בהרחקת ג'וקים,

נמלים – בשונה מרוב המזיקים האחרים, לא נחשבות כמפגע תברואתי, והמקומות הכי אסתטיים כמו השיש במטבח, בצנצנת הסוכר, באמבטיה ובחדרי השינה, זה לא מחזה נעים בלשון המעטה.

דרך למנוע היא על ידי שמירה על ניקיון הבית והחצר משיירי מזון הוא שהיא הדרך האופטימלית להרחיקן. הקפידו לאטום היטב כל דבר מתוק כמו צנצנות דבש וסוכר, וכל דבר הקשור לטעם האהוב על הנמלה – מתוק.
הדברת חרקים – נעשית בדרך כלל באמצעות ריסוס או באמצעות מלכודות. או פיתוח חדש של חומר הדברה ירוק אותו הם אוכלים או לוקחים אל מקום הקן שבו נמצאים חרקים נוספים, ושם כולם אכלים ומתים. קיים גם ג’ל להדברה ירוקה שפועל בשיטה דומה ונמצא יעיל מאוד כנגד נמלים וחרקים נוספים.

בחירת מדביר מקצועי תהיה באופן הבא:
הדבר הראשון שצריך לבדוק כאשר מחפשים מדביר מומלץ לביצוע הדברת מזיקים בבית או בעסק הוא – לראות רישיון היתר הדברה שמעניק לאותו מדביר הסמכה לביצוע פעולת הדברת מזיקים על ידי המשרד להגנת הסביבה. מדבירים שאינם מחזיקים בהיתר הדברה מסוג זה אינם מורשים לעסוק בתחום הדברת מזיקים ואסור לאפשר להם לבצע שירות מסוג זה! העיסוק בהדברת מזיקים ללא היתר הדברה עלול להיות מסוכן ולגרום לאסון תברואתי ובריאותי של ממש.
לפרטים נוספים לחצו עכשיו