"3 הנשים האלו הן מובילות בכלכלה העולמית": אבירם ארביב מציג מנהיגות פיננסיות שכדאי להכיר

אבירם ארביב: החשיבות של הבנה פיננסית לעסק
אבירם ארביב: החשיבות של הבנה פיננסית לעסק

אין מספיק חברות כנסת, מנכ"ליות או יזמיות? דווקא בעולם הפיננסי בעל האופי המסורתי אפשר למצוא מספר לא מבוטל של נשים מבריקות, שהתברגו לרמות הבכירות ביותר בארגונים חשובים. אלו נשים שמנהלות סכומי עתק, מנהיגות מאות ואף אלפי עובדים, ומובילות את הכלכלה העולמית לתוך המאה ה- 21. מבין המנהיגות הרבות האלו שמובילות את העולם הפיננסי, הכירי 3 מעניינות במיוחד.

אבירם ארביב: החשיבות של הבנה פיננסית לעסק
אבירם ארביב: החשיבות של הבנה פיננסית לעסק

 

המטאור העולה: סטפני כהן (Stephanie Cohen)

סמנכ"לית אסטרטגיה, Goldman Sachs

רק בת 41, וכבר נושאת באחד התפקידים הבכירים ביותר באחד מהגופים הפיננסיים הגדולים בעולם. כהן הצטרפה לגולדמן זאקס בשנת 1999 כאנליסטית, ומאז התקדמה בחברה בזכות עבודה קשה ונטילת יוזמה. היא בילתה את רוב שנותיה במחלקת מיזוגים ורכישות, ובתפקידה הקודם אפילו עמדה בראש המחלקה היוקרתית. בשנות המשבר הכלכלי של שנת 2008, כהן הובילה את אחד המיזוגים המעניינים ביותר של עולם הרכב – המיזוג של חברות הענק פיאט וקרייזלר.

בנוסף לפעילותה הפיננסית החשובה בבנק, כהן היא חברת דירקטוריון בארגון בשם Reading Partner שמטרתו קידום כישורי קריאה בקרב ילדי שכונות מצוקה.

 

הענקית: מארי קאלאהן-ארודס (Mary Callahan Erodes)

מנכ"ל חטיבת נכסים והון של JPMorgan Chase

ככל הנראה האשה החזקה ביותר בכלכלה בימינו. קאלאהן-ארודס עומדת בראש אחת אחת החטיבות החשובות ביותר של בית ההשקעות הענק, ומנהלת נכסים בשווי מוערך של 2.8 טריליון דולר – התקציב הגבוה ביותר שאי פעם נוהל על ידי בית השקעות. עד הצטרפותה ל- JPMorgan Chase ב- 1996, קאלאהן-ארודס עבדה במגוון תפקידים בגופים פיננסיים מובילים אחרים, וצברה ניסיון רב בניהול נכסים ותיקי השקעות. בשנת 2005 היא מונתה כמנכ"ל חטיבת הבנקאות הפרטית של JPMorgan Chase, ומאז נכנסת באופן קבוע לרשימות האנשים המשפיעים בעולם הפיננסי ואף בעולם כולו.

מארי קאלאהן-ארודס נחשבת כמועמדת בולטת להחליף בקרוב את מנכ"ל קבוצת JPMorgan Chase כולה.

 

המקדמת: אביגיל ג'ונסון (Abigail Johnson)

מנכ"ל ויו"ר Fidelity Investments

ג'ונסון עומדת בראש אחד מבתי ההשקעות והגופים הפיננסיים הגדולים בעולם, קבוצת Fidelity Investments אשר מנהלת נכסים בשווי מוערך של כ- 2.5 טריליון דולר. היא גדלה לתוך העולם הפיננסי והקבוצה בפרט, שכן היא הוקמה על ידי סב המשפחה בשנת 1946. ועדיין, לפני שנכנסה לעסק המשפחתי היא השלימה שני תארים ועבדה בתפקידים פיננסיים זוטרים כדי לצבור ניסיון. גם כאשר נכנסה לחברה בשנת 1988, תפקידה הראשון היה אנליסטית זוטרה ומנהלת תיקים. בשנת 2014 היא מונתה כמנכ"ל החברה.

ג'ונסון הצהירה פעמים רבות שהיא מעוניינת לשלב יותר נשים בחברה שהיא מובילה. דוגמה למאמציה בכיוון ניתן לראות באופן בו פיטרה באופן פומבי שני מנהלי תיקים מצליחים שהואשמו בהטרדה. לאחר התקרית היא החלה לקדם בחברה תכניות הסברה לעובדים, ואף הצהירה בנאום אחרי המקרה "כדי שנבנה עתיד טוב יותר, עלינו ליצור תרבות שבה התנהגות רעה איננה נסבלת."

שוק העבודה, והעולם הפיננסי בפרט, עוברים מהפכה גדולה בשנים האחרונות: יותר נשים משתלבות בתפקידים בכירים. שלושת המנהיגות שסקרנו בזריזות הן ההשראה לכך שנשים יכולות להשתלב בתפקידים בכירים בעולם הפיננסי, להנהיג ולהצליח בגדול.

אבירם ארביב הוא מומחה פיננסי, ומנכ"ל חברת דנוי: פתרונות פיננסיים לעסקים.

 

רו"ח אבירם ארביב
אבירם ארביב הוא יועץ פיננסי בכיר, בעל כ- 20 שנות ניסיון. מנכ"ל ומייסד דנוי, שמתמחה בפתרונות פיננסיים לסטארטאפים, חברות בצמיחה, חברות טכנולוגיות, ושלוחות בישראל של חברות גלובאליות. נשוי לצוף, אבא לשתי מקסימות.