3 החלטות טובות לחיים טובים יותר

בשבת התעוררתי בהרגשה טובה. המשכתי לשכב ככה במיטה החמה לובשת פיג'מה מלטפת, מכוסה, מוגנת ובטוחה מתחת לפוך החמים. שקט של שבת בבוקר, ציוץ ציפורים נשמע מבעד לחלון, קרני שמש מלטפות חודרות מבעד לתריס. האושר בהתגלמותו. אומרים שהאושר הפכפך ומידי פעם אני שואלת את עצמי, עכשיו, עכשיו את מאושרת? ועכשיו? ועכשיו?

הרגשתי שאני רוצה לשמר את ההרגשה הטובה הזאת כי אם הגיע לי כל האושר הזה למה שאתן לו לחמוק?

 קמתי להכין לי ספל תה חמים וחזרתי למיטה. רוח קרירה נושבת מפתח החלון שפתחתי קצת אבל זה כיף, אויר טוב ונקי אף פעם לא הזיק לאף אחד.

חושבת מחשבות טובות על הים אותו ביקרתי בבוקר שישי ורק הבטתי בו עומדת על החוף בבגדים מלאים, צעיף אדום ומעיל. הוא יודע שזה חורף עכשיו ומחכה בסבלנות שאגיע אליו שוב בקיץ לטבילות ורחצות רטובות במים החמימים. מתכננת כבר שאביא לו במתנה אבטיח אדום חתוך לקוביות שתמיד כיף לאכול מולו בשעת שקיעה.

 התה כבר לא כל כך חם, לוגמת קצת ומביטה על מדפי הספרים, מתגעגעת לאיזה ספר טוב, כזה שימלא את כל כולי ואשאב לתוכו חזק כמו הספרים שקראתי בילדות והשפיעו עלי כל כך. ומעניין שהיו של סופרים זרים והיום אני מעדיפה בעיקר ישראלים, כאלה שקולעים בול כשכותבים על החיים ואני יכולה להזדהות ולהרגיש שזה עלי, שזה נכתב עלי ועליו ועליהם ועלינו ועל החיים.

 ושנים חייתי חיים של אחרים ולמדתי שהכי כיף וטוב ופשוט זה לחיות את החיים כמו שהם, לטוב ולרע. ועדיף כמובן בעיקר טוב כי אז מרגישים שחיים ונושמים ובעיקר מרגישים הרגשה אמיתית ומדוייקת.

חמודה המילה לדייק. משתמשים בה הרבה בזמן האחרון. לדייק את זה ולדייק את ההוא. והבנתי שטוב לי לדייק. לדייק במחשבה, ברצונות. לדייק במטרות. ככה כל ההתנהלות הופכת שלמה והכרת הטוב מתגלה.

 מה שמזכיר לי שלפני כמה זמן החלטתי להודות בכל בוקר על שלושה דברים לפחות. גיליתי מאז שיש הרבה יותר משלושה אז הוספתי הודיה גם בערב, לפני השינה. רק שלפעמים אני נרדמת אחרי התודה הראשונה ואז, שוב, משלימה בבוקר את מניין התודות. יוצא לפעמים שאני ממש עובדת בזה. עבודה נהדרת, כי ככל שמעריכים ונמצאים בהכרת תודה והכרת הטוב, הטוב מכפיל את עצמו. תנסו, זה עובד.

 בכלל מצאתי שיש כמה דברים שעושים לי את זה ועובדים ככה טוב על הנפש, כמו מוזיקה ברקע, כל מוזיקה שעושה לכם טוב. ולי יש הרבה שירים שעושים טוב ואם יש אחד מיוחד אני יכולה לשמוע אותו פעם אחר פעם בלי להפסיק כמו בגד אהוב שלובשים שוב ושוב ושוב.

גם משקה חם עושה לי נעים. ומחמם. ומרגיע.

 קראתי לא מזמן את "סוד האושר של הדנים" ומסתבר שיש להם מושג שנקרא "הוגה" שכולל בתוכו את כל המרכיבים שעושים לנו חם ונעים, כמו התכרבלות בשמיכת פליז מול אח בוערת עם שוקו חם, מוזיקה שקטה ברקע וכמה חברים טובים ואתם מסודרים.

איך שקראתי את הספר הבנתי את מה שתמיד ידעתי. אני הוגה! תמיד הייתי הוגה! אהבתי להתכרבל, מקומות שקטים, כוס משקה חמים. לא צריך הרבה בשביל לקנות אושר אבל צריך לרצות. זה לא תמיד פשוט, אך אפשרי. בכלל, הכל אפשרי.

 ובבוקר השבת החלטתי שבכל יום אקח פסק זמן לעצמי, כמה דקות לא יותר, בבית, במיטה, מול הים או בהפסקה בעבודה, אכין משקה חם, אפתח חלון ואפליג במחשבות טובות. מדיטציה של הטבע אני קוראת לזה. מדיטציה לחיים.

life