3 דברים שחשוב לדעת על הדברה ביתית

שירותי הדברה
שירותי הדברה

מה אתם באמת יודעים על הדברה?

הדברה ביתית היא אחת מהפעולות היותר נפוצות שיש בעיקר במדינת ישראל. ארץ ישראל התברכה באקלים לח וחם מאוד מה שהופך אותה לבית גידול למזיקים רבים שיכולים להגיע בעיתויים הכי לא מתאימים. המזיקים הם לא רק חרקים ואפשר לייחס אפילו יונים לאוכלוסיית מזיקים כמו גם עכברים, דבורים וצרעות. גם בחקלאות וגם במתאר הביתי המזיקים גורמים לפאניקה גדלה ולתהליך מיגור שיכול לקחת זמן אך כדי להגיע למטרה המבוקשת והיא סביבה נקייה ממזיקים צריך להתחיל אותו במהרה. לא הרבה אנשים מכירים את תחום ההדברות לעמק כולל לא האישורים שצריך המדביר להחזיק מה שיכול להציב אתכם בפני מדביר חובבן שלא מוסמך בכלל לעבודה.

3 דברים שחשוב לדעת על הדברה ביתית 

שירותי הדברה
שירותי הדברה
  • אחד הדברים החשובים ביותר שכל אחד חייב להכיר לפני שהוא מתחיל בתהליך ההדברה הוא שיש כמה סוגי הדברות. אמנם ההדברה הכימית היא ההדברה שרוב האנשים מכירים, הרי כולנו משתמשים בקוטל חרקים לאורך השנים ואנו יודעים שמדובר בחומר רעיל אז עושה רושם שכשמדביר מגיע אלינו הבית הוא משתמש בחומרים דומים. לא תמיד ההדברות יהיו הדברות שכוללות שימוש ברעלים ויש בימינו אפשרות להדברה אורגנית שנקראת גם הדברה ירוקה. הדברה כזו יכולה להתבצע על ידי שימוש בחומרים משונים כמו קלחי תירס וקליפת תפוז וגם אתם תיווכחו לדעת עד כמה היא יעילה.
  • גם אם המדביר הגיע וביצע עבודה יסודית ומקיפה בכל פינה בבית ממש לא סיימתם אתה רומן עם חברת ההדברות. הדברה בכל סוג שהיא, כימית או ירוקה, משאירה חומרים על הרצפה שמחסלים את המזיקים העתידיים שידרכו עליה. עם זאת, חומרים אלו מתפוגגים לאחר זמן מה ולכן אינם יעילים לכל חייכם. בסופו של דבר תצטרכו להדביר מספר פעמים אך מדביר איכותי שמבצע עבודה טובה יכול לספק לכם הגנה לאורך זמן רב.
  • הדברה ביתית יכולה להתבצע אפילו באופן עצמאי. כמובן האפשרות שלכם לבצע הדברה לבד תלויה בהיקף הבעיה וסוג המזיקים אך עדיין קיימת האפשרות שאתם באופן עצמאי תבצעו הדברה מקומית או מקיפה בבית שלכם באמצעות קוטלי חרקים או שימוש בחומרים אורגניים. מי שרוצה הגנה מלאה מומלץ לו להזמין מדביר מקצועי שיידע לבצע את העבודה באופן מלא ויחסל את הסיכוי הכי קטן שמזיק יופיע אך למי שמחפש פתרון לחדרים קטנים כמו למשרד או לדירה קטנה.

הדברה ביתית יכולה להיגמר באסון

גם ההדברה הכי ביתית ושגרתית יכולה בסופו של דבר להיגמר באסון. אנשים רבים לא מודעים לסכנות שיש בהדברה כימית ומזלזלים מאוד במה שהמדבירים אומרים להם לעשות. השלב הראשון כדי להימנע מבעיות כאלו היא להזמין חברה הדברות מוכרת ומדבירים מוסמכים בלבד. אל תתביישו לבקש מהמדביר לראות את התעודה שלו כדי להוכיח שהוא עבר הכשרה מתאימה וגם את האישורים לחומרים שבהם הוא משתמש. הקשיבו לכל הוראות המדביר גם אם הוא אומר לכם להתרחק מהבית לכמה ימים ואם יש נושא לא ברור אל תהססו לשאול.