הכל סובב סביב הרחם

איך הגעתי לעסוק ברחם של כולנו

אני נשאלת לא מעט למה ואיך הגעתי לתחום שלי. גם הרבה נשים מופתעות לראות אותי בפעם הראשונה כשאני פותחת את הדלת בקליניקה. אני מכירה את המבט הזה.. איך את נראת צעירה (לוקחת את זה כמחמאה) ויש לך 20 שנות ותק?

לא תמיד יש לי תשובה לאיך הגעתי לתחום של הרפואה הסינית. אולי כי הייתי דומה קצת לסינית כשהייתי קטנה? כי לא סבלתי מחטים וטיפולים רפואיים?אולי גלגול קודם? בכלל רציתי ללמוד תזונה בפקולטה ברחובות ופיספסתי את ההרשמה. הגעתי ללמוד שיאצו' בדיוק באותה תקופה התעניינתיבתורה מהמזרח. הרגשתי שזה לא מספיק ונרשמתי גם לרפואה סינית במכללת מדיסין, המכללה הטובה דאז. זרמתי עם ההחלטה לנסות שנה ומשם להמשיך.

ילדה בת 19 נרשמת ללימודים בעיר הגדולה, עובדת בשתי עבודות כדי לממן את הלימודים היקרים והמשוגעים, דאז. כן אף אחד לא הבין למה ומה אני הולכת לעשות עם המקצוע הזה. באשדוד שלפני 23 שנה היה ממש מוזר ללמוד לימודים חסרי תכלית ,הרפואה הסינית היתה ממש בתחילת הדרך בארץ.

כשהתחלתי ללמוד, עבדתי בחנות דיסקים מאסטרו למי שזוכרת ( כן אנשים היו קונים מוסיקה) , ואפילו בקפולסקי המתילוגי שניהם בלב אשדוד. היום הקליניקה שלי נמצאת ממש מעבר לפינה של לב אשדוד.

 גם בלוגו שלי יש לב

logo_nashima

 המשכתי בלימודים והאמת הייתי מרותקת אליהם. התחלתי להתאהב ברעיון בטיפול באנשים, מהשורש ולא רק בסימפטום' ולתת תשומת לב לנשים בכלל.לאחר הלימודים נסעתי לסין להתמחות בנשים- אז ידעתי שמי שמגיעה יותר אלו הן נשים. אז החיים משכו אותי לשם זרימה מבלי הרבה הסברים וצורך. הרבה עצמאיות הגיעו לתחום שלהן בגלל צורך או חסך כלשהו.אני צמחתי מתוך אמונה שכל אישה זקוקה לתמיכה נשית שבטית.אני רוצה להחזיר את מה שהיה פעם. אישה לאישה.

20161204_999_127b

היום אני יודעת שבחרתי נכון. למה אני ממשיכה להתמחות וללמוד ולהיות מומחית לרחם. כי הכל סובב סביב הרחם. אני מאוהבת באיבר הזה בגוף ..אני עדיין חושבת שנוצרנו בצורה מושלמת ומדהים אותי כל פעם מחדש כשמתרחש נס כמו הריון ולידה. באמת שלמדתי המון ויש לי ניסיון רב בטיפול בנשים בכל מעגלי החיים.אני שם כשהרחם ריק, כשהרחם שמח, כשהרחם יוצר, כשהרחם מבולבל, כאוב ופגוע, אני שם כשהרחם מתחיל את תפקידו בווסת הראשונה וכשמסיים את תפקידו. אני שם כשהוא גדל למימדי ענק ומתרוקן, אני שם כשהרחם בוכה או רדום בגלל גלולות.

הרחם הוא מרכז הנשיות שלנו ומשם הכל מתחיל וממשיך. אנחנו כנשים זקוקות לתמיכה לאורך כל הדרך. הסיפוק שלי והלמה שלי נמצא שם במעמקי הבטן, ברחם ובאישה.

איזבל עטיה כהן -רפואה סינית ועיסוי רחם, דולה לפריון וללידה

052-3542675

nashima.co.il

נשימה מהרחם
נעים מאוד אני איזבל עטיה כהן מטפלת ותיקה ברפואה סינית שיטת ארויגו וגם דולה לפריון וללידה. אני מלווה ומטפלת בנשים סביב תקופת הפריון ,הריון ולידה ומטפלת באיזון ההורמנלי ובעצם אני נעה בין למידה וחקירה לבין הטיפול ברחם.בבלוג הזה אני משתפת אתכן בהבנות שלי לגבי הרחם שלנו וכמה הוא נפלא