2020? מה את מכינה לי …

תפילתי שתהא: מרתקת, מעניינת, מאתגרת, מלאת חוויות, ללא עצב, ללא תסכולים, התנסויות לרוב, פריצה עסקית, עוד נכדים ובריאות

בחורה עם מחשב נייד

2020? מה את מכינה לי…

איריס בגינה חורף

כשאני צופה לעבר שנת 2020 התרגשות ופרפורי בטן תופסים אותי. כי זו אמורה להיות שנת הפריצה העסקית (קריירה שניה) שלי שהיא #אימון_מנטלי_לאנשי_עסקים.

שנת 2019 היתה שנת ההכנה. כעת זה ה – Money time שלי.
בשנה זו למדתי המון בתחום #האימון_המנטלי, התמקצעתי דיגיטלית כשהשיא היה בקורס #דיגיטליות_בעסקים של סלונה ולאומי, התחלתי לאמן #אנשי_עסקים, הכנתי הרצאות והתחלתי להשתפשף בעניין – כל אלה הם ההכנות שלי.
הדובדבן של הקצפת הוא: התחלתי לכתוב מאמרים ובלוגים ב #סלונה, #ABT_קבוצת_נשים_יזמיות וגם בעמוד העסקי שלי – #כוכי_שגיא_מאמנת_מנטלית_לאנשי_עסקים .

עוד נכדים…. אוי , אלה ממלאים את ליבי בשמחה והתרחבות הלב. יש לי 3 כאלה כשהגדול בינהם הוא בן שלוש וחצי. בשנה זו נקבל עוד אפרוח קטן שירחיב עוד קצת את הלב והנשמה. כיף גדול.

לערוך סרט מקצועי שהוא סיפור חיים של אמא שלי

לאמא שלי, יש סיפור חיים מרתק, עצוב בחלקו, שנוי במחלוקת, עם תקופות יפות, ועוד.
בתקופה האחרונה יותר ויותר עלתה בי המחשבה: שאם לא נתעד את הסיפור הזה נצטער על כך בעתיד.
אמא שלי בת 85, התייתמה בגיל 5 ונותרה עם אחיה בן ה – 3 במרוקו. סבתי נישאה לאיש אחר ואמא ואחיה הועברו לאחד מבני המשפחה המורחבת. בגיל 10 כבר יצאה לעבוד מחוץ לבית ובעיר אחרת אצל משפחה אמידה, עבודה באחזקת הבית. בת 10!!! זאת לטובת המשפחה שגידלה אותה. גם האח שהוא דוד שלי דאג לעצמו וגדל עם הרוח..
נישאה בגיל 16 לבן דודה והם עלו ארצה אחרי תקופה קצרה הקימו את משפחתינו.

החלק שאותי מעניין לתעד הוא החלק מאז שהתייתמה ועד שנישאה.

כאמא, זה בלתי נתפס בעיני לגדול בבית אחר בגיל כל כך צעיר, לעבוד בגיל כל כך צעיר בעבודות קשות ולהינשא בגיל כל כך צעיר לא בטוח שמאהבה…

למה דווקא הסרט הוא אתגר לשנת 2020?

אמא שלי לא כל כך רוצה לספר או ליתר דיוק להיזכר בתקופה זו. היא חוששת שתגיד דברים שאולי יעלו זכרונות שכדאי לשכוח.. אני "יושבת עליה" תקופה לא קצרה ומנסה לשכנע אותה שתיעוד זה הוא חשוב מאוד ובמיוחד לאור העובדה שהיא אישה צלולה והזיכרון שלה מושלם.

התקדמנו בינתיים צעד אחד קטן.. בימים הקרובים תתקיים פגישת היכרות עם איש המקצוע ובמידה ואמא תתרשם ותהיה רגועה מהסיטואציה – נצליח לתעד סיפור חיים שיש בו המון עצב, געגוע, חוסר חמלה, קושי, נטישה ומה לא.
יחד עם זאת יש בו גם שמחה וגאווה כי הורי הצליחו להקים משפחה לתפארת בישראל. 5 ילדים מוצלחים עם נכדים ונינים. חיו בכבוד כל חייהם וגם כעת באחרית ימיה היא אינה נטל על איש מאיתנו ומזדקנת בכבוד עם המון אהבה של הסובבים הקרובים אליה.
מבחינתי זה פיצוי על שנים רבות ואבודות.
מאחלת לה אריכות ימים וצלילות.