דיקור סיני בסין העתיקה – היסטוריה של הרפואה המסורתית הזו

בחורה עם מחשב נייד

דיקור סיני מקורו בסין בסביבות 8000 לפנה"ס במהלך תקופת האבן החדשה, ובאותה תקופה הם לא השתמש עם מחטים. הם השתמשו סוג של אבן הנקרא "ביין" ניקוב מורסות, פצעים על העור. טכניקה זו החלימו את הפצעים על ידי ניקוז רעלים מן הגוף. דיקור סיני שפותח במשך מאות שנים, אז גם כן של דיקור סיני. זה התפתח באמצעות מחטי אבן העשויים מעצמות בעלי חיים. בתקופת שושלת צ'ין מתכת פותחה והחליף מחטים מתכת העצם. היו מחטים מנחושת, כסף וזהב. היום אנחנו משתמשים במחטים סטריליות, חד-זמן-שימוש, פלדת אל-חלד.

בספר הידוע המוקדם על דיקור סיני, רפואה סינית נקרא "Huang Di Nei Jing" שנכתב בין 770 לפנה"ס 221 לפני הספירה, בתקופת הסתיו/האביב, תקופות המדינות הלוחמות. ספר זה מתוארות בפרוטרוט את התיאוריות של מערכת אבחון בדיקור סיני. תאוריות אלה, אשר משמשים עד היום, כוללים את תורת היין/יאנג, תורת אלמנט חמש, תורת איברים (זאנג/פו), תורת מרידיאן, ותורת צ'י/דם. יחד הם יוצרים את הבסיס ואת קרן רפואה סינית, המתייחסת בריאות האדם בצורה הוליסטית.

גיא קארו דיקור סיני בתל אביב
תיאורית המרידיאנים התיאוריה הכי חשוב באקופונקטורה. דרך מאות שנים שלהתבוננות, הקלינית ותיעוד מפורט, הרופאים הסינים גילו קבוצות של נקודות על הגוף, כאשר המחט כהלכה, היו מסוגלים לפתור המחלה. מאת המאה השלישית לספירה, הרופאים הסינים תיעד 365 נקודות דיקור סיני הממוקם 14 מרידיאנים, או מסלולים, על הגוף. מ-3 במאה ה-19, הרופאים הסינים תיעדו כמה נקודות אקופונקטורה נוספים מאות, שנקרא "אקסטרה" נקודות, אשר אינם על המרידיאנים העיקריים. דיקור נקודות, כאשר needled, ישתכונות רב עוצמה, כולל היכולת לנהל תחושות לאורך הגוף האנושי, להשפיע על תפקוד האיבר ולקיים אינטראקציה עם נקודות דיקור אחרות לאורך המרידיאנים.

 
מוקדם ככל המאה ה-6, רופאים של יפן וקוריאה ובא לסין כדי ללמוד דיקור. הרופאים הסינים נסע גם יפן וקוריאה ללמד דיקור סיני. דיקור סיני התפשטה לאירופה במאה ה-16, נודעה בארה ב בשנות השבעים. בשנת 1971, הכתב הניו-יורק טיימס ג'יימס רסטון נסע לסין לרגל עסקים. במהלך ביקורו, הוא הוכה עם דלקת התוספתן. הוא הלך לבית חולים סיני כדי לקבל טיפול. הרופאים הסינים הצליחו להסיר את הבעיה כך שהתוספתן שלו באמצעות דיקור סיני הרדמה וטיפל הכאב לאחר הניתוח שלו באמצעות דיקור סיני. הוא התרשם מאוד הדיקור שהוא קיבל. כשהוא חזר לארה"ב הוא כתב מאמר על חוויותיו עם דיקור סיני. זה התחיל את המודעות של הדיקור בארה"ב אתה יכול לקרוא את המאמר שכתב בשנת 1971 באתר האינטרנט שלנו.

בקרו באתר של גיא קארו סיגל דיקור סיני בתל אביב והתרשמו גם אתם