אפשר לצמצם את הסיכון ללקות בדיכאון לאחר לידה

בחורה עם מחשב נייד

על פי מחקר שפורסם בשנת 2016 כל אשה רביעית בישראל סובלת מדכאון לאחר לידה. המחקר נערך במכללה האקדמית תל אביב יפו על ידי דנה לירן, בוגרת תואר שני בחוג לנוירופסיכולוגיה שיקומית, יחד עם הפסיכולוג הקליני ד"ר סמי חמדן.

לקראת כל לידה כל אישה חווה באופן טבעי חששות, דאגות ואפילו פחד.
אכן, מרבית הלידות עוברות בהצלחה ומרבית הנשים הופכות לאמהות מאושרות. אולם יש מקרים שבהם לידה לא עוברת חלק ויש מקרים שבהם האשה נכנסת לדיכאון ברמה כזו או אחרת של אחרי לידה. לידות ארוכות, ו/או עם סיבוכים והתערבויות, כגון שימוש בזירוז, שימוש בואקום, וניתוחים בלתי רצויים. התערבויות אלו לעיתים פוגעות בגוף היולדת ואף עשויים להשאיר צלקות נפשיות.

גם כאשר הריונית לוקחת דולה, עליה לדעת מראש מה צפוי לה בחדר לידה, למה עליה לצפות מבן הזוג ומה עליה לעשות על מנת לקדם את הלידה בחדר הלידה, איך להתמודד עם הצירים וכיוב'.

doula_sky_is_the_limit

הגישה שלי היא להכין את היולדת מראש ללידה עוד לפני שנגיע לליווי הלידה. אני נותנת לה כלים להיות רגועה כדי שהחוויה תהיה נעימה ובריאה וללא סיבוכים. זה פחות משנה מי איתך בחדר לידה ויותר משמעותי זה איך את מפעילה את הכוחות והיכולות שלך. את כל אלו אנו מחדדות לפני הלידה. לידה היא לא רק כאב ולא רק שיחה על אפידורל.

הדרכה נכונה לפני הלידה עוזרת לצאת ממקום של מתח ופחד מכאב ולהתחבר לתמונה הגדולה של השמחה, של הזדמנות להתחבר לעוצמה, לרוחניות, לסמוך על היכולות של הגוף והנפש. כך נוכל לתרום להתקדמות הלידה באופן תקין.

אני אומרת את זה אחרי שראיתי לידות עם הכנה נכונה לעומת לידות ללא הכנה.

דיאלוגוף- אביטל גרינפלד מרדכי

ההבדל הוא במשך הלידה ובכמות הסיבוכים והתערבויות.
אלפי מודרכות שלי חוו לידות קצרות בריאות ומהנות, זאת לאחר שלמדו אצלי באמצעות שיטת קיי לשלוט, להרפות, ולכוון.

#קורס_הכנה_ללידה
#הכנה_נפשית_ללידה
#לידה_טובה